جعبه لوازم خانه و آشپزخانه

بسته بندی لوازم خانه و آشپزخانه

جعبه کتری و قوری

سوالات متداول مشتریان بسته بندی لوازم خانه

شما می‌توانید به‌صورت آنلاین و حضوری سفارش طراحی و تولید بسته‌بندی و جعبه مورد نیازتان را ثبت کنید.

سفارش آنلاین:

 • فرم ثبت سفارش،
 • چت آنلاین،
 • واتساپ
 • تماس مستقیم با شرکت

سفارش حضوری: حضور در دفتر شرکت و جلسه حضوری با کارشناسان و دیدن نمونه‌کارهای طراحی شده ایرانیان پک.

سفارش شما با توجه به ابعاد، ضخامت، نوع مقوا، خدمات جانبی و پوشش جانبی، طراحی، بسته بندی، تیراژ و چاپ جعبه قیمت گذاری می‌شود.

برای اطلاع از قیمت و برآورد هزینه بهتر است از مشاورین ما در ایرانیان پک کمک بگیرید. شما را راهنمایی خواهیم کرد.

در ایرانیان پک بخش طراحی حرفه‌ای هویت بصری ایجاد شده است تا بهترین طراحی و خواست شما را اجرا کنند. همچنین اگر طرح شما از قبل آماده باشد ما برای بسته‌بندی شما آن را اجرا می‌کنیم.

بله. امکان ارسال طرح اولیه به صورت گرافیکی برای تمام سفارشات وجود دارد. همچنین درصورت نیاز نمونه اولیه به‌صورت ماکت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

شما به صورت حضوری می‌توانید از نمونه‌کارهای اجرا شده ایرانیان پک برای برندهای مختلف دیدن کنید و از کیفیت چاپ ما مطمئن شوید.

بعد از اتمام کار در بسته‌بندی‌های متحدالشکل، وزن‌شده و شمارش‌شده، علاوه بر امکان تحویل سفارش در محل چاپخانه به مشتریان عزیز، سفارش‌ها از طریق باربری یا به صورت مستقیم نیز قابل ارسال هستند.

همین حالا به جمع مشتریان ما بپیوندید

در تولید بسته بندی محصولاتی مانند لوازم خانه و آشپزخانه، که نه از سر تفنن و برای سرگرمی، بلکه اغلب بر اثر یک نیاز ضروری خریداری می‌شوند؛

باید در نظر داشت بسته بندی بیش از آن که عامل اصلی ایجاد انگیزهٔ خرید باشد، باید به عاملی برای لذت از خرید و ایجاد حس اعتماد به محصول، تولیدکننده و یا فروشنده تبدیل گردد.

در طراحی بسته بندی کالاهایی چون لوازم خانه و آشپزخانه، باید حس کاملی از جذابیت‌های این کالا نهفته باشد تا هر بیننده‌‌ای را ولو با انگیزهٔ ضعیف، به این عمل لطیف توجه دهد و او را به سمت این کالا بکشاند.

لوازم خانه و آشپزخانه بدین دلیل که به مدت چندین سال در انبار می‌مانند تا به فروش برسند، باید طوری بسته بندی شوند که تا به دست مشتری می‌رسند، صدمه نبینند.

در زمان حمل لوازم خانگی باید احتیاط لازم را کرد که محصولات برقی دچار لرزش و شوک نشوند، چون این محصولات اغلب سنگین هستند و هندل کردن آن‌ها دشوار است، برای رفع این مشکل باید از بسته بندی‌های استفاده کرد که یا دارای بندهای محکم باشند یا در طراحی آن جایی برای گرفتن صحیح جعبه در نظر گرفته شود.

 

برای خوانایی و جلوه زیباتر نوشته‌های روی جعبه‌های آرایشی بهداشتی از رنگ‌های پنتون که شامل دو رنگ خاص نقره‌ای و طلایی است، استفاده می‌شود.

همچنین از روکش‌های سلفونی که دارای دو نوع ساده و طرح‌داراند، می توان برای جلوگیری از پاک شدن اطلاعات چاپ شده در اثر جا به جایی و گذر زمان استفاده کرد.

لازم به ذکر است چون محصولات بهداشتی نیاز به توجه ویژه‌ای دارند باید جعبه بسته بندی آن‌ها طوری طراحی شود که مخاطب به راحتی بتواند محصول مورد نظر خود را از میان سایر محصولات شناسایی کرده، علاوه بر آن خوانا بودن اطلاعات محصول و طریقه مصرف که بر روی جعبه درج می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است.

به عنوان مثال برای یک محصول آرایشی بهداشتی باید اطلاعات جامع‌‌ای روی جعبه آن چاپ شود تا برای مصرف کننده که محصول را با نوع پوست بدن و صورتش سازگاری دارد، انتخاب کند.

برای ساخت جعبه‌های آرایشی و بهداشتی از مقواهای به جنس ایندربرد بهداشتی و با چاپ افست تولید می‌کنند.

بسته بندی ست آشپزخانه
بسته بندی ست آشپزخانه
بسته بندی کتری
بسته بندی کتری

طراحی بسته بندی لوازم خانه و آشپزخانه باکیفیت

در طراحی بسته بندی لوازم خانه و آشپزخانه، انتخاب یک ساختار مقوایی همانند سایر بسته بندی‌ها باید مانع از آسیب دیدن یا ضربه پذیری کالا شود و عملکرد مطلوب آن، هنگام حمل یا قرارگرفتن در کارتن مادر یا انبار، باید مدنظر باشد.

از این رو به عوامل مختلفی از قبیل کیفیت و ضخامت مقوا یا کارتن، خصوصیات محتوی مانند حجم و وزن، یا تاثیرپذیری از عوامل خارجی چون گرد و غبار و مانند آن‌ها باید توجه کرد.

همچنین با توجه به شکل گستردهٔ بسته، باید به امکانات ساخت تیغ قالب، ابعاد مقواها یا مواد اولیهٔ دیگر موجود در بازار و نحوهی قرار گیری تعدادی از آن‌ها در یک فرم چاپی اندیشید.

گاهی با عوض کردن شکل در یا ته بسته، بدون آنکه فرم نهایی تغییری کرده باشد، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف مقوا به عمل می‌آید.

بنابراین در طراحی جزئیات یک جعبه مقوایی باید نکات و ظرایف زیادی توجه نمود. شکل و اندازهٔ دیواره‌ها، درها، لبه‌ها، قفل‌ها و زبانه‌های چسب خور و اجرای دقیق آن‌ها نقش مهمی در ایجاد یک جعبهٔ کارآمد و زیبا دارد.

ابعاد این جزئیات بر اساس اندازهٔ جعبه، ضخامت مقوا، وزن محتوی و دقت عمل ساخت تیغ قالب متغیر است.

مجموعه ایرانیان پک برای تولید جعبه بسته بندی لوازم خانه و آشپزخانه از انواع مقوا و کارتن همراه با چاپ افست یا فلکسو استفاده می‌کند.

بسته بندی بشقاب
بسته بندی بشقاب
بسته بندی ساعت دیواری
بسته بندی ساعت دیواری

هدف بسته بندی لوازم خانه و آشپزخانه

محصولات آشپزخانه چون احتمال شکسته شدن‌شان زیاد است باید در بسته بندی‌های قرار بگیرند که محافظت شوند و از زیبایی خاصی برخوردار باشند.

از جمله ویژگی‌های مهم بسته بندی لوازم خانه و آشپزخانه می‌توان به محافظت در برابرسرما و گرما، جلوگیری از آفتاب خوردگی، محافظت در برابر رطوبت، جلوگیری از فشار و ضربه، معرفی کالا، شرکت و خدمات مربوطه، ایجاد کیفیت و ارتقا و فروش کالا و نحوه سفارش کارتن و جعبه اشاره کرد.

بسته بندی لوازم خانه و آشپزخانه انواع متنوعی دارد که عبارتند از:

 • جعبه ظروف آشپزخانه
 • جعبه ظروف فریزری
 • کاور ظروف چند تکه
 • جعبه مقوایی برای ظروف و لوازم کوچک
 • کارت مقوایی ست کفگیر و ملاقه
 • نوار بسته بندی ظروف
 • جعبه قاشق و چنگال
 • جعبه قابلمه و ماهی تابه
 • جعبه کارتنی ظروف چینی
 • جعبه لیوان و فنجان
 • لیبل و برچسب برای رو و داخل ظروف
 • جعبه رومیزی و ملحفه
 • جعبه ساعت رومیزی یا دیواری
 • کارتن لوازم خانگی
 • جعبه لوازم منزل
 • جعبه با منقسم داخلی
 • جعبه‌های دسته دار
 • جعبه‌های کیبوردی
 • جعبه ست جهیزیه
 • جعبه کادویی
 • جعبه زیره و رویه
 • جعبه تلسکوپی
بسته بندی قابلمه و تابه
بسته بندی قابلمه و تابه
بسته بندی قاشق و چنگال
بسته بندی قاشق و چنگال

بهترین بسته بندی لوازم خانه و آشپزخانه چگونه است؟

سفره رو میزی
سفره رو میزی
بسته بندی کاسه
بسته بندی کاسه

پس از انتخاب عناصری مانند فرم و ساختار، رنگ و بافت، جنس و جلا، لوگو، شعار تبلیغاتی، تصاویر و نقوش و عناصری از این دست، مهمترین مسئله برای تولید بسته بندی لوازم خانه و آشپزخانه این است که چگونه این عناصر را در کنار هم قرار دهند و با هم درآمیزند تا ضمن ایجاد زیبایی، هویت مطلوبی که برای کالا در نظر گرفته شده به بینندگان القا گردد.

دقت نظر طراح، هوشیاری و تجربه او و تیمی که ممکن است به او یاری رسانند تا تصمیم بگیرد که به چه نحوی عناصر مختلف طراحی، کنار هم قرار گیرند یا به عبارتی ترکیب بندی شوند، نقش تعیین کنندهٔ در میزان تاثیر بر مخاطبان و موفقیت بسته بندی خواهد داشت.

یکی از شرایط بسته بندی مطلوب برای لوازم خانه و آشپزخانه در کنار عنایت به مسائل محافظت از کالا و تسهیل در حمل و انبارداری و توزیع مناسب، آسانی و راحتی مصرف محتوی آن است.

هر چقدر جوامع، توسعهٔ بیشتری پیدا می‌کنند، توجه به رفاه و آسایش مردم نیز بیشتر می‌شود. مردم هم روز به روز بیشتر به راحتی استفاده از امکانت پیرامون خود اهمیت می‌دهند. دنبال کردن رفاه و سهولت در وجوه مختلف زندگی و دوری گزیدن از سختی‌ها، به نوعی در نهاد همهٔ انسان‌ها نهفته است.

بنابراین فرم، ساختار و مواد به کار رفته در بسته بندی لوازم خانه و آشپزخانه در ایجاد رفاه و سهولت بهره گیری از آن نقش کلیدی دارند. همچنین عواملی را می‌توان در طرح یا ویژگی‌های یک بسته گنجاند که برای افراد مختلفی که در چرخهٔ تولید، توزیع و مصرف هستند، رفاه و آسودگی به همراه بیاورد.

بسته‌ها می‌توانند در حمل کنندگان، انبارداران و به ویژه فروشندگان تسهیلاتی ایجاد کنند. طبیعی است یک فروشنده راغب‌تر است کالایی را بفروشد که راحت‌تر شناسایی شده، قیمت آن سریع و بدون دردسر به صندوق فروشگاه داده شود و مشتریان به دلیل نقص بسته بندی، آن را عودت ندهند. لذا راحتی در استفاده از بسته بندی لوازم خانه و آشپزخانه، یکی از عوامل موثر در ایجاد سفارش مکرر برای این محصولات است.

ایده بسته بندی آرایشی و بهداشتی، بدون در نظر داشتن وظایف و عملکردهای آن غیر ممکن است. برای طراحی موثر و کارآمد نه تنها تمام عناصر باید مرتبط با هویت و معرفی پیام‌های نهفته در بسته بندی باشد؛ بلکه در نهایت باید بسته بندی‌‌ای تولید کرد که زیبا و درخور توجه بوده و به عنوان یک تجربهٔ منحصر به فرد فراموش نشدنی و لذت بخش باشد.

در طراحی و ایجاد یک بستهٔ مناسب و چشمگیر، باید از دو دیدگاه به آن نگریست: یکی جنبه‌های هنری و خلاق و دیگری در نظر داشتن نکات فنی و نیازهای بازار، اهمیت هر کدام از این دیدگاه‌ها در گرو درک واقعی سهم دیگری است.