جعبه دارویی

فقط در چاپ و بسته بندی ایرانیان پک خدمات ویژه زیر به مشتریان جعبه دارویی ارائه می‌شود:

بنر جعبه دارویی ایرانیان پک

جنس جعبه دارویی

جنس جعبه‌های دارویی عرفا باید مقوای بهداشتی و ایندربرد باشد چون مستقیما با دارو در تماس است.

چاپ جعبه دارویی

جعبه‌های دارویی به چند گروه مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند؛ یک سری داروها هستند که در فضای کسب و کار به آن‌ها داروی تقویتی یا درمانی می‌گویند. داروهای درمانی عرفا چاپ‌های ساده‌ای دارند؛ تک رنگ، دو رنگ، سه رنگ و رنگ‌های ساختگی که رنگ‌های واحدی هستند مثلا آبی و مشکی، قرمز و مشکی، سبز و مشکی.

عرفا در دو رنگ جمع‌بندی می‌شوند. نوشته‌های جعبه دارویی به رنگ مشکی بوده و مابقی حالات و گرافیک روی جعبه از یک رنگ واحد است. در فضای داروخانه هم این موضوع رنگ برای پیدا کردن داروی مورد نظر بسیار راحت‌تر می‌شود.

از همه مهم‌تر مصرف‌کننده‌ی نهایی است؛ به دلیل اینکه مصرف کننده‌های دارو ممکن است از هر طیف سنی باشند، مصرف دارو با داشتن یک رنگ واحد که به چشمشان آشنا باشد برایشان راحت‌تر می‌شود.

مصرف کننده‌هایی که سن زیادی دارند، ممکن است نتوانند اسم دارو را بخوانند اما از روی رنگ قرص یا جعبه، دارو را می‌شناسند و انتخاب می‌کنند.

پس دلیل اینکه چرا یک بسته‌بندی دارو بیست سال است که هیچ تغییری نکرده؛ با وجود اینکه در بیست سال گذشته صنعت چاپ پیشرفت زیادی داشته و تغییرات گسترده‌ای در آن اتفاق افتاده، موضوعی است که به آن اشاره کردیم.

یک سری دارو داریم که اصطلاحا به آن داروی تقویتی می گویند؛ مثل ویتامین سی.

نوع بسته‌بندی اهمیت زیادی دارد؛ هم از نظر ساختار بسته‌بندی، هم از نظر گرافیک و هم از نظر چاپ. این دسته از جعبه‌ها به این شکل هستند که چاپ چهار رنگ دارند.

به تناسب نیاز کارخانه‌ی سازنده، رنگ‌های اثبات پنجم، ششم، هفتم علاوه بر چهار رنگ در بسته‌بندی‌هایشان استفاده می‌شود.

این مدل بسته‌بندی‌ها علاوه بر چاپ، خدمات جانبی بیشتری هم دارند. در رابطه با بحث خدمات جانبی وابسته به اینکه در چه گرید یا محصولی باشد، خدمات جانبی می‌تواند کم یا زیاد باشد.

حداقل کاری که اکثر داروسازی‌ها می‌کنند این است که هم می‌شود بدون هیچ خدماتی کار را برش داد و چسب زد و هم یک ورنی روی جعبه می‌زنند که تثبیت کننده‌ی رنگ است.

کسانی هم که درجه کیفی بالاتری مد نظرشان باشد، از یووی، سلفون، هات فویل، برجسته سازی و … استفاده می‌کنند.

جعبه دارویی پزشکی
جعبه دارویی پزشکی

ساختار جعبه دارویی

حال می‌رسیم به بحث ساختار جعبه دارویی. اکثرا بالای نود درصد جعبه‌های دارویی، ساختاری شبیه به هم دارند که این ساختار شبیه به هم اصطلاحا در دارویی، ته دارویی است.

دلیل اصلی این ساختار که بالای نود درصد سراغ آن می‌روند، این است که پر کردن داخل این جعبه‌ها توسط ماشین انجام می‌شود.

این ماشین‌ها اصطلاحا ماشین‌های پر کن هستند که عطف جعبه را باز می‌کنند و محصول داخلش قرار می‌گیرد و دو درب پایین و بالای آن بسته می‌شود.

اما اگر ما بخواهیم به ساختار دیگری اشاره کنیم، هستند داروسازی‌هایی که در زمینه‌ی پر کردن جعبه، یا ماشین‌آلات پیشرفته‌تری دارند که می‌آیند ساختارهای متفاوتی را در نظر می‌گیرند یا ترجیحشان این است که کمی هزینه‌ی فرایند بسته‌بندیشان را بالاتر در نظر بگیرند و یک بخشی از این فرایند را نیروی انسانی انجام بدهد.

یعنی تیوپ را به جای اینکه ماشین داخل جعبه بگذارد، چون جعبه شکل خاص‌تری دارد و مکعب مستطیل ساده نیست و یک شکل نامنظم‌تری نسبت به اشکال روتین دارد، از یک نیروی انسانی 5 یا 6 نفره استفاده می‌کنند که این کار را انجام دهند و داخل جعبه را پر کنند.

نکاتی که در ساخت جعبه دارو اهمیت دارد

 

سایز جعبه‌ دارویی با چه استانداردی در نظر گرفته می‌شود؟

به عنوان مثال ما یک جعبه‌ داریم که داخل آن سه خشاب قرص دوازده‌تایی است.

چرا جعبه را بر اساس سه خشاب در نظر می‌گیرند؟

چون دوره‌ی مصرف آن دارو به عنوان مثال هجده روز بوده یا روزی سه مرتبه باید مصرف می‌شده است.

وابسته به اینکه دوره‌ی مصرف هر دارو چقدر هست، تصمیم‌گیری می‌شود که جعبه‌ی این دارو مثلا پک تکی قرص باشد یا شش خشاب ده تایی داخلش باشد.

نکته‌ی دیگر‌ درباره جعبه‌ دارویی این است که خیلی از داروسازان برای اینکه کنترل کیفی خود را بالاتر ببرند و هزینه‌هایشان را کاهش دهند، با توجه به اینکه سایز جعبه‌ها می‌تواند مشترک باشد، ممکن است صد نوع دارو داشته‌ باشند اما کلا از سیزده نوع قالب استفاده کنند.

در واقع یک قالب مشترک ممکن است برای شیش تا هفت محصول استفاده شود که از نظر ابعاد و ساختار یک ابعاد منظم داشته باشد.

پوینت دیگری که این موضوع برایشان دارد این است که در تنظیمات دستگاه پرکن نیاز نیست مدل قالب را تعریف کنند همان سیزده نوع قالب را تعریف می‌کنند که هم سرعتشان را بالاتر ببرد و هم هزینه‌های جانبی مثل هزینه‌ی قالب را برایشان پایین‌تر می‌آورد.

جعبه دارویی پزشکی
جعبه دارویی پزشکی

راهنمای کامل سفارش انواع بسته بندی و جعبه دارویی پزشکی​

ایرانیان پک می‌تواند راه‌حل و طراحی‌های مناسبی را برای نیازهای بسته بندی پزشکی، جعبه دارویی و مراقبت‌های بهداشتی یا تغذیه‌ای به شما ارائه دهد.

با تخصص در طراحی و تجربه گسترده در تولید و چاپ بسته‌بندی‌ها، طیف گسترده‌ای از بهترین راه‌حل‌های بسته‌بندی مراقبت‌های بهداشتی را به شما ارائه می‌دهیم.

اطلاع رسانی بخش جدانشدنی بسته‌بندی‌هاست و در مواردی چون بسته بندی و جعبه دارویی پزشکی، این بخش نقشی حیاتی دارد.

برای تحقق کامل این منظور در تمامی کشورها قوانین و دستگاه‌های نظارتی متعددی وجود دارد.

در واقع می‌توان گفت اطلاعات روی بسته بندی و جعبه‌های دارو نوعی تابلوی راهنما برای استفاده از محصولات است.

حال آنکه به وسیله اطلاعات درج شده روی جعبه دارویی، مصرف‌کنندگان بی‌واسطه و مستقیم نکات پزشکی و طریقه مصرف دارو را دریافت می‌کنند.

لازم است بدانید که بخشی از این اطلاعات به مصرف‌کننده کمک می‌کند تا به شکل صحیح از دارو بهره ببرند و ذکر مدت زمانی که یک محصول قابلیت استفاده دارد در فرآورده‌های دارویی حائز اهمیت اساسی است.

بنابراین در بسته بندی‌های گوناگون محصولات دارویی، مجموعه‌‌ای از اطلاعات ضروری بر روی جعبه‌های دارویی پزشکی درج می‌شوند.

ساخت جعبه دارو

جعبه دارویی در قسمت بسته‌بندی‌های بهداشتی قرار می‌گیرد؛ یعنی طبق آیین نامه وزارت بهداشت باید مقوای استفاده شده در تولید جعبه‌های دارویی بهداشتی باشد و نکات سازمان بهداشت را در تولید این جعبه‌ها رعایت کرد.

لازم به ذکر است باید از علائم و اشکال خاص دارویی و پزشکی در چاپ جعبه دارویی استفاده کرد.

جعبه دارویی مناسب آن است که استقامت و ویژگی لازم را برای مراقبت دارو از گرما و رطوبت داشته باشد.

اهمیت بسته بندی جعبه دارو

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های عرضه محصولات دارویی به مشتری، چاپ و بسته بندی آن است.

در صورتی دارو می‌تواند درون جعبه سالم باقی بماند که از جعبه‌ای استاندارد و با کیفیت برای بسته بندی آن استفاده شود.

کیفیت دارو با بسته بندی آن رابطه مستقیمی دارد.

داروها در صورت مصرف اشتباه، خسارت‌های جبران ناپذیری را به بار خواهند آورد؛ به همین منظور برای کاهش چنین خطاهایی باید شرکت‌های عرضه کننده از جعبه دارو مناسب همراه با توضیحات استفاده کنند.

اطلاعاتی مانند نام دارو، تاریخ انقضا و ممنوعیت‌های مصرفی روی جعبه دارویی حک می‌شود. برای نوشتار راهنمایی‌های لازم در خصوص دارو باید از فونت‌های غیر تزئینی استفاده شود.

برای دریافت لیست قیمت انواع جعبه دارویی کافی است از طریق چت آنلاین، واتساپ یا تماس مستقیم با کارشناسان فروش ما به‌صورت آنی قیمت‌ها را دریافت کنید.

شماره تماس مستقیم:

02186052311

طراحی بسته بندی و ساخت جعبه دارویی پزشکی

اطلاع رسانی بخش لاینفک همه‌‎ی بسته بندی‌هاست و در مواردی چون بسته بندی دارویی پزشکی، این امر نقشی حیاتی می‌یابد.

برای تحقق کامل این منظور در تمامی کشورها، قوانین و دستگاه‌های نظارتی متعددی وجود دارد. در واقع می‌توان گفت بسته بندی نوعی تابلوی راهنما برای محصولات به شمار می‌رود.

حال آنکه به وسیله اطلاعات درج شده روی بسته بندی دارویی، مصرف‌کنندگان بی‌واسطه و مستقیم نکات پزشکی و طریقه مصرف دارو را دریافت می‌کنند و اعتماد برای مصرف تضمین می‌شود.

لازم است بدانید که بخشی از این اطلاعات به مصرف‌کننده کمک می‌کند تا به شکل صحیح از دارو بهره ببرند و ذکر مدت زمانی که یک محصول قابلیت استفاده دارد در فرآورده‌های دارویی حائز اهمیت اساسی است.

در طراحی جعبه دارویی پزشکی، استفاده از لوگو و برند دارو از مهم‌ترین و صریح‌ترین اطلاعات درج شده در روی بسته‌بندی‌هاست.

با دیدن یک نام آشنا، عمده اطلاعات مربوط به محتوی خودبه‌خود به خریدار منتقل می‌شود.

داخل جعبه‌های دارویی بروشور برای راهنمایی و طریقه مصرف دارو می‌گذارند و علاوه بر بروشورها، درج هشدارهایی در روی بسته‌بندی ضروری است.

اغلب این هشدارها در مورد نحوه استفاده، شرایط نگهداری و احیانا خطرات آن است.

در کنار هشدارها ذکر مجوزهای قانونی نظیر شماره پروانه، ساخت یا تولید، شماره سری ساخت یا نشان استاندارد و مواردی چون تاریخ مصرف و انقضاء یا مواد تشکیل‌دهنده و مشابه آن‌ها به صورت اجباری باید روی این بسته‌ها آورده شود و تخطی از این کار پیگیرد قانونی دارد.

جعبه مقوایی دارویی

بسته بندی مقوایی دارو از جنس ایندربرد و چاپ افست تولید می‌شود.

انواع خدمات در چاپ جعبه دارو

برخی خدمات پس از چاپ که باعث جذابیت بسیار زیادی در جعبه‌ دارویی می‌شود:

 • پوشش سلفون مات یا براق
 • طلاکوب یا نقره کوب
 • رنگ پنجم یا پنتوم
 • یووی موضعی
 • برجسته سازی

بسته بندی خود را کامل کنید

پاکت رادیولوژی
نمونه‌های پاکت رادیولوژی
جعبه ماسک
نمونه‌های جعبه ماسک

در جعبه دارویی برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی و ایجاد یک حس اطمینان و اعتماد باید از مطالب ارزشمند و علمی روی بسته‌بندی‌ها استفاده کرد تا به ترغیب مصرف‌کنندگان به خرید بیانجامد.

این عملکرد باعث می‌شود تا مصرف‌کننده به ماهیت کامل محتوی قبل از خرید پی ببرد و با اطمینان کامل کالا را انتخاب کرده و خرید برای او لذت‌بخش باشد.

پیشرفت صنعت بسته بندی در محصولات دارویی موجب شده که بخش محافظت و حمل تولیدات دارویی و همچنین استفاده از آن‌ها ساده‌تر و ارزان‌تر شود.

این صنعت با تسهیلاتی که در حمل و نگهداری محصولات ایجاد کرده و با افزایش تولید و فروش کالاها و بهینه کردن آن‌ها، موجب صرفه‌جویی در مصرف مواد اولیه و انرژی شده و منافع عمومی را بهتر تامین کرده است.

بسته بندی با محافظت از کالاها در برابر صدمات بیرونی و عواملی که موجب فساد دارو می‌شوند، ضایعات را کاهش داده، هزینه‌های تولید را کم کرده و نهایتا با ارزان شدن تولیدات به کل جامعه خدمت می‌کند.

انواع بسته بندی و جعبه دارویی پزشکی

جعبه دارویی پزشکی به قسمت‌های متفاوتی تقسیم می‌شود و این انواع طوری طراحی شده که برای مصرف روزانه افرادی که به قرص نیاز دارند مناسب است.

یک نوع آن مناسب افراد بزرگسال که در شمارش قرص مشکل دارند طراحی شده که با تهیه جعبه قرص کوچک و یا استفاده از برچسب، بر اساس روز، هفته یا تاریخ روزانه می‌توانند قرص‌های خود را مصرف کنند.

نکته: قوطی قرص باید طوری طراحی شود که کودک نتواند به آن دسترسی داشته باشد و طریقهٔ باز و بسته کردن درب آن را نداند و قوطی قرص باید در جعبه‌ای بسته بندی شود که از آن محافظت کند.

نوع دیگر از انواع بسته بندی، جعبه‌های بزرگ است که برای صنعت داروسازی طراحی شده‌‌اند تا داروها به راحتی حمل و نقل شوند.

این کارتن‌ها بزرگ هستند و چندین جعبه کوچک‌تر را داخل خود جا می‌دهند و آن‌ها را به آسانی حمل می‌کند.

جعبه‌های بزرگ از ورق‌های راه‌راه ساخته شده‌‌اند که در حفظ داروها کمک شایانی می‌کنند، همچنین به ثابت نگه داشتن دمای محیط برای جلوگیری از اکسید یا خراب شدن داروها کمک می‌کند.

