چیپس ذرت : یک اسنک مغذی و لذیذ - ایرانیان پک
63625118.cms

کرن چیپس

در تقویم خوراکی ها امروز بیست و نهم ژانویه روز چیپس ذرت نامیده شده است و همه ما طعم این اسنک لذیذ را حداقل یک بار تجربه کرده ایم. این نوع چیپس را به هردو روش حرارت دادن و سرخ کردن تهیه می کنند و برای طعم دهی به آن از ادویه جات و اسانس های مختلف استفاده می کنند. چیپس ذرت برای اولین بار در سال 1960 توسط یک سرآشپز مکزیکی در شهر سانتافه، نیو مکزیکو به فروش رسید اما پیشتر از دهه 1930 مصرف آن در بین مردم مکزیک محبوبیت داشت.

مدتی بعد حق تولید و پخش آن توسط فردی به اسم چارلز المر به قیمت صد دلار! از مکزیکی ها خریداری شد و به آمریکای شمالی راه پیدا کرد که هم اکنون با برند فریتوز در ایالات متحده هم چنان به عنوان قدیمی ترین برند تولید این نوع چیپس شناخته می شود. در تمامی اسنک ها این خوراکی عطر و بوی خاص خود را دارد و شاید علت محبوبیت آن همین باشد. برای طعم دار کردن این اسنک مثلثی شکل از مقادیر زیادی نمک استفاده می شود و به همراه سس های مخصوص سرو می شود.

مطالب مرتبط و خواندنی : رستوران کودکان و جذب آنان

چیپس ذرت

چیپس ذرت

چیپس ذرت

خواص باورنکردنی ذرت

یکی دیگر از برند های شناخته شده در تولید این خوراکی تردیلا است که به دلیل استفاده از ذرت های خشک شده نسبت به فریتوز تردی و خشکی بیشتری دارد. ذرت به دلیل داشتن فیبر و درصد بالایی از مواد معدنی خواص بسیاری از جمله درمان زخم و زد سرطان بودن دارد و چیپس آن خصوصا اگر به روش خشک کردن خمیر و بدون روغن تهیه شود می تواند یک اسنک رژیمی خوب به حساب بیاید.

در بسیاری از مهمانی ها از چیپس ذرت در پارتی میکس استفاده می کنند که مخلوطی از تنقلات مختلف است، همچنین در ایالات جنوبی آمریکا نوعی غذا با نام پای فریتوز تهیه می شود که مواد اصلی تشکیل دهنده آن کرن چیپس است. این خوراکی در سال های اخیر در ایران نیز طرفدارانی پیدا کرده و در مکان های عمومی خصوصا سینما ها به فروش می رسد، گرچه درصد زیادی از این محصول را وارد می کنند و به صورت تخصصی توسط شرکت های داخلی به تولید آن اقدام نشده است. چیپس ذرت.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!