ایرانیان پک

ایرانیان پک
جعبه غذا

سفارش آنلاین بسته بندی و جعبه غذا با مدل‌های مختلف و طراحی اختصاصی شما

اولین ارتباط مشتریان با رستوران شما از طریق جعبه غذا و بسته بندی غذایی شماست.

در اولین نگاه هویت برند و بسته بندی محصولات فست فود و رستوران شما باعث جذب و ایجاد حس اعتماد در مشتری می‌شود.

ایرانیان پک جعبه غذا شما را رایگان طراحی می‌کند و هویت بصری شما را اجرا می‌کند و برای شما تولید می‌کند پس حتما با ما تماس بگیرید ما شما را راهنمایی می‌کنیم.

لیست قیمت انواع جعبه غذا در سایز و چاپ‌های مختلف

برای دریافت لیست قیمت انواع جعبه غذا کافی است از طریق چت آنلاین، واتساپ یا تماس مستقیم با کارشناسان فروش ما به‌صورت آنی قیمت‌ها را دریافت کنید.

شماره تماس مستقیم:

02186052311

نکاتی که قبل از خرید بسته بندی غذا حتما باید بدانید | ایرانیان پک

جعبه غذا یکی از حیاتی‌ترین و حساس‌ترین محصولات چاپ و بسته‌بندی در صنایع غذایی است و برای رستوران‌ها بسیار اهمیت دارد.

ایرانیان پک با توجه به این نکته محصولات بسته‌بندی غذایی را به نحوی تولید می‌کند تا هم کیفیت جعبه غذا برای مشتریان حفظ شود و هم با یک قیمت رقابتی برای جعبه غذا به رستوران‌ها کمک کند تا خدمات بهتری به مشتریان‌شان ارائه دهند.

برای خرید جعبه غذا می‌توانید با ما تماس بگیرید و یا  انتخاب و ثبت سفارش خود را انجام دهید ما با شما تماس خواهیم گرفت و در کم‌ترین زمان برای شما ارسال می‌کنیم.

جعبه غذا و بسته بندی غذا

راهنمای کامل خرید جعبه غذا 

بسته بندی غذا یکی از مهم‌ترین بخش‌های خدمات‌دهی به مشتریان است؛ البته اسامی مختلفی برای بسته بندی غذا وجود دارد مثل جعبه غذا، سینی غذا، پک غذا، کارتن غذا، پک بسته بندی غذا، پک بیرون بر، بسته بندی بیرون بر، جعبه غذای رستوران و…

بسیاری از رستوران‌ها و فست فودها در مراحل اولیه راه‌اندازی کسب و کار، ظروف غذا را در کیسه‌های نایلونی به مشتری ارائه می‌دهند؛ اما استفاده از کیسه‌های پلاستیکی، در فضای رقابتی امروز، نه تنها برای مشتریان جذابیتی ندارد، بلکه از نظر محافظت از غذا و سالم رساندن آن به مشتری و تاثیرات زیست محیطی گزینه مناسبی نیست؛ ضمن اینکه سطح سلیقه مشتریان بالاتر رفته است و نسبت به گذشته توقع بیشتری از رستوران‌ها دارند. 

در نتیجه، عدم توجه به نوع جعبه رستوران باعث می‌شود مشتریانتان را به راحتی از دست بدهید. حتی ممکن است مشتریانی که سال‌ها از شما خرید کرده‌اند، با رسیدن سفارش و دیدن بسته بندی غذایی ضعیف و بی کیفیت، به مرور از شما دور شوند و به دنبال رستورانی با خدمات بهتر بگردند.

پک غذای بیرون بر، بهترین جایگزین کیسه نایلونی 

برای پک بیرون بر رستورانی، گزینه‌های متنوعی وجود دارد.

ساده‌ترین حالت، استفاده از سینی مقوایی غذاست؛ از مزایای سینی غذا، مقرون به صرفه‌ بودن و ارسال ایمن غذا برای مشتری است؛ برای استفاده از سینی غذا، تمام اجزا مانند ظرف غذا، ترشی، ماست و… داخل سینی غذا قرار می‌گیرد و توسط یک دستگاه شیرینک پک روی آن پلاستیک کشیده می‌شود؛ به این ترتیب همه ظروف در جای خود ثابت می‌مانند و نگرانی‌ای برای ریختن یا جابجا شدن غذا وجود ندارد.

مهم‌ترین مزیت سینی غذا این است که مدل‌های مختلفِ ظروف غذا را می‌توان در آن قرار داد و به راحتی فیکس کرد در حالی که جعبه غذا این قابلیت را ندارد.

اما اگر به دنبال کیفیت بالاتری هستید، جعبه‌‎های غذا بهترین انتخاب هستند.

تفاوت جعبه‌های غذا با سینی غذا

تفاوت جعبه‌های غذا با سینی غذا در این است که جعبه‌های غذا ارتفاع بیشتری دارند و با در ساخته می‌شوند. این جعبه‌ها برای حمل ظروف آلومینیومی، فومی و… طراحی و تولید می‌شوند و ابعاد بسیار متنوعی دارند اما سایزهای متداول جعبه غذا، تک پرس تا چهار پرس است.

مزیت اصلی جعبه‌های غذا، گرم نگهداشتن غذا است؛ ضمن اینکه تاثیر بهتری در برندینگ رستوران شما دارد و زمانی که بخواهید غذا را به صورت سازمانی بفروشید جعبه‌های غذا راحت‌تر در کنار هم قرار می‌گیرند.

سایز جعبه‌های غذا باید به گونه‌ای باشد که ظروف غذا در آن لق نزند. بنابراین بهتر است چند سایز مختلف از جعبه غذا تهیه کنید تا برای سفارش‌های متنوع، جعبه‌های جداگانه‌ای داشته باشید. 

انتخاب سایز کارتن‌های غذا بستگی به جامعه هدفتان دارد. اگر مشتریان شما مردم عادی هستند، کارتن غذا تک پرسی تا 4 پرسی و اگر مشتریان شما سازمان‌ها و نهادها هستند، سایزهای چند ده پرسی مثل 30 پرسی تا 40 پرسی استفاده می‌شوند. 

جعبه غذا‌ی تک پرسی (یک عدد ظرف غذا + مخلفات) می‌تواند دسته دار یا بدون دسته باشد.

در جعبه غذای‌ دو پرسی، دو عدد ظرف غذا کنار هم قرار می‌گیرند، در بسته‌های سه پرسی سه ظرف غذا کنار هم قرار می‌گیرند و در نهایت بسته‌های چهار پرسی که ارتفاعی دو برابر جعبه دو پرسی دارند و دو ظرف غذا به صورت دوتایی روی هم قرار می‌گیرند.

 
انواع جعبه غذا

توضیحات مهم و کلیدی جعبه بسته بندی غذا:

به طور کلی دو نوع چاپ متداول وجود دارد که مستقیما در انتخاب جنس مقوا تاثیرگذارند.

1 . چاپ افست:

در چاپ افست از طریق فشار زیاد و با استفاده از صفحه‌ای به نام زینک، مرکب به مقوا منتقل می‌شود. ویژگی مثبت چاپ افست، امکان ترکیب رنگ‌ها و خروجی رنگ متنوع و با کیفیت آن است؛ اما ویژگی منفی افست، این است که به دلیل فشار بالای زینک بر سطح مقوا، اگر از مقوای کرکره‌ای یا همان ایفلوت استفاده شود لایه میانی له می‌شود، استحکام مقوا از بین می‌رود و استفاده از مقوای دیگری با ضخامتِ مشابه ایفلوت هزینه بسیار بالایی دارد. اگر برای انتخاب جعبه غذا، رنگ و کیفیت چاپ برایتان اهمیت بیشتری دارد، میتوانید از چاپ افست با مقوای ایندربرد یا دوبلکس استفاده کنید. در واقع چاپ با کیفیت و مقوای کم کیفیت!

2 . چاپ فلکسو:

چاپ فلکسو با استفاده از مهرهای ژلاتینی انجام می‌شود و در حین پروسه‌ی چاپ، فشار کمتری به مقوا وارد می‌شود اما رنگ‌ها تفکیکی هستند یعنی از ترکیب قرمز و زرد، نارنجی ایجاد نمی‌شود و در نتیجه خروجی رنگ، تنوع چندانی ندارد و چاپ روی جعبه غذا می‌تواند از 1 تا 3 رنگ باشد. اما در عوض می‌توان برای این مدل چاپ از مقواهای با کیفیت مثل مقوای سه لایه ایفلوت استفاده کرد. یعنی چاپ با کیفیت پایین و مقوای با کیفیت بالا!

اما گزینه سومی نیز هست!

اگر می‌خواهید جعبه غذایی داشته باشید که هم چاپ با کیفیت و هم مقوای با کیفیت داشته باشد، جعبه‌های لمینیتی بهترین گزینه هستند.

جعبه غذای لمینیتی، از مقوای ایفلوت سه لایه (که بهترین مقوا برای ساخت جعبه غذاست) برای ساختار جعبه استفاده می‌شود و یک لایه مقوای ایندربرد با چاپ افست روی این ساختار مقوایی لمینیت می‌شود؛ به این ترتیب شما هم کیفیت چاپ افست را دارید و هم مقاومت مقوای ایفلوت را!

در این حالت، محدودیتی در نوع بسته بندی، رنگ، سلفون کردن و خدمات جانبی جعبه بیرون‌بر وجود ندارد. 

به عنوان جمع‌بندی، ما به طور کلی از 4 نوع مقوا و 2 مدل چاپ برای تولید جعبه غذا استفاده می‌کنیم:

 1. مقوای ایفلوت: این نوع مقوا بیشترین کاربرد و بهترین کیفیت را برای تولید جعبه غذا دارد و از چاپ فلکسو روی این مقوا استفاده می‌شود.
 2. مقوای دوبلکس: ساختار این مقوا شبیه ایفلوت است اما کیفیت لازم را ندارد و چاپ مناسب این مقوا افست است.
 3. مقوای ایندربرد: ضخامت این مقوا زیاد نیست و بیشتر برای جعبه‌های فانتزی کاربرد دارد و از چاپ افست استفاده می‌شود.
 4. ایفلوت لمینیتی: تمام ویژگی‌های مثبت مقوای ایفلوت و چاپ افست را دارد اما هزینه تولید جعبه بالاتر می‌رود.

 در ارتباط با جعبه غذا، باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که آیا غذا با جعبه در تماس است یا خیر. اگر غذا به صورت مستقیم با جعبه در تماس باشد، باید ورقی که برای ساخت جعبه استفاده می‌شود و نوع سلفونی که داخل آن کشیده می‌شود، منطبق بر استانداردهای بهداشتی باشد؛ اما اگر غذا با جعبه در تماس مستقیم نباشد و داخل بسته‌بندی جداگانه وکیوم شود، نیازی به استفاده از سلفون یا مقوای بهداشتی نیست.

برای بسته‌ بندی غذای بیرون بر عمدتاً از مقوای سه لایه ایفلوت بهداشتی استفاده می‌شود که از استحکام بالا و قابل قبولی برخوردار است. 

هر کدام از بسته بندی‌های غذا ویژگی‌های متفاوتی دارند که در ادامه به طور کامل انواع آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

انواع پک غذای بیرون بر 

پک‌های غذای بیرون بر، به چند نوع کلی تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

سینی غذا
 • سینی مقوایی غذا

سینی مقوایی غذا عمدتاً از جنس مقوای ایفلوت است. مقواهای ایفلوت، مقواهای سه لایه‌ای هستند که در لایه‌ی وسط آن‌ها، ورق سینگل قرار می‌گیرد. برای حمل غذا، مقوای یک لایه کافی نیست. بهتر است برای بسته بندی و حمل مواد غذایی از کارتن سه لایه ایفلوت استفاده کنید که استحکام بالایی دارد.

ابعاد سینی غذای مقوایی بر اساس سایز ظرف غذا تقسیم بندی‌های مختلفی دارد؛ بستگی به این دارد که از ظرف‌های آلومینیومی استفاده می‌کنید یا ظرف‌های فومی؟

این نوع پک غذا، یکی از مرسوم‌ترین انواع بسته بندی غذا بین کترینگ‌ها و رستوران‌هایی ست که با قیمت‌های رقابتی و حجم سفارش بالا، در حال فعالیت هستند.

مزیت‌های این پک غذای بیرون بر عبارتست از:

 • امکان انبار داری و دپوی آسان
 •  قیمت مناسب نسبت به سایر جعبه‌های غذا
 •  سرعت بالا در عملیات مونتاژ و بسته بندی 
 • امکان تطابق با ظروف متفاوت به علت باز بودن فضای بالای جعبه 
علیرغم این مزایا، چند نکته در مورد سینی غذا وجود دارد که نباید فراموش کنید: 
 • با وجود اینکه سینی غذا نسبت به سایر پک‌های غذا ارزان‌تر است اما استفاده از آن هزینه‌ی جانبی دارد؛ چون باید دستگاه شیرینک پک و پلاستیک برای شیرینک کردن تهیه کنید.
 • دستگاه شیرینک پک فضای نسبتا زیادی را اشغال می‌کند و اگر محدودیت فضا داشته باشید دچار مشکل خواهید شد.
 • از آن جایی که دستگاه شیرینک پک با برق کار می کند، در صورت قطعی برق (که این روزها زیاد اتفاق می‌افتد!) خدمت رسانی‌تان به مشتریان دچار وقفه می‌شود.
 • استفاده از سینی غذا به خاطر مصرف پلاستیک برای پوشش آن، به محیط‌زیست آسیب می‌رساند.
 • به تازگی قیمت پلاستیک مصرفی برای شیرینک پک افزایش زیادی داشته است.
 • سینی غذا برای سرو غذای کلاسیک است و ظاهر ساده‌ای دارد.
 • سینی غذا برای رستوران‌ها و فست‌فودهایی که کلاس کاری متوسط دارند مناسب است، اما اگر مشتریان شما خاص و ویژه هستند بهتر است از جعبه‌های غذای سفارشی استفاده کنید.
 •   نوع چاپ مورد استفاده برای سینی غذا، افست و فلکسو است که هر دو برای تیراژهای بالا قابل استفاده هستند. 
 • جعبه‌ غذای کلاسیک

جعبه غذای کلاسیک از جنس مقوای ایفلوت و برای قرار دادن ظروف آلومینیومی یا فومی ساخته می‌شود. این مدل جعبه که در سایزهای تک پرسی، دو پرسی و… تولید می‌شود یکی از مدل‌های مرسوم در بین رستوران‌ها، مراکز تشریفات و هتل‌ها است که امکان سرو غذا در تیراژ بالا را به آسانی فراهم می‌کند. 

از مزیت‌های جعبه غذای کلاسیک:

 • شکل ظاهری مناسب
 •  حفظ کیفیت و دمای غذا
 •  امکان حمل غذا در تعداد بالا بدون تغییر در ظاهر غذا

اما این مدل جعبه غذا، فضای محدودی دارد و بجز طرح چاپ، نمی‌توان خلاقیت چندانی در تولید آن داشت.

محصولات مورد نیاز شما
 • کارتن غذا

 

کارتن غذا از جمله مواردی است که در تهیه و ارسال غذای بیرون بر رستوران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. جنس کارتن غذا از مقوای سه لایه و یا مقوای ایفلوت است. ابعاد کارتن غذا بسته به نوع ظرفی که برای غذا استفاده می‌کنید متفاوت است. عمدتاً از ظرف‌های آلومینیومی برای بسته بندی غذا استفاده می‌شود.

سایز کارتن‌های غذا بستگی به جامعه هدف شما دارد. اگر سفارش دهنده‌های شما مردم عادی هستند از سایز‌های کارتن غذا تک پرسی گرفته تا 10-12 پرسی مورد استفاده می‌گیرند. اگر در حیطه‌ی تهیه غذای شرکت‌ها و یا مراسم‌ها هم فعالیت می‌کنید، سایزهای چند ده پرسی مثل 30 پرسی یا 40 پرسی نیز موجود است.

چاپی که روی جعبه غذا صورت می‌گیرد بنا بر سفارش شما می‌تواند از 1 تا 4 رنگ نیز باشد. نکته‌ای که حائز اهمیت است تعداد سفارش شماست. هرچه تعداد بالا تری از کارتن غذا سفارش دهید، هزینه ی آن برای شما به‌صرفه‌تر خواهد بود.

انواع جعبه غذا
 • جعبه غذای رستوران

جعبه غذای رستوران بر اساس نوع فعالیتی که رستوران دارد طراحی و تولید می‌شود. اگر رستوران ایرانی هستید و غذا را در ظرف‌های عرف آلومینیومی سرو می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم برای غذای بیرون بر از جعبه‌های کارتنی و ایفلوت اسنفاده کنید. این جعبه‌ها قابلیت چاپ‌پذیری از 1 تا 4 رنگ را دارند.

تنوع ابعاد جعبه‌های رستوران بر اساس تعداد پرسی که داخل جعبه قرار می‌گیرد تقسیم‌بندی می‌شود. ابعادی در اندازه‌های تک پرس تا 10 یا 12 پرس یا حتی بیشتر. ابعاد جعبه رستوران بر اساس جامعه هدفی که مد نظر رستوران است تعیین می‌شود. اگر صرفاً به مشتری‌های عادی سرویس می‌دهید، جعبه‌های تک پرسی تا چهار پرسی برای شما مناسب است.

اما اگر تامین کننده‌ی غذای شرکتی باشید، برای شما جعبه‌های 20 پرسی تا 40 پرسی هم می‌تواند مناسب باشد. اگر حوزه فعالیت شما غذاهای عربی باشد، با توجه به غذاهای حجیم عربی برای شما جعبه‌های اختصاصی تولید می‌کنیم.عمده‌ی جعبه‌هایی که برای سفارش‌های کم حجم موجود است، بسته‌های تک پرسی و دو پرسی و سه پرسی و چهار پرسی هستند.

بسته‌های تک پرسی می‌توانند دسته دار یا بدون دسته یاشند. جعبه‌های دو پرسی به این صورت است که دو تا ظرف غذا کنار هم قرار می‌گیرند. در بسته‌های سه پرسی سه ظرف غذا در کنار هم قرار می‌گیرند. و در نهایت بسته‌های چهار پرسی که ارتفاعش دو برابر جعبه دو پرسی است و دو تا دوتایی روی هم قرار می‌گیرند.

برای رستوران‌های که به دنبال جعبه غذاهای فانتزی و جلوه‌گر می‌گردند، جعبه غذاهای تک پرسی فانتزی دسته دار موجود است. جعبه‌هایی که طرح اختصاصی زیبا دارند و تبلیغ جذابی برای رستوران شما هستند.

مدل‌هایی از بسته‌بندی غذا وجود دارد که به صورت هلدر است. به این صورت است که سطح بالایی آن باز است و ظرف غذا داخل آن قرار می‌گیرد.

مدل آن به صورت دسته دار تعبیه شده و ظاهر جذابی دارد. بعضی فود کورت‌ها از این مدل هلدرها برای سرو داخل سالن استفاده می‌کنند. برای جذاب تر کردن ظاهر آن نیز می‌توان روی درب ظرف غذا چاپ انجام داد.

جعبه غذا
 • جعبه‌ غذای فرنگی یا مدرن

جعبه‌ غذای فرنگی یا مدرن با مقوای ایندربرد یا پشت طوسی ساخته می‌شود و به واسطه‌ی نوع مقوا و چاپ‌پذیری بسیار بالا، امکان طراحی و اجرای انواع طرح‌ها وجود دارد. جعبه‌ غذای مدرن، بیشتر در رستوران‌های لاکچری و چند ستاره که برندینگ رستوران اهمیت زیادی دارد، ارائه می‌شود و تنها مشکل آن قیمت بالای آن است.

جعبه غذای مدرن
 • جعبه غذای دسته دار

با ورود جعبه‌های غذا و تمایل بازار و مشتریان به این جعبه‌ها، مدل‌های متفاوتی از جعبه غذا طراحی و تولید شد. یکی از این مدل‌ها مدل دسته‌دار است.

این مدل جعبه غذا، ظاهر بسیار زیبایی دارد و برای مشتری بسیار جذاب است، اما از نظر هزینه، قیمت نسبتا بالایی دارد و برای رستوران‌هایی که در ابتدای کار هستند، جعبه‌های کلاسیک پیشنهاد می‌شوند.

جعبه غذا دسته دار
 • جعبه خورشت

رستوران‌هایی که غذای ایرانی و عربی سرو می‌کنند، استفاده زیادی از جعبه خورشت دارند. ابعاد جعبه خورشت، بر اساس نوع ظرف خورشت و تعداد پرس غذایی که داخل آن قرار می‌گیرد انتخاب می‌شود. به طور مثال اگر خورشت در ظرف‌های کوچک پلاستیکی یا گیاهی قرار بگیرد به جعبه چندان بزرگی نیاز نیست، حتی می‌شود ظرف خورشت را در کنار ظرف برنج، داخل جعبه غذای تک پرسی قرار داد.

اما برای سرو خورشت خانواده، جعبه‌های نیم کیلویی یا یک کیلویی وجود دارد که بر اساس سفارش، امکان تغییر ابعاد جعبه‌ خورشت نیز وجود دارد. اما در نهایت، اینکه خورشت در جعبه‌ای جداگانه سرو شود یا داخل جعبه غذا باشد به انتخاب شما بستگی دارد.

جنس جعبه خورشت معمولا از کارتن سه لایه ایفلوت یا مقوای بهداشتی صنعتی است.

جعبه خورشت
 • جعبه صبحانه

اگر صاحب رستوران و کافه هستید، احتمالا جعبه صبحانه یکی از پرکاربردترین جعبه‌های غذا برای شماست.

 به‌طور کلی دو نوع جعبه صبحانه وجود دارد:

– نوع اول: در این جعبه صبحانه، مواد غذایی مستقیماً با جعبه در تماس است (مشابه جعبه پاستا). سطح داخلی این نوع جعبه‌ی صبحانه از جنس پلی اتیلن است و مانع عبور رطوبت به خارج از جعبه می‌شود.

نکته‌ مهم: این جعبه، مقاومت بالایی ندارد و اغلب برای صبحانه‌هایی مانند نیمرو، املت و… استفاده می‌شود. 

-نوع دوم: در این مدل جعبه صبحانه، مواد غذایی تماس مستقیم با جعبه ندارند؛ اقلام صبحانه ابتدا در ظرف‌های آلومینیومی، پلاستیکی یا فومی قرار می‌گیرند و سپس داخل جعبه یا پاکت گذاشته می‌شوند.

غالبا از نوع دوم جعبه صبحانه بیشتر استفاده می‌شود. البته جعبه‌های صبحانه امکان شخصی سازی دارند و شما می‌توانید جعبه صبحانه مورد نیاز خود را سفارش دهید تا بر اساس علایق و نیازهای شما، طراحی و تولید انجام شود.

 • جعبه بیرون‌بر دیزی

جعبه بیرون‌بر دیزی یکی دیگر از مدل‌های بسته‌بندی غذا است که برای رستوران‌های سنتی اهمیت بالایی دارد. بعضی رستوران‌ها دیزی را در ظروف مسی یا سفالی سرو می‌کنند، اما استفاده از این نوع ظروف، وزن بسته غذا را افزایش می‌دهد. اگر تولید کننده‌ی بسته‌بندی غذا در ساخت جعبه‌های کارتنی و مقوایی دقت بالایی داشته باشد، می‌تواند جعبه کارتنی با استحکام بالا تولید کند. 

با توجه به اینکه مخلفات زیادی مانند ترشی، نان، ادویه و… همراه دیزی سرو می‌شود و هر رستورانی اجزای خاص خود را دارد، بهتر است جعبه‌های دیزی به صورت اختصاصی و بنا بر نیاز هر رستوران طراحی و تولید شود. 

بهترین نوع مقوا برای ساخت جعبه دیزی، مقوای ایفلوت بهداشتی است.

جعبه غذا
 • جعبه سینی مزه

سینی مزه برای مراسم‌ خاص مثل عروسی، تولد یا مراسم‌ مشابه استفاده می‌شود. غذاهایی که در سینی مزه سرو می‌شوند معمولاً غذاهای فانتزی و فینگرفود هستند. برای ارسال این نوع غذا، بهترین گزینه این است که سینی‌هایی که غذا را درون آن‌ها چیدمان کرده‌اید، در سینی مقوایی قرار دهید، روی آن پوشش سلفونی بکشید و کل این مجموعه را در جعبه غذا بگذارید.

مخصوصا برای ارسال سینی مزه به مناطقی که فاصله زیادی با شما دارند، بهتر است حتما از جعبه سینی مزه استفاده کنید؛ به این علت که غذاهای فانتزی و فینگرفودها معمولا حجم کمی دارند و نظم چیدمانشان اهیمت زیادی دارد، باید نحوه ارسال به صورتی باشد که در حین جابه‌جایی، شکل ظاهری آن‌ها به هم نریزد. 

سایز جعبه سینی مزه بستگی به اندازه سینی‌هایی دارد که غذاها درون آن قرار می‌گیرد. اگر قصد دارید از بسته‌بندی‌های فانتزی برای جعبه سینی مزه استفاده کنید، می‌توانید مقوای ایندربرد بهداشتی سفارش دهید. البته امکان استفاده از جعبه‌های کارتنی ایفلوت هم وجود دارد اما اگر از مقوای ایندربرد بهداشتی استفاده کنید می‌توانید غذا را بدون سینی هم سرو کنید.

چاپ روی جعبه سینی مزه محدودیتی ندارد و بر اساس سفارش شما طراحی و تولید می‌شود.

سینی مزه
 • کاور و باندرول

کاور، کاغذ یا مقوایی ست که روی ظروف آلومینیومی قرار می‌گیرد. رستوران‌های معروف ظروف آلومینیومی ساده را بدون کاور یا باندرول به مشتری تحویل نمی‌دهند، به این دلیل که امکان ثبت اطلاعات یا مشخص کردن نوع غذا در ظروف آلومینیومی وجود ندارد و از طرفی نوشتن توضیحات با ماژیک روی ظروف، برای برندهای بزرگ قابل قبول نیست! 

کاور ظرف می‌تواند حاوی اطلاعات نوع غذا، آدرس رستوران، شماره تماس و… باشد. به این ترتیب می‌توانید نوع غذا را با زدن یک تیک ساده مشخص کنید. ضمن اینکه استفاده از کاور، مقاومت ظرف را هم بالاتر می‌برد.

 باندرول‌ها هم کاربردی مشابه کاور دارند، با این تفاوت که باندرول‌ها عرض کمتری دارند. اگر می‌خواهید هزینه‌های خود را کاهش دهید، باندرول گزینه مناسبی است و برای تبلیغات و برندسازی بسیار تاثیرگذارند.

کاور غذا
 • هولدر غذا

هولدر غذا، نوعی از بسته‌بندی غذا است که سطح بالایی آن باز است و ظرف غذا داخل آن قرار می‌گیرد. هولدر، دور تا دور ظرف آلومینیومی را پوشش می‌دهد و ضمن حفظ دمای غذا، ظاهر زیباتری ایجاد می‌کند. هولدر غذا در فودکورت‌ها کاربرد زیادی دارد چون امکان سرو غذا با ظروف چینی در فودکورت وجود ندارد و باید از ظروف یک بار مصرف استفاده کرد؛ بنابراین برای ایجاد شکل ظاهری بهتر وقتی غذا را در ظرف یکبار مصرف ریختند، آن را داخل هولدر می‌گذارند. هولدر می‌تواند در دار یا بدون در باشد.

معمولا هولدرها دسته‌دار هستند و بعضی فود کورت‌ها از هولدرها برای سرو داخل سالن استفاده می‌کنند. برای جذاب‌تر شدن ظاهر هولدر، می‌توان روی در ظرف غذایی که داخل هولدر قرار می‌گیرد، چاپ انجام داد.

هولدر غذا
 • لیبل

از لیبل در سایزهای مختلف، برای پوشش کل ظرف یا در ظرف استفاده می‌شود و علاوه بر نمایش هویت بصری برند، نقش پلمپ در ظرف را دارد.

اهمیت لیبل و میزان کاربردی بودن آن به حدی است که اسنپ فود با استفاده از لیبل، غذاهای ایمن را از سایر غذاها تفکیک کرد تا مشتریان اطمینان بیشتری از غذای خریداری شده داشته باشند.

اگر از ظروف آلومینیومی برای سرو غذا استفاده می‌کنید، میتوانید به جای لیبل از درِ ظرفِ غذای چاپی به جای لیبل استفاده کنید.

 • پاکت غذا

می‌توان از پاکت به جای هر نوع بسته بندی دیگری برای غذا استفاده کرد. در واقع پاکت غذا جایگزین پلاستیک، جعبه، کاور و سایر پک‌های غذا می‌شود. مزیت پاکت غذا این است که نه تنها امکان چاپ لوگوی رستوران شما روی آن وجود دارد، بلکه می‌توانید تعداد متنوعی از ظروف را، در سایزهای متنوع و بدون نگرانی از تغییر شکل ظرف غذا درون پاکت قرار دهید. از یک ظرف کوچک گرفته تا چند ظرف بزرگ به راحتی درون پاکت جا می‌گیرند.

پاکت‌های غذا دسته دار یا بدون دسته هستند. پاکت‌های بدون دسته علاوه بر این که قیمت کمتری دارند، با استفاده از منگنه یا لیبل می‌توان پاکت غذا را پلمپ کرد. در این حالت، نه تنها افرادی که در پروسه ارسال هستند، نمی‌توانند به غذا دست بزنند، بلکه غذا در برابر گرد و غبار و تغییر شکل محافظت می‌شود.

 
پاکت غذا

سوالات متداول بسته بندی غذا

آماده پاسخگویی به شما هستیم...
ارسال پیام