پیشرفت های صنعت بسته بندی غذا


پیشرفت های صنعت بسته بندی غذا

در سالهای اخیر تمایل به صنعت بسته بندی در خرده فروشی ها با استقبال مواجه شده است، بنابراین با نگاهی به پیشرفت های اخیر می توانید به عنوان یک مشتری از خدمات آن بیشتر بدانید و محصولات خود را بهتر ارائه دهید.دراین مقاله نظرات خانم لین دایر رئیس موسسه بسته بندی غذا در این زمینه را می‌خوانیم که البته به دلیل اشراف ایشان بر بازار موثر خواهد بود. همچنین در مورد ایجاد اعتماد برای مشتری و چالش های رساندن غذا بیشتر خواهیم دانست.

به نظر می رسد هنوز بهترین راه برای بازیافت بسته بندی غذاها بعد از مصرف یافت نشده است اما با این حال استفاده از کامپوزیت ها آخرین دستاورد صنعت بسته بندی می باشد و می توان تاحدودی آن را بهترین اطلاق کرد. کامپوزیت ها متریال های چند لایه به حساب می آیند که در دو دسته طبیعی و مصنوعی عرضه می شوند. با مطالعاتی که اخیرا روی بازار انجام شده به این نتیجه رسیده ایم که فست فود ها هنوز به طور کامل برای استفاده از این محصول آماده نشده اند و باید قدم به قدم جلو برویم.

فروش اینترنتی و بسته بندی

پدیده ای که این روزها شاهد آن هستیم افزایش تمایل رستوران های سنتی به خدمات دلیوری برای مشتریان می باشد که در نتیجه نوع بسته بندی مورد استفاده آنان تغییر کرده است و این نوع فعالیت شامل فروش اینترنتی نیز می باشد. در نگاه اول توقع مشتری، گرم و تازه ماندن غذا های گرم و سرد ماندن غذاهای سرد می باشد، اما باید این نکته را در نظر گرفت که غذا برای مدت زمانی از آشپزخانه مشتری تا روی میز معطل بماند. بسته بندی های هوشمند نسل جدید محصولات هستند که این امکان را فراهم می کنند.

فروش اینترنتی غذا که آخرین کانال فروش رستوران ها و فست فود ها می باشد برنامه ای متفاوت می طلبد، زیرا غذا در یک مرکز تهیه می شود، در شعب پخش شده و نهایتا به دست مشتری می رسند یا مثل گذشته در رستوران آماده شده و توسط پیک موتوری، اتوموبیل یا روبات به دست مشتری می رسند! در هر صورت بازهم باید معیار زمان را در نظر بگیریم که با تحویل در داخل رستوران به دست مشتری متفاوت است و اهمیت بسته بندی های هوشمند نمایان می شود.

در یک کلام میتوان گفت فارغ از کیفیت خوراک پخته شده مشتریان هنگام تحویل گرفتن با بسته آن مواجه می شوند بنابراین صنعت بسته بندی می تواند این خدمت را به فست فود ها و رستوران ها ارائه دهد که مشتریان را دوباره به آن جا بکشاند!

وبلاگ

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.