ایرانیان پک

بسته بندی رستوران

محصولات بسته بندی رستوران ایرانیان پک

جعبه غذا

پاکت غذا

جعبه سوشی

جعبه پاستا

جعبه کاتلری

جعبه استیک

باندرول

هولدر

کاور

تراکت و منو

جعبه غذای کودک

بسته بندی رستوران

امروزه اکثر صاحبان رستوران به این نتیجه رسیده‌‌اند، بسته بندی رستوران تاثیر مستقیمی روی جذب مشتری و فروش دارد. مقوای بسته بندی رستوران و نوع چاپ آن باعث می‌شود غذا کیفیت خود را حفظ کند و لذت‌بخش بماند، بنابراین بسته بندی زیبا و باکیفیت رستوران‌ها، می‌تواند حس احترام و اعتماد بیشتری به مشتری انتقال دهد.

اساسی‌ترین نکته در طراحی و چاپ بسته بندی رستوران که باید رعایت شود این  است که جعبه‌ایی که غذا در آن قرار داده می‌شود باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد، تا باعث آسیب دیدن غذا درون جعبه نشود و کیفیت و گرمی غذا را حفظ کند.

در رستوران‌ها تنوع غذایی زیادی وجود دارد و باید از بسته بندی‌های مختلفی برای آن‌ها استفاده کنید. برخی غذاها چرب و روغنی، برخی خشک، بعضی دارای رطوبت و آب و تعداد دیگری از غذاها ترد هستند و زمانی که به مشتری تحویل داده می‌شوند باید حالت اولیه خود را حفظ کرده باشند.

توصیه می‌شود از بسته بندی هایی استفاده کنید که نه تنها از نظر بهداشتی کیفیت داشته باشد بلکه از لحاظ زیبایی نیز اشتهابرانگیز باشند و هم‌چنین در کنار این خصوصیات بتواند ارزش و هویت رستورانتان را نشان دهد.

بسته بندی رستوران و کترینگ

رستوران‌ها و کترینگ‌ها برای سرو غذا داخل رستوران و یا دلیوری پک غذای بیرون‌ بر به بسته بندی‌های باکیفیتی نیاز دارند تا بتوانند مشتری را راضی نگه دارند. لذا محصولات بسته بندی رستوران بر اساس نوع ظرف، غذا، ابعاد و وزن طراحی و تولید می‌شود. انواع بسته بندی شامل بسته بندی غذا، پاکت غذا، جعبه سوشی، جعبه پاستا و سالاد، تراکت و منو و جعبه غذای کودک است.

بسته بندی غذا

خرید پک غذا در رستوران بر اساس نوع فعالیتی که کترینگ دارد طراحی و تولید می‌شود. بعنوان مثال، رستوران‌های که غذای ایرانی دارند، باید غذا را در ظرف‌های آلومینیومی بسته بندی کنند و برای غذای‌های بیرون‌بر از جعبه‌های کارتنی و ایفلوت اسنفاده کنند. بنابراین تنوع ابعاد جعبه غذا در رستوران بر اساس تعداد پرسی که داخل جعبه قرار می‌گیرد تقسیم‌بندی می‌شود.

انواع جعبه غذا:

 • سینی غذا
 • جعبه غذا کاور ظرف آلومینیومی
 • جعبه غذا ساده
 • جعبه غذا دسته دار
 • جعبه پاستا کاور ظرف آلومینیومی

پاکت غذا

پاکت غذا در جذب مشتری تاثیر بسزای دارد، جعبه شیک و بهداشتی برای ارسال غذای بیرون‌بر، یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای تبلیغ برندتان است. پاکت غذا به‌خاطر مواد با کیفیتی که در تولید آن بکار رفته قابلیت چاپ پذیری دارد و از ظاهر شکیلی برخوردار است. علاوه بر این‌ها، بازیافت‌پذیری و حفظ محیط زیست نیز اهمیت زیادی دارد.

انواع پاکت غذا:

جعبه سوشی

همان‌طور که می‌دانید سوشی معروف‌ترین و گران‌ترین فینگر فود ژاپنی است که با ماهی خام و برنج درست می‌شود. سوشی از نوع غذاهای مرطوب بوده و باید از بسته بندی‌ای برای آن استفاده کرد که مقوا را خراب نکند.

چاپی که برای جعبه‌ سوشی استفاده می‌شود مانند محصولات دیگر از چاپ افست است، از مرکب‌های پایه‌ای گیاهی (سویا) استفاده می‌شود و داخل جعبه را با روکش سلفون می‌پوشانند.

هم‌چنین جعبه سوشی باید مقاومت بالایی داشته باشد تا اگر از دیواره‌ها به آن فشار آمد شکل ظاهری سوشی بهم نریزد.

انواع جعبه سوشی:

جعبه سوشی
جعبه سوشی

بسته بندی رستوران پاستا و سالاد

جعبه پاستا و سالاد به دلیل وجود یک لایه پلی اتیلن زمانی که داخل فریزر یا مایکروویو قرار می‌گیرند هیچ گونه مشکلی از بابت درزدهی غذا به بیرون نخواهند داشت و رطوبت پس نمی‌دهند.

جنس این نوع جعبه‌های مقوای ایندربرد بوده که از لحاظ بهداشتی مورد تایید سازمان‌های جهانی است و اصطلاحا به آن فود گرید می‌گویند.

انواع بسته بندی پاستا و سالاد:

تراکت و منو

تراکت و منو از اساسی‌ترین خدمات جانبی رستوران برای مشتریان است که اطلاعات زیادی در مورد ترکیبات غذا و قیمت محصولات در اختیارشان قرار می‌دهد و از مهم‌ترین شیوه‌ها برای تبلیغات به حساب می‌آیند. در طراحی منو رستوران از کاغذ گلاسه در گرماژ‌های مختلف استفاده می‌شود و شکل منو به صورت اختصاصی متناسب با فضای رستوران و فست فود تولید می‌شود.

انواع تراکت و منو:
 • تراکت و منو معمولی
 • تراکت و منو دفترچه‌‌ای
 • تراکت و منو برش خورده

جعبه غذای کودک

از ابداعات برادران مک دونالد، جعبه غذای کودک است، هنگام تولید این جعبه از طرح‌های کودکانه و جذاب استفاده می‌کنند.

داخل جعبه غذای کودک چند تکه اسباب بازی یا یک خوراکی خوشمزه می‌گذارند تا کودک را به خوردن غذا ترغیب کنند.

کودک جعبه را با خودش حمل می‌کند لذا پاکت آن با گرماژ بالا‌ی تولید می‌شود. طراحان ما برای بسته بندی غذای کودک از یک سری طراحی‌های شاد و رنگارنگ همراه با شخصیت‌های کارتونی استفاده می‌کنند که خود باعث تبلیغات بیشتر شده است.

انواع جعبه غذای کودک:
 • جعبه کودک مربعی
 • جعبه کودک سفره‌‌ای
 • جعبه کودک ساده
 • جعبه کودک دسته دار
جعبه کودک
جعبه کودک

بسته بندی کترینگ

سبک طبخ غذا در رستوران با فست فود خیلی فرق می‌کند، جعبه کترینگ برای بسته بندی در رستوران‌ها باید دارای مقوایی محکم باشد. زیرا غذاهای که ارائه می‌شود در ابتدا باید در ظرف‌هایی قرار بگیرند که یک‌بار مصرف باشند و از مواد مصرف فومی و یا آلومینیومی تولید شوند.

لازم است که بدانید این ظروف برای بسته بندی نیستند بلکه کاربردشان تنها نگه‌داشتن محتویات داخل ظرف است و بعد ظرف داخل جعبه کترینگ قرار می‌گیرد. چاپ بر روی این جعبه با دستگاهی به نام فلکسو تولید می‌شود و بعد از عملیات چاپ نوبت به بخش برش مقوا می‌رسد و مقواها را طبق ابعاد و اندازه‌های که مشتری سفارش داده برش می‌زنند.

مجموعه ایرانیان پک با تولید و عرضه بهترین جعبه کترینگ که از طراحی‌های بروز و مدرن و کلاسیک استفاده شده‌‌اند شما را برای خریدی مطمئن یاری می‌کنند.