تبلیغات رستوران

تبلیغات رستوران

عناوین مهم:

تبلیغات رستوران: بازاریابی و برندسازی

بیشتر تبلیغات رستوران به ایجاد روابط قوی با مشتریان بصورت آنلاین و آفلاین برمی گردد.

با داشتن همه ی ابزارهای موجود برای برقراری ارتباط با مشتریان، بازاریابی باید به عنوان یکی از کارهای منظم شما به عنوان صاحب رستوران تبدیل شود.

در این مقاله به اصول اساسی و مهم در بازاریابی و برندسازی برای رستوران می پردازیم.

برند خود را بسازید

قبل از هر کاری شما به یک لوگوی عالی نیاز دارید. اگر شما با طراحی گرافیک آشنا هستید ، ممکن است خودتان بتوانید یک آرم طراحی کنید. اما بیشتر صاحبان رستوران ، از یک طراح گرافیک حرفه ای استفاده میکنند.

این لوگو باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد که مهم ترین آن گیرایی در عین سادگی است که در ذهن بماند.

شما در قسمت های دیگری هم به طراح گرافیک نیاز پیدا خواهید کرد. از جمله برای طراحی منو رستوران و یا سایت رستوران. انتخاب نام مناسب هم بسیار مهم است.

نام برند شما باید به راحتی در خاطر بماند و در حالت ایده آل در بین مردم جا بیوفتد.

تبلیغات رستوران

طراحی وب سایت رستوران

داشتن  یک وبسایت برای یک رستوران نه تنها یک مزیت است بلکه برای رستوران های بزرگ واجب است.

بسیاری از مردم قبل از رفتن به یک رستوران وبسایت آن را چک میکنند تا از ساعت کار، منو و فضای آن رستوران آگاه شوند.

بسیاری از وب سایت های رستوران ها صفحات ساده ای هستند که شامل اطلاعات اساسی هستند ، مانند:

  • ساعات عملکرد
  • اطلاعات تماس مانند آدرس ایمیل و شماره تلفن تبلیغات رستوران
  • آدرس
  • منوها
  • پیوندها به صفحات سفارش آنلاین ، رزروها یا لیست انتظار

امروزه با توجه به بستر هایی مانند وردپرس شما خودتان هم میتوانید یک سایت راه اندازی کنید اما برای حرفه ای شدن کار بهتر است از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

تبلیغات رستورانتبلیغات رستوران

بسیاری از رستوران ها با یک طراحی ساده سایت مشتری را در یافتن هرگونه اطلاعات مورد نیاز هدایت میکنند و کار را برای مشتریان آسان می کنند. تبلیغات رستوران

صفحات رستوران در بسترهای اینترنتی

یک گام مهم دیگر استفاده از فضای دیگر وبسایت ها است. سایت هایی که مردم فراوان از آنها استفاده میکنند و حتی رستورانی که میخواهند بروند را از آن طریق انتخاب میکنند.

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام با توجه به محبوبیت فراوانی که دارند بسیار مهم اند و باید حساب ویژه ای روی آن باز کنید.

اما به غیر از شبکه های اجتماعی پلتفورم های بسیار دیگری هستند که اهمیت بالایی دارند.

تبلیغات رستوران

به عنوان مثال سایتی مانند TripAdvisor  که به توریست ها و مسافرها در هر شهر کمک میکند و اطلاعات و امکانات آن شهر را ارائه میدهد.

بسیاری از توریست ها برای انتخاب یک رستوران در یک شهر از اطلاعات این سایت استفاده میکنند پس باید مطمئن شوید صفحه رستورانتان خوب باشد و نظرات خوبی هم از مشتریانتان بگیرید. 

همچنین سایت های دیگری مانند Foursquara هم هستند که مکان های مهم از جمله رستوران ها را نشان میدهند.

در این همین زمینه سایت ها و اپلیکیشن های ایرانی مانند فودیسم هم شروع به فعالیت کرده اند که همه ی آن ها را باید در نظر داشته باشید. 

از خود گوگل هم نباید غافل شد. باید رستوران را در گوگل ثبت کنید تا هم اطلاعات رستوران هم مکان آن را به افرادی که در آن سرچ میکنند نشان دهد.

تبلیغات رستوران

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

حساب های رستوران شما در شبکه های اجتماعی پایه خوبی برای ایجاد ارتباط با مشتریان خود به صورت آنلاین است. هر چه میگذرد افراد بیشتر و بیشتری از شبکه های اجتماعی برای پیدا کردن یک رستوران برای رفتن یا سفارش غذا استفاده میکنند.

در ایران شناخته شده ترین شبکه اجتماعی در این زمینه اینستاگرام است و تاثیر آن به حدی است که اینستاگرام مارکتینگ به یک عامل مهم در تبلیغات تبدیل شده است.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی روشی قابل کنترل و کم هزینه برای جلب توجه به رستوران خود در مقابل مشتریان بالقوه است. صاحبان مشاغلی که از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ مارک های خود استفاده می کنند، گزارش داده اند که استراتژی های شبکه های اجتماعی باعث افزایش فروش و مشتریان وفادار شده است.

این تأثیرات باعث می شود بازاریابی در شبکه های اجتماعی به یک استراتژی ایده آل برای رستوران ها تبدیل شود.

مهمترین ویژگی در مدیریت رسانه های اجتماعی رستوران این است که پست ها و تبلیغات شما باید سازگار و معتبر باشند. پست ها و تبلیغات شما باید ویژگی های منحصر به فرد رستوران را داشته باشد. 

از جمله غذای رستوران ، محیط ، تیم ، فلسفه خدمات شما و یا برگزاری مناسبت های مختلف.

ظاهر جذاب به یاد ماندنی

تبلیغات رستوران

بسیاری از رستوران ها به خاطر یک ویژگی ظاهری خاص در بین مردم شناخته شده اند. ظاهر ساختمان که متفاوت است یا شی خاص یا بعضا عجیبی که دارند.

سعی کنید محیطی ایجاد کنید که مشتریان علاقه داشته باشند تا با آن عکس یادگیری بگیرند، چون وقتی تعداد زیادی در فضای رستوران شما عکس بگیرند و آن را در فضای مجازی منتشر کنند خود به خود در حال تبلیغ کردن برای شما هستند.

منوی خود را قابل اشتراک گذاری کنید

اگر منوی جذابی داشته باشید بیشتر دیده می شود. به جای یک منوی خشک و معمولی از خلاقیتتان استفاده کنید و گزینه هایی بیاوردید که با جاهای دیگر متفاوت باشد.

چه استفاده از اسامی بامزه باشد چه استفاده از غذاهای جدید و یا ترکیبی. هم چنین باید منوی شما به اندازه کافی زیبا و خوانا باشد که در اینترنت و فضاهای دیگر به راحتی خوانده شود و افراد را راجع به آن کنجکاو کند.

یکی از موارد بسیار مهم هم یک عکس زیبا از غذا در کنار هر عنوان است. مردم وقتی عکس را ببینند بسیار راحت تر اعتماد میکنند و حاضر به امتحان کردن آن غذا می شوند.

بهتر است از یک عکاس حرفه ای برای گرفتن این عکس ها استفاده کنید چون اگر عکس ها به اندازه کافی جذاب باشند به راحتی در فضای مجازی پخش می شوند و منوی شما بیشتر دیده می‌شود.

تبلیغات رستوران

کارکنان سفیران برند شما هستند.

رفتارمثبت و تاثیرگذار کارکنان میتواند یک تبلیغ مهم برای رستوران باشد. بسیاری از مردم تحت تاثیر رفتاری که با آن ها شده است از آن رستوران صحبت میکنند.

اگر این رفتار مثبت بوده باشد از رفتار خوبی که با آنها شده است با دیگران صحبت کرده که باعث تبلیغ برند شما خواهد شد.

دانستن کامل منو و آگاهی به ویژگی های هر آیتم یکی از مواردی است که مشتریان از آن استقبال می کنند.و خود را در جای مشتری قرار دادن و با او همدلی کردن از موارد مهمی هستند که در ذهن مشتری خواهند ماند.

تبلیغات رستوران

افتتاحیه قبل از افتتاحیه

قبل از اینکه رستوران را افتتاح کنید باید تبلیغات را شروع کنید. در فضای آنلاین و آفلاین. در اول کار و تا وقتی هنوز خیلی کارتان رشد نکرده از دوستان و آشنایانتان برای تبلیغ استفاده کنید.

یک افتتاحیه خودمانی بین آشنایان برگزار کنید و از آنها بخواهید نظراتشان را صادقانه با شما در میان بگذارند. تمام نواقص کار را بسنجید و برای افتتاحیه اصلی آماده شوید.

افتتاحیه اصلی

یک افتتاحیه با شکوه در ابتدای کار اهمیت بسیار بالایی دارد. باید در حد توانتان برای آن تبلیغ کنید تا جمعیت زیادی در آن روز در رستوران شما جمع شوند.

از روش های تشویقی مانند تخفیف ویژه برای افتتاحیه یا جشن برای هر چه با شکوه تر کردن استفاده کنید. این افراد اگر تحت تاثیر رستوران شما قرار بگیرند مشتری ثابت شما خواهند شد.

تبلیغات رستوران

برگزاری مراسم های خاص

مراسم ها و جشن هایی مانند شب یلدا محبوبیت زیادی بین مردم دارد. اگر رستوران شما قابلیت برگزاری چنین جشن هایی را داشته باشد با کمی تبلیغ میتوانید مراسم جذابی برگزار کنید و با گذاشتن عکس های آن در فضای آنلاین تبلیغ مناسبی برا شما است.

اگر شما به برگزاری جشن های خوب شناخته شوید افرادی زیادی به سمت شما خواهند آمد. 

همچنین استفاده از موسیقی یا نمایشهای زنده هم بسیار مفید خواهد بود. در ازای هزینه ای که به یک هنرمند باید بدهید بسیار بیشتر از تبلیغی که این ویژگی برای رستوران شما خواهد کرد در خواهید آورد. فقط باید مطمئن شوید این ویژگی مهم اجرای زنده به گوش مردم برسد. 

در پایان

تبلیغات رستوران جدید کار جدی و مهمی است. شما باید جوامع قدرتمندی را بصورت آنلاین و آفلاین ایجاد کنید و مرتباً با آنها ارتباط برقرار کنید. 

دانستن محدودیت های خود و استخدام افراد متخصص برای کمک به کار طراحی در صورت لزوم نیز می تواند فشار خلاقیت را برطرف کرده و به شما اجازه دهد روی رشد تجارت خود تمرکز کنید.

به این صفحه امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *