معرفی فست فود ساب وی


معرفی فست فود ساب وی

رستوران ساب وی (subway) یک فست فود زنجیره ای است که به صورت تخصصی به تولید ساندویچ می پردازد. در سال 2002 به عنوان بزرگترین فست فود ایالات متحده به لحاظ تعداد شعب شناخته شد و در صدر لیست بالاتر از مک دونالد قرار گرفت. این کسب و کار زنجیره ای در بیش از صد کشور دارای شعبه است که مرکز آن در شهر میلفرد واقع در ایالت کنتیکت واقع شده است.

اما داستان تولد این فست فود جالب است: در سال 1956 توسط فرد دلوکا یک جوان هفده ساله که برای هزینه های کالج به پول نیاز داشت و یک دوست خانوادگی به نام پیتر باک، دارای مدرک دکترای فیزیک بنیان گذاری شد! به این شکل که پیتر هزار دلار از فرد قرض می گیرد و یک فست فود به نام ” زیردریایی فوق العاده پیت” در کنتیکت راه اندازی می کند.

وجه نام گذاری این رستوران به دلیل ساندویچ های مخصوصی با نام زیردریایی بود که در منو این رستوران قرار گرفت. در سال 1966 دومین رستوران این مجموعه شروع به فعالیت کرد و شرکتی به نام “دکتران همکار” برای مدیریت این رستوران ها راه اندازی شد، دو سال بعد این رستوران به ساب وی (به معنی مترو یا راه زیرزمینی) تغییر نام دارد. بعد از افتتاح 16 شعبه اولین حق امتیاز افتتاح رستوران در سال 1774 اعطا شد و شاید جالب باشد بدانید اولین شعبه خارج از ایالات متحده را در کشور بحرین راه اندازی نموده اند.

میراث دکتر باک

در دهه اول قرن بیستم تعداد شعب این رستوران در سراسر جهان به رقم 40 هزار رسید که بیشتر آن ها به صورت حق امتیاز فعالیت می کنند. دکتر پیتر باک در سال 2015 درگذشت اما مدیریت میراث او در یک مجمع خصوصی به خواهرش واگذار شد و این برند همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد. ساندویچ های مخصوص زیردریایی توسط رل های ایتالیایی که در صد بالایی گوشت دارند پر می شوند و علاوه بر آن از برش های گوجه، پنیر و سایر سبزیجات در داخل آن استفاده می شود.

نکته دیگر در مورد غذاهای این رستوران تعدادی از محصولات آن است که با سبزیجات متنوع تهیه می شود و برای گیاهخواران یا افرادی که رژیم دارند مناسب است، و البته از ساندویچ های متری این فست فود نیز نباید غافل شد.

وبلاگ

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.