ایرانیان پک

رستوران کودکان و جذب آنان

رستوران کودکان

ایده های یک رستوران جذاب برای کودکان

بنابر تحقیقات بازاریابی رستوران ها که در سالهای اخیر صورت گرفته است، شما می توانید با ایجاد یک محیط جذاب برای کودکان درمحیط کسب و کار خود، رفت آمد مشتریان را تا بیست و پنج درصد افزایش دهید. در حال حاضر کودکان در خانواده حرف اول را می زنند، ممکن است شما با این موضوع موافق باشید یا خیر، اما اگر صاحب یک رستوران باشید احتمالا این موضوع را با تمام وجود درک کرده اید.

کوچک ترین مشتریان شما بهترین هایشان هستند! این موضوع در نگاه اول شاید غیر منطقی به نظر برسد چون کودکان دو یا سه برابر کمتر از بزرگسالان غذا می خورند. اما اکنون برای شما توضیح خواهم داد این موجودات کوچک و دوست داشتنی در بهبود کسب و کار شما چه قدرتی دارند. اولین و ساده ترین دلیل این است که کودکان بر عادت های غذایی پدر و مادرشان تاثیر به سزایی دارند. آنها در جایی غذا می خورند که کودکشان بیشتر احساس راحتی و شادابی می کند.

رستوران کودکان
رستوران کودکان

باید این حقیقت را پذیرفت که بچه ها اگر در رستوران شما سرگرم نباشند یا سر ذوق نیایند، برای دفعات بعد پدر و مادر به دنبال رستوران دیگری خواهند رفت. برخی از رستوران ها که جشن تولد کودکان را در یک فضای جذاب و دوست داشتنی برگزار می کنند، این حقیقت را درک کرده اند که کودکان بعد از خانم ها تصمیم گیرنده نهایی برای انتخاب رستوران هستند.در متن زیر سعی داریم چند ایده را در این باره بررسی کنیم. چاپ دیجیتال

فضای خانوادگی را جدا کنید.

اگر در یک محیط بزرگ مشغول به فعالیت هستید، ساده ترین کار این است که بخشی از آن را به فضای خانوادگی اختصاص دهید. این موضوع در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته و در آینده به عنوان یک معیار قطعی برای انتخاب رستوران به حساب می آید. البته گروهی از مشتریان نیز که تنها یا بدون کودکشان به رستوران شما سر می زنند، آرامش خاطر بیشتری دارند و این موضوع کاملا دو طرفه است. شما حتی میتوانید متناسب با هر جایگاه پرسنل سالن را تقسیم بندی کنید، چون شیوه برخورد با کودکان مهارت های مخصوص به خود را دارد.

شکل گیری های رستورانی که به طور اختصاصی برای خانواده ها و کودکانشان خدمات دهی می کنند، باعث شده در بیست سال اخیر مراجعات خانواده ها به غذاخوری های بیرون خانه 15 درصد افزایش بیابد. فراموش نکنید طراحی یک محیط دوستانه، رنگارنگ و سرشار از المان های کودک پسند در فضای خانوادگی صورت گرفته باشد، زیرا جذابیت های چشمی اولین چیزی است که بچه ها با آن ارتباط برقرار می کنند.

غذای مخصوص کودک به منو اضافه کنید.

اول از همه باید غذاهایی را در منو‌ داشته باشید که هم برای کودک مفید باشد هم خوشمزه به نظر برسد. امروزه والدین از کلماتی مثل سو تغذیه و چاقی وحشت دارند و قصد ندارند با غذاهایی پر کلسترول سلامتی آنان را به خطر بیندازند. موارد ذکر شده به این معنا نیست که شما باید هات داگ و سیب زمینی را از منو تان حذف کنید، بلکه می توانید خوراکی های خوشمزه مثل سالاد میوه، انواع سالاد سبزیجات خوش طعم، نان سبوسدار و پاستای غنی شده را در منو رستوران اضافه کنید. هر چیز که قید سالم داشته باشد برای والدین جذاب خواهد بود.

رستوران کودکان
رستوران کودکان

منو جداگانه طراحی کنید.

در ادامه بحث منو، ایده دیگر این که می توانید منو مخصوص کودک طراحی کنید، و اطمینان داشته باشید هزینه ای که می کنید چند برابر با فروش بیشتر جبران خواهد شد. منو طراحی شده می تواند یک کاغذ رنگارنگ با تعداد زیادی تصاویر جذاب باشد که یک داستان کوتاه و با مزه روی آن نوشته شده است، که تازمان آماده شدن غذا وقرار گرفتن آن روی میز سرگرمشان کند. برای بچه هایی که هنوز به سن مدرسه نرسیده اند، چینش به خصوص تصاویر غذا به آن ها کمک می کند راحت تر غذای خود را انتخاب کنند.

حتما دقت کنید غذایی که در تصویر آمده با آن چیزی که جلویشان قرار می دهید هم خوانی داشته باشد، آن ها هوش بالایی دارند و روی این موضوع حساس هستند.در انتخاب نام غذا و نوشیدنی خلاقیت به خرج دهید. نکته دیگر این که از قیمت گذاری غذای کودکان غافل نشوید، مطابق استاندارد های بین الملل غذای کودک چیزی در حدود یک دوم غذای بزرگ سال ارزش گذاری می شود. ونهایتا اگر قصد ندارید برای این منو جداگانه هزینه کنید، بخشی از منو اصلی را به این کار اختصاص دهید.

رستوران کودکان 

مکانی برای بازی اختصاص دهید.

درسنین کودکی بسیاری از بچه ها دائم به دنبال بازی و فعالیت بدنی هستند، و به اصطلاح یک جا آرام و قرار نمی گیرند. این خصوصیت خصوصا اگر بی حوصله یا گرسنه باشند تشدید خواهد شد. در این صورت فقط خدا به داد شما و مشتریانتان برسد، چون با یک کابوس وحشتناک رو به رو خواهید شد! در چنین شرایط فقط یک محیط بازی می تواند آن هارا سرگرم کند که تا زمان آماده شدن غذا مدتی آرام باشند.پس اگر رستوران شما به اندازه کافی بزرگ است حتما این امکان را فراهم کنید.

برای ایجاد یک محیط بازی به تعدادی بالشت رنگارنگ، لوگو و کتاب داستان، انواع پازل و سایر وسایل سرگرمی بسته به خلاقیت و بودجه مورد نظرتان نیاز دارید. اگر پول بیشتری برای این کار اختصاص می دهید می شود یک اتاق بازی با تعدای تبلت یا تلویزیون مجهز به دستگاه بازی راه اندازی کرد. کودکان زیر چهار سال را با بازی های رایانه ای بهتر می توان سرگرم کرد.

رستوران کودکان 

تجهیزات مخصوص کودکان را فراموش نکنید.

جدای از تمامی موارد ذکر شده، بخشی از تجهیزات مخصوص کودک برای رستوران وجود دارد که به یک لازمه تبدیل شده و اگر قصد ندارید هیچ هزینه و برنامه ریزی برای حضور یک کودک داشته باشید، باز هم حداقل امکاناتی است که باید تهیه کنید. مهمترین این ملزومات عبارت اند از: صندلی های بلند میزدار، تعبیه فضای مخصوص به کودکان در سرویس بهداشتی یا اتاق مادر، پوشک و لوازم بهداشتی.

بسته بندی ویژه کودکان یا هپی میل

بزگترین برند های صنعت فست فود و رستوران برای مشتریان کوچک خود اهمیت بسیاری قائل هستند و برای آنها برنامه ریزی می کنند. یکی از این ایده های خلاقانه جعبه کودک یا هپی میل است که توسط برند های بزرگی همچون مک دونالد مورد استفاده قرار می گیرد. این جعبه ها تنها یک جعبه غذا نیست، بلکه درون آن با اسباب بازی های کوچک یا تنقلات پر می شود و ظاهر فوق العاده جذابی دارد.

رستوران کودکان 

مجموعه ایرانیان پک این توان را دارد جعبه های هپی میل را در ابعاد مختلف و با طرح اختصاصی کسب و کار شما به تولید برساند.اگر قصد دارید امتیازاتی برای خانواده ها و کودکان در نظر بگیرید جعبه های هپی میل را فراموش نکنید.

منبع : www.possector.com

به این صفحه امتیاز دهید!

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید