گران‌ترین پیتزای جهان را بشناسید

اینجا 5 نوع از گران‌ترین پیتزاهای جهان را به شما معرفی می‌کنیم از رتبه 5 شروع می‌کنیم تا رتبه 1 که گران‌ترین‌ پیتزای جهان است. با ادامه این مقاله همراه باشید پیتزا لوئیس سیزدهم ۱۲هزار دلار قیمت دارد و در سالرنوی ایتالیا قابل تهیه است.
گران ترین پیتزای جهان

عناوین مهم:

گران‌ترین پیتزاهای جهان را بشناسید

5 مورد از گران‌ترین پیتزاهای جهان را به شما معرفی می‌کنیم از رتبه 5 تا رتبه 1 که گران‌ترین آن‌هاست با ادامه این مقاله همراه باشید.

گران‌ترین پیتزای جهان را بشناسید

پیتزا غذایی اصالتا ایتالیایی که بعد از رستوران‌های سنتی ایران بیشترین تعداد مراکز پخت و عرضه را در سراسر کشور به خود اختصاص داده است.

پخت یکی از گران‌ترین پیتزاهای جهان توسط یک ایرانی

 

پنجمین موردی که در لیست گران‌ترین پیتزاهای جهان قرار می‌گیرد را یک ایرانی در کانادا درست می‌کند، شف حاتمی پیتزایی به قیمت ۸۵۰ دلار ارائه می‌دهد که به گفته‌ی خودش فقط  ۸۰۰ دلار هزینه‌ی مواد اولیه آن است.

موادی که عبارت‌انداز خاویار روسی یا ترافل سفید که قیمت هر کیلوی آن ۵۰۰۰ دلار است.

گران‌ترین پیتزاهای جهان

چهارمین پیتزای گران دنیا

در شهر نیویورک رستورانی به نام نینو بلیزیما وجود دارد که پیتزایی با قیمت ۱۰۰۰دلار به فروش می‌رساند، پیتزایی که از عجیب‌ترین مواد اولیه تشکیل شده است.

موادی از قبیل ۱۰نوع خاویار، خرچنگ تازه، خامه و…

مقاله پیشنهادی: انواع پیتزا در جهان

سومین پیتزای گران‌قیمت در منهتن

گران‌ترین پیتزاهای دنیا

رستوران اینداستری کیچن (Industry Kitchen) که در شهر منهتن قرار دارد، پیتزایی به قیمت ۲۰۰۰ دلار را با طلای ۲۴ عیار می‌پزد.

این رستوران که علاوه بر این پیتزا منوی گران قیمتی را سرو می‌کند، توانسته با ارائه‌ی پیتزای ویژه‌ی خود با روکش طلای بیست و چهار عیار و البته مواد اولیه‌ای از قبیل خاویار دریای خزر، جگر چرب غاز فرانسوی، پنیر سفید استیلیون و… نظر مشتریان خاص پسندش رو به خود جلب کند.

البته نکته ی ویژه ی این پیتزا این است که به صورت تکه‌ای نیز قابل سفارش است و مشتریان می‌توانند تنها با پرداخت ۲۵۰دلار طعم این پیتزای با روکش طلا را بچشند.

البته به‌شرط آنکه از دو روز قبل آن را رزرو کنند، نکته‌ی دیگری که باید درباره‌ی این پیتزا اشاره شود جعبه‌ی پیتزا بسیار خاص آن است که در قسمت بیرونی آن نام رستوران طلاکوب شده است.

دومین پیتزای گران دنیا برای امور خیریه

دومین پیتزای گران در لیست گران‌ترین پیتزاهای جهان صرفا یک پیتزای گران نیست بلکه هدف از پخت و فروش آن تامین هزینه‌های یک خیریه بوده است.

این پیتزا که توسط سرآشپز سرشناس دامنیکو کرولا از مواد اولیه‌ی خاصی هم‌چون گوشت گوزن، ماهی قزل‌آلا دودی اسکاتلندی، خرچنگ تازه و البته خاویار درست شد و به قیمت ۳۰۰۰ دلار به فروش رفت و توانست تا مدت‌ها رتبه ی اول را در بین گران‌ترین پیتزاهای جهان را به خود اختصاص دهد.

هم‌چنین این پیتزا در مدت زمان کمی توانست محبوبیت زیادی در بین اکثر مردم آن‌جا کسب کند.

گران‌ترین پیتزای جهان را بشناسید

گران‌ترین پیتزای جهان

لوئیس سیزدهم ۱۲هزار دلار قیمت دارد و در صدر گران‌ترین پیتزاهای جهان قرار دارد و در سالرنوی ایتالیا قابل تهیه است. این پیتزا که به ابداع رناتو ویولا پخته شده برای جمعیتی خاص است.

ابعادی دایره‌ای شکل به قطر ۲۰ سانتی‌متر دارد و برای دو نفر کافی‌ست و بخش مهمی از قیمت این پیتزا به علت مواد اولیه‌ی استفاده شده در آن و پروسه‌ی تولیدش برمی‌گردد.

پروسه‌ای که تنها سه روز آماده‌سازی خمیر آن قبل از پخته شدن زمان می‌برد و از نظر مواد تشکیل‌دهنده نیز می‌‍توان به کم مصرف‌ترین ادویه‌ی آن که نمک است اشاره کرد که از رود مورای در استرالیا تهیه شده و به سالنروی ایتالیا آورده می‌شود تا به پیتزا طعمی بیشتر و رنگ صورتی دهد و این تازه شروع کار است!

گران‌ترین پیتزا جهان
5/5 - (2 امتیاز)
نویسنده: ایوب مردانی
نویسنده: ایوب مردانی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *