آشنایی با فود بلاگر ها - ایرانیان پک

ایرانیان پک

مشاوره رایگان

آشنایی با فود بلاگر ها

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
آشنایی با فود بلاگر ها

آشنایی با فود بلاگر ها

تصور کنید در یک آخر هفته یا تعطیلات چند روزه به سر می بریم و حس و حال آشپزی نیست، به نظر شما برای انتخاب یک فست فود و رستوران خوب باید به چه کسی اعتماد کرد؟ عده ای ساده ترین راه را انتخاب می کنند و با اقوام و دوستان خوش خوراک خود مشورت می کنند. اگر حوصله داشته باشند احتمالا به سایت های معرفی رستوران سر می زنند و کامنت ها را چک می کنند یا در گوگل مپ نظر کاربران را می خوانند. اما شاید ساده ترین راه سرچ اینستاگرام و انبوهی از پیج های تیستر باشد که با عکس های خوش آب و رنگ چشم نوازی می کنند!

%D9%84%D8%A7%D9%87%DB%8C%D8%AC %D8%AA%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%B11

در بین فود بلاگر ها و تیستر های غذا تعداد بسیاری از آن ها صرفا جنبه تبلیغاتی دارند و به دلیل درآمد زایی قصد ندارند با نقد غذا کسب و کار خود را با مشکل مواجه کنند، پس می توان گفت چیزی جز پست های پرزرق و برق با تعریف و تمجید های من درآوردی نصیبمان نمی شود، پس چه باید کرد؟ در این جا قصد داریم تعدادی از صفحات اینستاگرامی و اپلیکیشن را بررسی کنیم که به طور تخصصی در این زمینه فعالیت دارند و برای معرفی کسب و کارتان یا انتخاب یک رستوران خوب می توانید به آن ها اعتماد کنید.

شاید به این موضوع هم علاقه مند باشید : گران ترین پیتزا های جهان!

در بین فود بلاگر ها و تیستر های غذا تعداد بسیاری از آن ها صرفا به دنبال درآمد زایی از طریق تبلیغات هستند نه به دنبال نقد و بررسی . چرا که دنبال دردسر نمی گردند!

%D9%81%D9%88%D8%AF %D9%87%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B11 1

لاهیج تیستر

اگر صاحب یک رستوران در استان گیلان هستید یا به تولید غذاهای محلی اشتغال دارید، می توانید با این فود بلاگر از طریق این صفحه تماس بگیرید. شعار درج شده در این صفحه جالب است: این جا خبری از تعریف و تمجید های دروغین و تبلیغاتی نیست. با مشاهده پست های آن می توان به این تنیجه رسید که تا حد زیادی به این شعار پایبند بوده اند زیرا همه جزئیات یک رستوران از برخورد پرسنل تا فضای داخل و نهایتا کیفیت غذا را زیر زره بین قرارداده اند. این گروه یک سایت نوپا به نام vachish.com را راه اندازی نموده که در همین زمینه فعالیت دارد.

فود هانتر

این صفحه روی کرد جالبی دارد، حمایت از بهترین ها و نقد رستوران های ضعیف بدون هیچ گونه چشم پوشی که برای آن هیچ حد وسطی قائل نشده است(البته گاها برای دیده شدن نقد های بسیار تند و بی دلیلی هم برای برخی از رستوران های زنجیره ای دارند اما در مجموع برای مردم نسبت به سایرین قابل اعتماد تر هستند) .این فود بلاگر نیز تنها به بررسی غذا نمی پردازد و تمام نکات مربوط به رستوران را درپست هایش مطرح می کند، و برای برخی از رستوران ها نیز نقد های جدی نوشته است.روی هم رفته اگر به کیفیت غذا و خوش برخوردی پرسنل خود اعتماد دارید می توانید با این صفحه البته با پرداخت هزینه تعامل کنید.

foodblogger 1

راجی فود

متاسفانه اغلب صفحات بالای 200k در اینستاگرام و فعال در زمینه رستوران گردی تنها به تبلیغات می پردازند و تمایلی به ارائه یک تصویر واضح از وضعیت رستوران ها و فست فود ها نشان نمی دهند و احتمالا نرخ بالایی برای تبلیغات در صفحه خود دارند، اما این صفحه یکی از معدود پیج هایی است که منصفانه به نقد رستوران ها می پردازد و توسط دو برادر خوش ذوق و علاقه مند به رستوران گردی اداره می شود.می توانید طیف گسترده ای از انواع فست فود های مدرن گرفته تا قهوه خانه های نوستالژیک که غذاهای کلاسیک می پزند را در این صفحه مشاهده کنید.

فیدیلیو

%D9%81%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88 1

اگر صاحب رستوران و فست فود هستید یا اهل کافه گردی باشید احتمالا نام فیدیلیو را شنیده باشید. شما می توانید کسب و کار خود را در نرم افزار و سایت این مجموعه ثبت کنید و از نظر مشتریان خود از طریق کامنت و امتیازدهی با خبر شوید. این سایت به همراه ریحون و اسنپ فود از بهترین و مطمئن ترین گزینه های توسعه کسب و کار شما به صورت اینترنتی محسوب می شوند.

در کنار همکاری با یک فود بلاگر قوی شما نیازمند یک تیم ایده پردازی و طراحی هستید تا برای صفحات اجتماعی تان یک استراتژی بلند مدت برنامه ریزی کنند که البته به حجم فعالیت و بودجه ای که در نظر می گیرید بستگی دارد، اما به هر حال نباید از آن غافل ماند.