روز جهانی آشپز در سال 1402 چه روزی است؟

روز جهانی آشپز در سال 1402 مصادف با بیستم اکتبر، 29 مهر ماه است. این روز فرصت خوبیه تا در مورد نقش مهم یک آشپز بیشتر بدانیم. شاید براتون سوال باشه که چگونه می‌توانیم روز جهانی آشپز را جشن بگیریم؟ در این مقاله این سوال و همچنین وظایف یک سرآشپز، تاریخچه روز جهانی آشپز و اینکه ستاره میشلن چیست را پاسخ دادیم. با ما همراه باشید.
روز جهانی آشپز

عناوین مهم:

روز جهانی آشپز

روز جهانی آشپز در سال 1402 مصادف با بیستم اکتبر، 29 مهر ماه است. این روز برای بزرگداشت حرفه آشپزها است؛ در نهایت به این منظور است که دانش و مهارت آشپزی به نسل‌های بعدی راه پیدا کند.

روز جهانی آشپز فرصت خوبی است تا بتوانیم در مورد نقش مهم یک آشپز و شغل شیرین اما پر چالش آن‌ها بیشتر بدانیم و از تلاششان برای ارائه بهترین غذاها قدردانی کنیم.

وظیفه سرآشپز چیست؟ چرا 20 اکتبر به عنوان روز جهانی آشپز معرفی شد؟ اصلا چگونه می‌توانیم این روز را جشن بگیریم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا جواب هر یک از این سوال‌ها را با هم بخوانیم.

آشپز در حال خرد کردن سبزی

سرآشپز کیست؟

سرآشپز یک فرد بسیار ماهر در آشپزی است که بر عملکرد یک رستوران نظارت می‌کند. سرآشپزها مسئول غذایی هستند که از آشپزخانه بیرون می‌آید؛ از زمان پخت تا زمانی که به مشتری تحویل داده شوند.

سرآشپزها مهره اصلی یک آشپزخانه هستند و وظایف مهمی را بر عهده دارند. آن‌ها باید بر تمام فعالیت‌هایی که در آشپزخانه انجام می‌شود نظارت داشته باشند.

مهم‌ترین وظیفه‌ای که سرآشپز بر دوش دارد، اطمینان از رضایت مراجعه کنندگان نسبت به طعم، عطر و ظاهر مناسب غذا است.

معمولا سرآشپزهای حرفه‌ای پس از گذراندن یک دوره 4 ساله در کالج، مدرک شف (سرآشپز) می‌گیرند.

اما بسیاری هم در مدارس هنر آشپزی دوره می‌بینند و بعد از اینکه در کنار یک سرآشپز موفق آموزش دیدند، فعالیت مستقل خود را در این زمینه شروع می‌کنند.

رقابت در این عرصه بسیار تنگاتنگ است. یک سرآشپز هوشیار می‌داند که برای کسب جایگاه شغلی عالی و حفظ جایگاهش، به تلاش پیوسته نیاز دارد و باید دانسته‌های خود را به روز کند.

حال که صحبت از سرآشپز و حرفه آن‌ها شد بهتر است که به معرفی ستاره میشلن هم بپردازیم. می‌دانید ستاره میشلن چیست و به چه رستوران‌هایی تعلق می‌گیرد؟ 

در این مقاله بخوانید: معرفی بهترین آشپزهای ایران و جهان

سه آشپز در حال تزئین غذا و یک سرآشپز در حال نظارت

ستاره میشلن چیست؟

بالاترین عنوانی که می‌توان برای آشپزی دریافت کرد، ستاره میشلن است. این ستاره به رستوران‌هایی تعلق می‌گیرد که سطح کیفی بالایی دارند و می‌توانند یک، دو و یا سه ستاره دریافت کنند. رستورانی که ستاره میشلن دریافت کرده، اعتبار و طرفداران بیشتری در بین مشتریان دارد.

اما سوال اینجاست که رستوران‌ها چگونه می‌توانند ستاره میشلن را به دست بیاورند؟

از سال 1926 دادن ستاره میشلن به بهترین رستوران‌ها آغاز شد. به این ترتیب کیفیت رستوران‌ها تضمین میشد.

کارشناسان میشلن که بازرس نامیده می‌شوند، به صورت ناشناس کار می‌کنند و خود را هنگام ورود به رستوران معرفی نمی‌کنند. همچنین بررسی‌های آن‌ها کاملا صادقانه است.

ملاک بازرسان تمرکز بر کیفیت غذای رستوران‌ها و تکنیک‌های خلاقانه‌ای است که سرآشپز رستوران برای خلق طعمی جدید به کار گرفته است.

بازرسان تنها طعم و کیفیت غذا را در نظر می‌گیرند و دکور، میز و یا موارد دیگر را ملاک قرار نمی‌دهند.

ستاره میشلن برای یک سال اعتبار دارد و متعلق به رستوران است نه سرآشپز. کمپانی میشلن بر این نظر است که یک تیم است که این ستاره را خلق می‌کند نه یک نفر! بنابراین این ستاره متعلق به رستوران و تمام پرسنل است.

آشپزهایی که این ستاره را دریافت می‌کنند، در سر تا سر جهان بسیار مورد احترام هستند.

ستاره میشلن

چند مدل آشپز داریم؟

سرآشپز: مدیریت کارکنان آشپزخانه بر عهده سرآشپز است و به نوعی کل آشپزخانه را کنترل می‌کند.

سرآشپز اجرایی: سرآشپز اجرایی به عنوان مدیران چند شعبه هستند و تعداد کمی از آن‌ها آشپزی می‌کنند.

