نکات کاربردی در مدیریت رستوران

نکات مدیریتی رستوران و فست فود

نکات مدیریتی رستوران و فست فود


نکات مدیریت رستوران و فست فود

رستوران و فست فود مبنی بر مدل تجاری هستند که در آن انواع برگر ها یا ساندویچ ها سرو یا ارسال می شود.
شما برای باز کردن رستوران میتوانید نمایندگی یکی از رستوران های زنجیره ای مطرح را بگیرید و یا اینکه رستوران خودتان را باز کنید.
ولی قبل اینها باید نکاتی را بدانید که خیلی سریع سود خود را حداکثر کنید.

نمایندگی

آیا می خواهید رستوران خود را باز کنید یا یک نمایندگی را انتخاب کنید؟ تصمیم گیری در مورد سرمایه ای که دارید را در نظر بگیرید
خرید یک نمایندگی از یک زنجیره غذایی خاص ممکن است گران تر از باز کردن رستوران خود باشد، اما اگر شما نمایندگی یک زنجیره غذای محبوب را دریافت کنید، بازده سرمایه گذاری شما بسیار بالا خواهد بود. بازگشایی رستوران با برند خودتان ارزانتر است اما خطر ریسک جذب شتری را به همراه دارد.

مدیریت رستوران و فست فود

مکان رستوران

مکان رستوران

باید محل رستوران خود را انتخاب کنید جایی که از نظر دید و ترافیکی مناسب باشد.یعنی ترافیک بالا داشتهباشد اگر قصد گرفتن رستوران زنجیره ای را داشته باشید آنهادر مورد موقعیت مکانی شما را راهنمایی می کنند.
صاحبان رستوران و فست فود اغلب رستوران های خود را نزدیک جاده های اصلی، خیابان های شلوغ و مراکز خرید باز کردند. انتخاب های خوب در دانشگاه ها، دبیرستان ها و مراکز خرید می باشد.

تحقیق کنید که چه غذایی مناسب است.مردمان آن ناحیه با چه مقدار قیمتی راضی و خوشایند خواهند بود تا از سرمایه شما حفاظت شود.

در چهار چوب قوانین رستوران را مدیریت کنید
قوانینی نظیر قانون کار و کارکنان،استعمال و دخانیات، قوانین بهداشتی و غذایی. به سازمان نظارت بهداشتی بروید و هماهنگی های لازم برای گرفتن مجوز را قبل از افتتاحیه رستوران انجام دهید.
بهداشت مجموع و نظافت شخصی پرسنل یکی دیگر از عواملی است که هر روزه باید کنترل شود.

انرژی مثبت

در مدیریت رستوران و فست فود خود انرژی مثبت داشته باشید زیرا این انرژی مثبت شما به کارکنان و سپس به مشتریان می رسد و بالعکس .اگر شما انرژی خوبی داشته باشید و با شور و شوق کار کنید خاطره خوبی در ذهن مشتری ها جای خواهد گرفت که باعث بازگشت دوباره و یا چند باره آنها خواهد شد.
در مقابل اشتباهاتی که انجام می دهید پاسخگو باشید.این امر باعث اعتماد بیشتر مردم به شما می شود. برای اشتباهاتتان شاید ممکن باشد عذر خواهی کنید در اینصورت فرهنگ سازی می شود و میتوانید برای جبران اشتباهاتتان مشورت کنید و مشکل راحت تر و سزیعتر حل می شود.

نوع غذا

همیشه از مواد مصرفی تازه و درجه یک استفاده کنید .یکی از مهمترین اصول در امر رستوران و فست فود کیفیت غذای آن مجموع است بطوری که غذا هم لذیذ باشد و هم سالم.
بصورت رندوم کیفیت غذا ها را کنترل کنید.

مدیریت رستوران و فست فود

کارکنان رستوران

کارکنان

در مدیریت رستوران و فست فود با کارکنان مجموع صادق باشید و به آنها مسئولیت بدهید.بهتر است تایم شروع به کار 9 صبح باشد. به نحوه برخورد با مشتریان ،پایخگویی تلفن توسط اپراطور دقت داشته باشید.
تیم استراحت و ناهار و شام پرسنل را مشخص نمایید.
حقوق و دست مزد کارکنان هر ماه به موقع پرداخت شود.
حتما به یاد داشته باشید پایان کار از تمامی پرسنل بایت زحمات و خستگی های آن روز تشکر کنید.

 

نوآور باشید

شاید در ابتدا نوآوری در زمینه مدیریت رستوران و فست فود برایتان نا مفهوم باشد ولی امروزه با پیدایش اپلیکشین های سفارش غذا ، نحوه طبخ غذا، و چیدمان داخل سالن و بسته بندی برگرها میتوانید کار های مختلفی انجام دهید .طبلیغات توسط تلوزیون و دیگر رسانه ها بسته بندی ها با طرح خاص شما همه و همه باعث پیشرفت بیزینس شما می شوند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
نکات مدیریت رستوران و فست فود
Author Rating
51star1star1star1star1star

وبلاگ

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.