گرانترین پیتزاهای جهان را بشناسید


گرانترین پیتزاهای جهان را بشناسید

گرانترین پیتزاهای جهان
5 مورد از گران ترین پیتزاهای جهان را به شما معرفی میکنیم از رتبه 5  تا رتبه 1 که گران ترین آن هاست با ادامه این مقاله همراه باشید.
۵- پنجمین پیتزای گران قیمت دنیا را یک ایرانی در کانادا درست می کند، شف حاتمی پیتزایی به قیمت ۸۵۰ دلار ارائه می دهد که به گفته ی خود فقط  ۸۰۰ دلار هزینه ی مواد اولیه آن است. موادی که عبارت اند از خاویار روسی یا ترافل سفید که قیمت هر کیلوی آن ۵۰۰۰ دلار است.
4- در شهر نیویورک رستورانی به نام نینو بلیزیما وجود دارد که پیتزایی با قیمت ۱۰۰۰دلار به فروش میرساند، پیتزایی که از عجیب ترین مواد اولیه تشکبل شده است. موادی از قبیل ۱۰نوع خاویار، خرچنگ تازه، خامه و…
جعبه پیتزا

جعبه پیتزا

3- رستوران ایندالستری کیچن که در شهر منهتن قرار دارد، پیتزایی به قیمت ۲۰۰۰دلار را با طلای ۲۴عیار میپزد، این رستوران که علاوه بر این پیتزا منوی گران قیمتی را سرو میکند، توانسته با ارائه ی پیتزای ویژه ی خود با روکش طلای بیست و چهار عیار و البته مواد اولیه ای از قبیل خاویار دریای خزر، جگر چرب غاز فرانسوی، پنیر سفید استیلیون و… نظر مشتریان خاص پسندش رو به خود جلب کند، البته نکته ی ویژه ی این پیتزا این است که به صورت تکه ای نیز قابل سفارش است و افراد می توانند تنها با پرداخت ۲۵۰دلار طعم این پیتزای با روکش طلا را بچشند ، البته به شرط آنکه از دو روز قبل آن را رزرو کنند، نکته ی دیگری که باید درباره ی این پیتزا اشاره شود جعبه ی بسیار خاص آن است که در قسمت بیرونی آن نام رستوران طلاکوب شده است.
2- دومین پیتزای گران قیمت جهان صرفا یک پیتزای گران نیست بلکه هدف از پخت و فروش آن تامین هزینه های یک خیریه بوده، این پیتزا که توسط سرآشپز سر شناس دامنیکو کرولا از مواد اولیه ی خاصی همچون گوشت گوزن، ماهی غزل آلا دودی اسکاتلندی، خرچنگ تازه و البته خاویار درست شد و به قیمت ۳.۰۰۰دلار به فروش رفت و توانست تا مدتها رتبه ی گران ترین پیتزای دنیا را به خود اختصاص دهد.
جعبه پیتزا

جعبه پیتزا

و اما شماره ی یک
۱- جعبه پیتزا لوئیس سیزدهم ۱۲هزار دلار قیمت دارد و در سالرنوی ایتالیا قابل تهیه میباشد.این پیتزا که به ابداع رناتو ویولا پخته شده برای جمعیتی خاص است. ابعادی دایره ای شکل به قطر ۲۰سانتی‌متر دارد و برای دو نفر کافیست و بخش مهمی از قیمت این پیتزا به علت مواد اولیه ی استفاده شده در آن و پروسه ی تولیدش برمیگردد، پروسه ای که تنها سه روز درست و پهن کردن خمیر آن قبل از پخته شدن زمان میبرد و از نظر مواد تشکیل دهنده نیز میتوان به کم مصرف ترین ادویه ی آن که نمک میباشد اشاره کرد که از رود مورای در استرالیا تهیه شده و به سالنروی ایتالیا آورده میشود تا به پیتزا طعمی بیشتر و رنگ صورتی دهد و این تازه شروع کار است!

دانستنی ها

پاسخی بگذارید