همه چیز درباره پاکت کاغذی - ایرانیان پک

چقدر در مورد پاکت کاغذی اطلاعات دارید؟

پاکت های کاغذی نوخودی رنگ یک تاریخچه ی طولانی و جالب دارند. .پاکت های کاغذی امروزه نقش زیادی در زندگی ما دارند. با منسوخ شدن کیسه ای نایلونی، استفاده از پاکت های کاغذی در بین کسب و کار ها بیشتر رواج پیدا کرده است. همه ی ما می دانیم که کیسه های نایلونی چه بر سر طبیعت کره ی زمین آورده است! به این جهت استفاده از کیسه یا پاکت کاغذی به ویژه پاکت کرافت برای حفظ محیط زیست ما موثر است.

پاکت های کرافت هم نسبت به بقیه پاکت های کاغذی ارزان تر هستند و هم قابلیت چاپ پذیری دارند که جلوه ی زیبایی داشته باشند. مقاومت بالای پاکت کرافت این امکان را ایجاد می کند که بتوان از آن برای طیف گسترده ای از کسب و کارها استفاده کرد!

امیرحسین مهاجری

اهمیت پاکت های کاغذی

اهمیت پاکت کرافت و پاکت های کاغذی در این است که این کاغذها تماماً توسط طبیعت تجزیه می شوند. تأکید روی پاکت کرافت بخاطر این است که این کاغذ ها بسیار مقاوم هستند و حالت کشسانی دارند و همچنین قیمت کمی دارند. همچنین کاغذ کرافت از مواد بازیافتی ساخته می شود.

پاکت کاغذی

مشاغل زیادی می توانند از این پاکت استفاده کنند. از قنادی ها و خشکبار فروشی ها گرفته تا فروشگاه های لوازم آرایشی بهداشتی، البسه فروشی ها، اکسسوری ها، رستوران ها و فست فود ها و…

پاکت کاغذی

مبتکرانی که پاکت کاغذی را به ما هدیه دادند

برای قرن ها، پاکت های ساخته شده از جوت، بوم، و گل مینا گزینه ی اصلی نگهداری و جابجایی کالاها در سراسر امپراطوری انگلیس بود. مزیت اصلی این کاغذ ها مقاوم بودن و با دوام بودن آنها بود. اما تولید آنها هم زمان بر و هم گران بود. از طرف دیگر، کاغذ با هزینه بسیار کمتری قابل تولید بود و خیلی زود به ماده اصلی کیسه های قابل حمل برای کالا ها تبدیل شد.

از زمان معرفی آن در دهه 1800، تولید کیسه های کاغذی به لطف چند مبتکر باهوش، مورد پیشرفت های بسیاری قرار گرفته است. در سال 1852، فرانسیس وول اولین دستگاه را برای تولید انبوه کیسه های کاغذی اختراع کرد.

 در حالی که کیسه کاغذی وول بیشتر به یک پاکت نامه بزرگ پستی شباهت داشت تا کیسه های خرید فروشگاه ها و رستوران ها (و بنابراین فقط می توانست برای حمل اشیاء  کوچک و اسناد استفاده شود).

گام مهم بعدی که باعث پیشرفت در طراحی کیسه کاغذی شد، توسط مارگارت نایت، مخترع پرکار انجام شد. او در شرکت تولید کیسه های کاغذی کلمبیا کار میی کرد. در آنجا، او فهمید که پاکت های با کف مستطیلی ، در مقابل طرح پاکت وول، کاربردی تر و کارآمدتر هستند.

پاکت کاغذی

او دستگاه ساخت پاکت کاغذی خود را در یک فروشگاه صنعتی ایجاد کرد و زمینه را برای استفاده گسترده تجاری از کیسه های کاغذی هموار کرد. ماشین او چنان سودآور بود که کار خود را برای تأسیس شرکت شخصی خود ادامه داد.

پاکت کاغذی از چه موادی تشکیل شده است؟

محبوب ترین ماده ی اولیه برای تولید پاکت های کاغذی، کاغذ کرافت است که از تراشه های چوب ساخته می شود. روند تولید کاغذ کرافت که در ابتدا توسط یک شیمیدان آلمانی با نام کارل اف – داهل در سال 1879 استارت خورد، به شرح زیر است:

تراشه های چوب در معرض گرمای شدید قرار می گیرند و حرارت آنها را به تفاله های جامد و محصولات فرعی تبدیل می کند. سپس خمیر کاغذ برداشته، شستشو داده می شود وسفید کننده با آن می زنند و شکل نهایی خود را به عنوان کاغذ نخودی که همه ما آن را می شنایم، به خود می گیرد.

پاکت کاغذی

این فرآیند استفاده از خمیر کاغذ باعث می شود که کاغذ کرافت کاملاً محکم باشد (کرافت در زبان آلمانی به معنی “مقاومت” است). بنابر این پاکت کرافت برای حمل بار های سنگین مناسب است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *