دسته بندی: مدیریت رستوران و فست فود

انواع جعبه پیتزا؛ راهنمای کامل و کاربردی برای فست فودها

انواع جعبه پیتزا؛ راهنمای کامل و کاربردی برای فست فودها

اگر فست فود و پیتزافروشی دارید باید انواع جعبه پیتزا را به خوبی بشناسید. چرا؟
تعداد پیتزا فروشی‌ها در ایران، بیشتر از خود کشور ایتالیاست! (رقابت بالاست)
سفارش‌های بیرون‌بر پیتزا نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش یافته است! حداقل در تهران.

ادامه مطلب»
هزینه راه اندازی رستوران

هزینه راه اندازی رستوران

برای راه اندازی رستوران چقدر سرمایه و هزینه لازم است؟ سوالات بسیاری درباره هزینه راه اندازی و تاسیس رستوارن وجود دارد. به همین خاطر تصمیم گرفتیم هزینه‌های ساخت رستوران را برای شما جمع‌اوری کنیم تا سرمایه لازم برای رستوران را به دست آوریم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب»
نکات سازماندهی انبار رستوران

نکات سازماندهی انبار رستوران

بخش بزرگی از دارایی یک کسب و کار انبار اونه. انبارداری یکی از بخش‌های مهم یک رستورانه که نیازمند رعایت نکاتی برای مدیریت بهترشه. در این مقاله به نکات مهمی از سازماندهی و چیدمان انبار رستوران اشاره کردیم که شمارو در مدیریت هرچه بهتر اون کمک میکنه. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب»
شعارهای جذاب رستوران

شعار برای رستوران + 30 شعار پیشنهادی جذاب

شعار رستوران یکی از بخش‌های کلیدی برند سازیه. حالا شاید براتون سوال پیش بیاد که تگ لاین همون شعاره یا با هم تفاوت‌هایی دارن؟! در این مقاله تمام نکاتی که باید برای انتخاب شعار رستوران در نظر بگیرید رو بررسی کردیم. همچنین تگ لاین رستوران‌های معروف دنیا و چند نمونه از شعارهای کافه رستوران‌های ایرانی را با هم در این مطلب می‌خوانیم.

ادامه مطلب»
ایده های تبلیغات رستوران

ایده‌های رایگان تبلیغات رستوران در سال 1402

راه‌اندازی یک رستوران کاری پرهزینه است. حتی با وجود تمام سرمایه‌گذاری های لازم، بسیاری از رستوران‌ها نمی‌توانند مشتریان کافی برای حفظ تجارت خود را جذب کنند.
تبلیغات ناکافی یا ضعیف یکی از دلایل اصلی سقوط آنهاست.
به همین دلیل، بسیار مهم است که هنگام تبلیغ رستوران خود به دور از چارچوب فکر کنید. در حالی که روش‌های سنتی تبلیغات رستوران ممکن است به تعهد مالی قابل توجهی نیاز داشته باشد، یافتن راه‌هایی برای تبلیغ نام تجاری رستوران خود به صورت رایگان می‌تواند شما را در موقعیت موفقیت در این صنعت بسیار رقابتی قرار دهد.

ادامه مطلب»
کترینگ چیست؟

کترینگ چیست؟ تفاوت کترینگ با رستوران

کترینگ کلمه‌ای انگلیسی و به معنی آماده کردن غذا و سرو در مکان‌های مختلفه. کترینگ‌ها انواع گوناگونی دارن که در این مقاله با آن‌ها کاملا آشنا می‌شویم. در پایان این مقاله به خوبی با کترینگ و تفاوت آن با رستوران و تهیه غذا آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب»
ایده بازاریابی رستوران

13 ایده بازاریابی رستوران با بودجه کم

بازاریابی رستوران و استراتژی‌های آن، برای اطمینان از موفقیت ضروری است. 13 ایده‌ای که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، به صاحبان رستوران کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری جذب کنند و در نهایت فروش بیشتری داشته باشند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب»
پیشنهاد اسم رستوران لاکچری

راهنمای انتخاب اسم رستوران و فست فود لاکچری [200 اسم جذاب]

انتخاب اسم رستوران نیازمند دانستن نکاتی است که اگر به آن توجه شود، قادر به رشد سریع و سودآور رستوران خواهد شد. انتخاب نامی که هم ساده باشد و هم جذاب و به یاد ماندنی، موضوع انتخاب اسم رستوران و فست فود را کمی سخت می‌کند؛ اما با ایده‌هایی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، به راحتی می‌توانید اسمی جذاب و ماندگار انتخاب کنید.

ادامه مطلب»
طراحی فودکورت

فود کورت کجاست؟ + نکات مهم در طراحی فود کورت

محوطه بزرگ و سرپوشیده‌ای را تجسم کنید که در آن چندین غرفه‌ی غذا به طور همزمان به فعالیت مشغولند و به نوعی با هم رقابت دارند. بله! اینجا فودکورت است. مکانی که در فرهنگ لغت فارسی با نام صحن خوراک معرفی شده است. همینقدر خنده‌دار!
دور تا دور محوطه‌ی فود کورت، شعبه‌هایی از فست فودها، رستوران‌ها، کافه یا بستنی فروشی‌های مختلفی را می‌بینید که بسیار هوس انگیزند. مابقی فضا را میز و صندلی‌هایی تشکیل می‌دهد که مشتریان می‌توانند تا زمان آماده شدن سفارش یا صرف غذا در آنجا استراحت کنند.

ادامه مطلب»