وقایع صنعت بسته بندی 2018 - قسمت اول - ایرانیان پک

مهم ترین وقایع صنعت بسته بندی 2018- قسمت اول

در حالی که اخبار بسته بندی تجارت الکترونیک آمازون در نیمه دوم سال 2018 افزایش یافت و توجه زیادی را به خود جلب کرد، این مجموعه توانست در تمامی طول سال با ارائه بسته بندی های پایدار و منسجم جایگاه خود را در صنعت بسته بندی حفظ کند. برخلاف سال 2017 که اتفاق جدیدی در این زمینه روی نداد، سال 2018 سالی پرثمر و سرشار از تجربه های جدید برای جامعه بسته بندی به حساب می آید.

مهم ترین بخش این قضیه شکل گیری مفهومی به نام بسته بندی پایدار است؛ معیار های پایداری در سال 2018 شامل طرح های نوآورانه بسته بندی، روند های نوظهور، فن آوری های جدید، بهبود تولید و توجه بیشتر به نکات مدیریتی و تفکر رهبری است.

10 عنوان برتر سال در زمینه صنعت چاپ و بسته بندی شامل موارد زیر است:

1.جوایز صنعت بسته بندی

جایزه انجمن بسته بندی پایدار در سالی که گذشت به کمپانی کوکاکولا اهدا شد. این جایزه برای بطری های 89 اونسی آب پرتغال به این شرکت تعلق گرفت که قابلیت بازیافت بالایی دارد و در تولید پلاستیک آن از فرآیندی به نام “اولین” استفاده شده است. هم چنین مطابق با طرح earth-to-go برای اولین بار از پلی اتیلن اسید به عنوان یک جایگزین قابل ترکیب که به جای پلی استرن در بسته بندی های مواد غذایی استفاده می شود به کار رفته است.

0002500005433 1 A1C1 0600
packaging

2.بسته بندی های هوشمند

با توسعه تجارت الکترونیک و حرکت بیشتر کمپانی های مطرح به سمت فروش اینترنتی، ضرورت ایجاد بسته بندی های هوشمند بیش از پیش احساس می شود. تعدادی از شرکت های صنعت چاپ و بسته بندی در این زمینه وارد شده اند امکان بهره مندی از تجربه این نوع بسته بندی را فراهم کرده اند. مهم ترین ویژگی های این نوع بسته بندی که تا به امروز در دسترس است عبارت اند از: هدر رفت کمتر، امکان تنظیم دمای محصول داخل بسته بندی با توجه به زمان تحویل، و حتی بسته بندی های مجهز به فناوری های دیجیتال.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!