بسته بندی دارویی پزشکی به چهار نوع تقسیم می‌شود.

 • ظرف کاملا بسته
 • ظرف هواگیری شده
 • ظرف ایمن برای جلوگیری از در دسترس بودن کودکان
 • ظرف مهر و موم شده

بنابراین جعبه دارویی باید در جعبه‌ای قرار بگیرد که چینش و انبارداری را برای داروخانه و جابجایی و نگهداری دارو را برای مصرف کننده آسان کند.

نکته: شکل ظاهری بسته بندی دارویی پزشکی به اندازه‌‌ای ارزشمند بوده که معرف شرکت سازنده آن است.

لذا هر سازندهٔ دارویی اثر شکل ظاهری دارو را در پذیرش بیمار و حتی افزایش تاثیر روانی دارو در بهبود بیماری در اولویت قرار می‌دهد.

چاپ جعبه دارویی در ایرانیان پک

جعبه دارویی به صورت تخصصی و با استفاده از مواد اولیه درجه یک با رعایت تمامی استانداردهای لازم تولید می شود.

شرکت چاپ و بسته بندی ایرانیان پک با تکیه بر تیم فنی مجرب و حرفه‌ای و استفاده از بهترین دستگاه‌های چاپ و بسته بندی، آماده‌ی تولید جعبه‌های دارویی در طرح و ابعاد مختلف است.

مشاورین ایرانیان پک با توجه به هویت برند و نیازهای مشتریان شما، مناسب‌ترین گزینه‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهند.

چاپ اختصاصی جعبه دارویی
چاپ اختصاصی در تولید جعبه دارو و سپس فروش آن تاثیر زیادی دارد.

چاپ اختصاصی جعبه دارویی

فرآیندی است که در آن جعبه‌ها با طرح یا لوگوی خاصی طراحی و چاپ می‌شوند.

چاپ اختصاصی جعبه دارویی باید با رعایت استانداردهای بهداشتی و ایمنی انجام شود تا در هنگام مصرف داروها بیماران دچار مشکل نشوند.

جعبه دارویی پزشکی
جعبه دارویی پزشکی

جعبه مقوایی بسته بندی دارویی پزشکی

جعبه مقوایی بسته بندی دارویی پزشکی از جنس ایندربرد و با چاپ افست تولید می‌شود.

بسته بندی بهداشتی بخش جدایی‌ناپذیر از محصولات دارویی است، لذا در چاپ جعبه دارو باید از مقواهای کاملا بهداشتی در گرماژهای بالا استفاده شود.

بسته بندی و جعبه دارویی پزشکی دارای اطلاعات کاملی درباره داروی موجود در بسته بندی است.

اطلاعاتی مانند نام دارو، مقدار تجویز شده، تاریخ انقضا و تعداد داروی موجود در بسته که روی جعبه حک می‌شوند.

اطلاعات چاپی روی جعبه‌های مقوایی دارو موجب شناسایی و تشخیص درست داروهای داخل جعبه می‌شوند.

طراحی و تولید برچسب و بسته‌بندی در صنعت داروسازی روزبه‌روز پیشرفت چشم‌گیری کرده و در این زمینه برای سلامتی افراد جامعه از تکنولوژی‌های مدرن برای تهیه جعبه‌های آن استفاده شده است.

بنابراین توجه خیلی از افراد را به خود جلب کرده و اکثر شرکت‌های بسته بندی دارویی می‌توانند تصویر و ذهنیت بهتری نسبت به برندها در ذهن عموم ایجاد کنند، روش مصرف داروها را آسان کنند و خطا در مقدار مصرف تجویز شده دارو را به حداقل برسانند.

بسته بندی‌های اولیه دارو باید دارای گرید دارویی و مورد تأیید سازمان غذا و دارو باشند، برای چاپ و نوشتار باید فونت نوشتاری غیرتزئینی باشد و موارد حساس مانند حساسیت زا بودن دارو با فونت و رنگ متنوع چاپ شوند.

بسته بندی و جعبه دارویی پزشکی برای نگهداری محصول و محافظت از آن و همچنین مناسب تبلیغات شرکت سازنده دارو، طراحی و تولید می‌شود.

اطلاعات درج شده روی جعبه‌های دارویی

جعبه دارو علاوه بر نقش مهمی که در حفاظت از محصول دارد، اطلاعات مهمی را هم در بر می‌گیرد.

این اطلاعات برای آگاهی مصرف کنندگان روی بسته بندی درج می‌شوند و تشخیص و شناخت دارو را راحت‌تر می‌کنند. اطلاعاتی که روی جعبه دارو چاپ می‌شود شامل:
 1. نام دارو به زبان فارسی و انگلیسی
 2. ترکیب فرآورده مطابق با فهرست رسمی
 3. مقدار ماده یا مواد موثر دارو
 4. اطلاعات لازم و تکمیلی برای افزایش آگاهی مصرف کننده
 5. بارکد دو بعدی شناسه‌های رهگیری و کنترل اصالت

برای دریافت لیست قیمت انواع جعبه دارویی کافی است از طریق چت آنلاین، واتساپ یا تماس مستقیم با کارشناسان فروش ما به‌صورت آنی قیمت‌ها را دریافت کنید.

شماره تماس مستقیم:

02186052311

سوالات متداول مشتریان جعبه دارویی

نحوه سفارش چاپ و بسته‌بندی در ایرانیان پک چگونه است؟

شما می‌توانید به‌صورت آنلاین و حضوری سفارش طراحی و تولید بسته‌بندی و جعبه مورد نیازتان را ثبت کنید.

سفارش آنلاین: فرم ثبت سفارش، چت آنلاین، واتساپ و تماس مستقیم با شرکت.

سفارش حضوری: حضور در دفتر شرکت و جلسه حضوری با کارشناسان و دیدن نمونه‌کارهای طراحی شده ایرانیان پک.

قیمت چاپ و بسته‌بندی در ایرانیان پک چگونه محاسبه می‌شود؟

سفارش شما با توجه به ابعاد، ضخامت، نوع مقوا، خدمات جانبی و پوشش جانبی، طراحی، بسته بندی، تیراژ و چاپ جعبه قیمت گذاری می‌شود.

برای اطلاع از قیمت و برآورد هزینه بهتر است از مشاورین ما در ایرانیان پک کمک بگیرید. شما را راهنمایی خواهیم کرد.

روند طراحی جعبه در ایرانیان پک چگونه انجام می‌شود؟

در ایرانیان پک شما می‌توانید جعبه را خودتان طراحی کنید؛ در این روش طرح ارسالی شما توسط طراحان ما مجدد بررسی می‌شود. همچنین می‌توانید طراحی جعبه خود را به تیم حرفه‌ای طراحان ایرانیان پک بسپارید تا طراحی جعبه‌تان را متناسب با برند شما انجام دهند.

آیا امکان مشاهده نمونه اولیه وجود دارد؟

بله. امکان ارسال طرح اولیه به صورت گرافیکی برای تمام سفارشات وجود دارد. همچنین درصورت نیاز نمونه اولیه به‌صورت ماکت در اختیار شما قرار می‌گیرد

چگونه می‌توانم از کیفیت چاپ مطمئن شوم؟

شما به صورت حضوری می‌توانید از کیفیت چاپ نمونه کارهای ایرانیان پک برای برندهای مختلف مطلع شوید.

مشتریان عزیز ایرانیان پک این امکان را دارند تا بدون هیچ محدودیتی ناظر چاپ داشته باشند تا از کیفیت چاپ مطمئن شوند.

نحوه ارسال سفارشات چگونه است؟

بعد از اتمام کار در بسته‌بندی‌های متحدالشکل، وزن‌شده و شمارش‌شده، علاوه بر تحویل سفارش در محل چاپخانه به مشتریان عزیز، سفارش‌ها از طریق باربری یا به صورت مستقیم قابل ارسال هستند. امکان ارسال سفارش برای مشتریان شهرستان یا خارج از کشور در ایرانیان پک وجود دارد.

همین حالا به جمع مشتریان ما بپیوندید