آشپز سو: بعد از سرآشپز، آشپز سو مدیریت آشپزخانه را بر عهده دارد.

سرآشپز د پارتی: تنها بخش خاصی از آشپزخانه را اداره می‌کند.

تاریخچه روز جهانی آشپز

روز جهانی آشپز در سال 2004 توسط سرآشپز دکتر بیل گالاگر آغاز شد که در آن زمان رئیس WorldChefs بود؛ شبکه‌ای با بیش از 100 انجمن سرآشپز!

WorldChefs زمانی شروع به کار کرد که در سال 1920 یک فدراسیون آشپزی سوئیسی، ایده‌ای را در رابطه با یک انجمن بین المللی سر آشپز مطرح کرد؛ بنابراین در سال 1928 WorldChefs در سوربن پاریس تاسیس شد.

بیش از 90 سال است که WorldChefs به یک سازمان جهانی برای آموزش مردم به اهمیت غذای سالم تبدیل شده است.

در سال 1809 یکی از سرآشپزهای فرانسوی به نام الکسیس سویر، یکی از بهترین آشپزهای انگلستان شد.

سویر غذاهای ارزان و مقوی را برای فقرا تهیه کرد. او همچنین برای سربازان بریتانیایی که در جنگ خدمت می‌کردند، اجاق مزرعه‌ای به نام «اجاق سویر» اختراع کرد.

سرآشپز در حال درست کردن غذا

چه فعالیت‌هایی در روز جهانی آشپز انجام می‌شود؟

در روز جهانی آشپز بیش از 100 انجمن سرآشپز شرکت می‌کنند. این انجمن‌ها فرصتی هستند تا حرفه سرآشپزها ارتقا داده شود.

روز جهانی آشپز معمولا شامل مسابقات آشپزی است که در بسیاری از کشورهای بزرگ برگذار می‌شود.

به این صورت که سرآشپزهای رستوران‌های بزرگ در این مسابقه شرکت می‌کنند و مهارت آشپزی خود را به نمایش می‌گذارند.

یکی از مهم‌ترین جنبه‌هایی که در روز جهانی آشپز به آن تاکید می‌شود، اهمیت پخت و پز و خوردن غذاهای سالم است.

چگونه روز جهانی آشپز را جشن بگیریم؟

  1. با استفاده از هشتک روز جهانی سرآشپز یا InternationalChefDay در شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید داستانی جالب از زندگی آشپزی که می‌شناسید را منتشر کنید و یا دستور پخت بهترین غذایی که در پخت آن تبحر بالایی دارید را به دوستانتان به اشتراک بگذارید.
  2. اقوام یا دوستان خود را دعوت کنید و یک مسابقه آشپزی برگذار کنید؛ به هم نمره دهید و در نهایت ببینید چه کسی می‌تواند بهترین غذا را بپزد.
  3. به رستوران یا فست فود مورد علاقه خود بروید و یک یادداشت تشکر برای بهترین غذایی که آنجا خوردید بنویسید و به آشپز تحویل دهید.
  4. اگر دارای فرزند هستید می‌توانید این روز را کنار آن‌ها جشن بگیرید. کودکان عاشق نقش آفرینی هستند. می‌توانید غذای مورد علاقه‌شان را با کمک خودشان بپزید و این بار به آن‌ها فرصتی دهید تا آزادانه عمل کنند. شاید هرگز متوجه نشوید ولی ممکن است با این کار کودک را ترغیب کنید که در آینده یک آشپز حرفه‌ای شود.
روز جهانی آشپز در سال 1402 چه روزی است؟

اولین کتاب آشپزی جهان نوشته کیست؟

همچنین در قرن اول پس از میلاد، آشپزی رومی به نام مارکوس آپیسیوس اولین کتاب آشپزی جهان را نوشت.

کتاب او به نام هنر آشپزی نیز معروف است و شامل بیش از 400 دستور غذا است.

در این مقاله بخوانید: معرفی بهترین کتاب‌های آشپزی دنیا

سوالات متداول

روز جهانی آشپز چه روزی است؟

روز جهانی آشپز در سال 1402 مصادف با بیستم اکتبر، 29 مهر ماه است.

سرآشپز چه وظایفی را بر عهده دارد؟

سرآشپز یک فرد بسیار ماهر در آشپزی است که باید بر تمام فعالیت‌هایی که در آشپزخانه انجام می‌شود نظارت داشته باشد. مهم‌ترین وظیفه‌ای که سرآشپز بر دوش دارد، اطمینان از رضایت مراجعه کنندگان نسبت به طعم، عطر و ظاهر مناسب غذا است.

ستاره میشلن چیست؟

بالاترین عنوانی که می‌توان برای آشپزی دریافت کرد، ستاره میشلن است.

چه رستوران‌‌هایی ستاره میشلن دریافت می‌کنند؟

این ستاره به رستوران‌هایی تعلق می‌گیرد که سطح کیفی بالایی دارند و می‌توانند یک، دو و یا سه ستاره دریافت کنند. رستورانی که ستاره میشلن دریافت کرده، اعتبار و طرفداران بیشتری در بین مشتریان دارد.

4/5 - (4 امتیاز)
نویسنده: شهرزاد خادم
نویسنده: شهرزاد خادم

سلام من شهرزادم. نوشتن همیشه بخشی از کارهای مورد علاقم بوده و تصمیم گرفتم بعد از دانشگاه برم سراغ علاقم. این شد که به مدت دوسال در یک فروشگاه اینترنتی سرپرست محتوا بودم و حالا هم بیش از یک ساله که در حوزه‌ی چاپ و بسته بندی به صورت تخصصی می‌نویسم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *