معرفی صنایع مقواسازی ایران

صنعت مقوا سازی در ایران سال‌هاست که فعالیت گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف مانند بسته بندی و جعبه سازی داشته است. در این مقاله برخی از شرکت‌های معتبر در صنایع مقواسازی را معرفی می‌کنیم.
معرفی صنایع مقواسازی

عناوین مهم:

معرفی صنایع مقواسازی ایران

امروزه نوع مقوای به کاررفته در جعبه‌های پیتزا و فست فود مورد توجه صنایع بسته بندی قرار گرفته که از دو جهت حائز اهمیت است:

اولا بهداشتی بودن مقوا به دلیل تماس مستقیم با غذا و دوم مقاومت آن در برابر گرما، رطوبت، روغن غذا و… .

به همین دلیل صنایع چاپ به دنبال همکاری با بهترین کارخانجات تولیدکننده جعبه فست فود هستند تا رضایت و اطمینان مشتری را به لحاظ کیفیت جلب کنند.

در متن زیر تعدادی از برندهای تولیدکننده مقوا را معرفی می‌کنیم که برخی از آن‌ها با مجموعه ایرانیان پک همکاری داشته‌اند.

معرفی صنایع مقواسازی ایران

شرکت مقوا مروارید صفا دشت

چاپخانه مقوا مروارید صفادشت به عنوان اولین مجموعه در سال ۱۳۸۹موفق به کسب مجوز بهداشت و سیب سلامت از سازمان غذا و دارو شد.

با کمک سه خط تولید ورق، دستگاه‌های تبدیل اتوماتیک مدرن و به‌روزترین متد تولید ظرفیت بالای این شرکت محقق شده است و این مجموعه با رعایت اخلاق کاری و کیفیت بالای محصولات توانسته در بازار جایگاه خوبی کسب کند.

نکته جالب در مورد این مجموعه افزایش تعداد پرسنل علی رقم رکود اقتصادی در چند سال اخیر است که نشان از موفقیت آمیز بودن فعالیت آنان در این سالها دارد.

این شرکت در فضایی بالغ بر پنج هزار متر مربع دارای سالن‌های متعدد تولید و انبارهای مختلف فعالیت دارد و توانسته الزامات و استانداردهای اخذ مجوز از ادارات دولتی را کسب نماید.

از محصولات مهم این شرکت می‌توان به جعبه پیتزای مقوایی اشاره کرد.

معرفی صنایع مقواسازی ایران

شرکت تولیدی و صنعتی اصفهان بدر

شرکت اصفهان بدر یکی دیگر از صنایع مقواسازی اصفهان است که در سال 1362 تاسیس شد و به تولید مقوای ضخیم از آخال کاغذ جهت استفاده در جعبه‌های کفش و شیرینی پرداخت.

این مجموعه موفق شد به تدریج سیستم تولید خود را ارتقا داده و با استفاده از ماشین آلات پیشرفته خط تولید خود را از حالت دستی خارج نماید.

و با افزودن دستگاه‌های جدید و تغییر سیستم تولید در حال حاضر اقدام به تولید مقوا در اوزان و ابعاد مختلف نموده و همچنین با لامینه کاغذ و پلیمر بر روی مقوا بسته‌بندی‌های متنوعی برای انواع محصولات تولید می‌کند.

از سال 1387 واحد چاپ و بسته بندی مقوا نیز به خط تولید اضافه شده است که علاوه بر کاهش ضایعات و قیمت تمام شده محصولات در طی حمل و نقل به چاپخانه و جعبه سازی، با ارایه جعبه آماده مصرف و شرینک شده به مصرف کننده نهایی باعث حذف آلودگی‌های میکروبی و شیمیایی ثانویه در مسیر تولید جعبه می‌شود.

معرفی صنایع مقواسازی ایران

گروه صنایع کاغذ پارس

 گروه صنایع کاغذ پارس در سال ۱۳۴۶ در شمال خوزستان با هدف استفاده از باگاسِ تولید شده در کارخانه نیشکر هفت تپه تأسیس شد و در سال ۱۳۴۹ به بهره‌برداری و سود دهی رسید.

دلیل این اقدام و سرمایه‌گذاری بر روی محصولی به نام باگاس این است که برای تولید انبوه خمیر (پالپ) و در پیِ آن تولید کاغذ، دو منبع وجود دارد: درخت – محصولات کشاورزی.

معرفی صنایع مقواسازی ایران

از آنجایی که کشور ایران عزیزمان از نظر بارندگی جزء مناطق خشک و نیمه خشک به شمار می‌رود و همچنین از منابع جنگلی وسیع برخوردار نیست، هیچگاه محل مناسبی برای تولید کاغذ از درخت نبوده و متاسفانه نخواهد بود.

اما استفاده از محصولات کشاورزی که مهم‌ترین و حیاتی‌ترین آن‌ها باگاس است، یکی از مزیت‌های غیرقابل انکار در صنایع مقواسازی ایران و در خاورمیانه به شمار می‌آید.

این کارخانه پس از راه اندازی تا مدت‌های بسیار تنها تأمین کننده کاغذ چاپ و تحریر داخل کشور بود.

معرفی صنایع مقواسازی ایران

معرفی صنایع مقواسازی ایران

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده: ایوب مردانی
نویسنده: ایوب مردانی