داستان تکامل جعبه پیتزا؛ طراحی اولین جعبه پیتزا

هیچ چیز مانند خوردن یک پیتزای تازه و داغ که مستقیماً از فر بیرون آمده نیست، مگر اینکه یک پیتزای داغ تازه را روی تخت خود بخورید. ظهور تحویل پیتزا در مقیاس بزرگ در دهه 1950 انقلابی در نحوه مصرف مواد غذایی بود و بدون جعبه پیتزا هرگز این اتفاق نمی افتاد. اما جعبه پیتزا چگونه به وجود آمد؟ چه کسی آن را اختراع کرد و مردم قبل از آن برای حمل پیتزا چه می‌کردند؟ بیاید باهم به این تاریخچه نگاهی بیندازیم.
داستان تکامل جعبه پیتزا

عناوین مهم:

با هم نگاهی به تکامل جعبه پیتزا، از شکل ابتدایی و ساده تا جعبه پیتزا کلاسیکی که امروز می‌‌شناسیم و دوست داریم، می‌اندازیم.

بسته بندی و جعبه پیتزاهای قدیمی

ظروف مختلفی برای حمل پیتزاهای تازه پخته شده حداقل از دهه 1800 وجود داشته است.
اما قبل از اینکه در هر گوشه خیابان در هر شهر یک پیتزافروشی وجود داشته باشد، نانوایان پیتزاهای خود را در ظروف مسی چند لایه معروف به “stufe” قرار می‌دادند تا به دست فروشندگان خیابانی برسانند. این مواد نیز هوادهی می‌شدند تا بخار خارج شود و از خیس و خمیر شدن پیتزا جلوگیری می‌کرد.
این بسته بندی همچنین پیتزاها را کاملاً گرم نگه می‌داشت، زیرا مس گرما را به خوبی حفظ می‌کند.

یک پایه و یک کیف برای پیتزا

علیرغم کارایی نسبی ظروف پیتزای خام، قابل حمل بودن مواد غذایی هنوز مساله مهمی نبود.

از آن‌جایی که پیتزا واقعاً پس از جنگ جهانی دوم شروع به رونق کرد، پیتزافروشی‌های بیشتری شروع به ارائه گزینه‌ای برای غذاهای آماده کردند.

این پیتزاهای بیرون بر چگونه سرو می‌شد؟ 

جواب ساده است؛ در کیف.

پیتزا روی یک تکه مقوای راه‌راه (مقوای ایفلوت) قرار می‌گرفت، که به عنوان یک عایق برای گرم نگه داشتن پایه عمل می‌کند، و همه به‌خوبی در یک کیسه کاغذی بعنوان کیف قرار می‌گرفتند، که همچنان اجازه خروج بخار را نیز می‌داد.

این تکنیک کلاسیک امروزه هنوز در برخی از پیتزا فروشی‌های سنتی استفاده می شود. و شما هنوز هم پیتزا فروشی‌های زیادی در سراسر جهان پیدا خواهید کرد که از مقوای راه‌راه در جعبه‌های پیتزاشان استفاده کنند.

بهترین پیتزا تهران + 11 پیشنهاد بر اساس تجربه کاربران

یک گام در مسیر درست

در دهه 50 میلادی، محبوبیت پیتزا به اوج بی‌سابقه‌ای رسید و طبیعتا کیسه‌های پیتزا به خوبی روی هم چیده نمی‌شدند.

پیتزا فروشی‌ها شروع به استفاده از جعبه‌های مقوایی نازک نانوایی برای حمل و نقل پیتزاهای خود کردند که سست ضعیف بودند، اما با این وجود کاربرد بیشتری نسبت به کیسه‌ها داشتند؛ به این معنی که حالا می‌شد چندین پیتزا را روی هم چید و حمل کرد بدون اینکه محتویات آن خراب شود.

با این وجود، وقتی پیتزا برای مدت طولانی داخل جعبه‌های مقوایی می‌ماند، رطوبت بر ساختار جعبه تأثیر می‌گذاشت و باعث میشد که به راحتی فرو بریزند. بنابراین راه حل جدیدی نیاز بود.

ظهور پدر جعبه‌های مدرن و امروزی پیتزا

اختراع جعبه پیتزا مدرن را نمی‌توان به کسی جز تام موناگان، بنیانگذار یک زنجیره پیتزای جهانی خاص نسبت داد.

موناگان به راهی برای انتقال کارآمد پیتزا برای خدمات تحویل پیتزا جدید خود نیاز داشت، بنابراین او در اواسط دهه 1960 به دنبال شرکتی برای توسعه یک جعبه پیتزا مقوایی راه راه بود.

طبق کتاب زندگی‌نامه موناگان پیتزا ببر، ساختن ظرفی که به‌خوبی برای تا شدن مقاومت داشته باشد و در عین حال به اندازه کافی قوی باشد که بتواند فرم خود را حفظ کند، دشوارتر از حد انتظار بود.

پس از یک فرآیند طولانی توسعه با شرکت جعبه‌های موجدار Triad Containers مستقر در دیترویت، سرانجام به موفقیت دست یافتند.

و به این ترتیب، استانداردی صنعتی برای جعبه پیتزا متولد شد.

پیتزا از دهه 1960 تقریباً به همان شکل باقی مانده است – چرا سعی کنیم چیزهایی که خراب نشده را تعمیر کنیم؟

با این حال، تحولاتی رخ داده است.

اخیراً، اپل به عنوان طرحی برای جعبه پیتزای خود ثبت اختراع کرده است، که قرار است آخرین فناوری حمل و نقل پیتزا باشد.

اینجا در ایرانیان پک، ما به شما مدرن‌ترین جعبه‌های پیتزا را می‌دهیم. طراحی اختصاصی انواع بسته بندی پیتزا در چاپ و بسته بندی ما امکان‌پذیر است.

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده: ایوب مردانی
نویسنده: ایوب مردانی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *