مقوای جعبه فست فود - ایرانیان پک

ایرانیان پک

مشاوره رایگان

مقوای جعبه فست فود

مقوای مصرفی در تولید جعبه های فست فود این مدل از مقوا مرسوم ترین نوع مقوا برای تولیدجعبه پیتزا میباشد ما در این مطلب به مقوا تولید جعبه فست فود و جعبه پیتزا می پردازیم به غیر از موارد فوق، صدها نوع دیگر مقوا وجود دارد که بیشتر آنها در کارهای فانتزی و صنعتی خاص قابل استفاده میباشند
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
مقوای جعبه فست فود

۱.مقوای دوبلکس بهداشتی:

این مدل از مقوا مرسوم ترین نوع مقوا برای تولیدجعبه پیتزا میباشد و حتی اصطلاحا به آن مقوای پیتزایی گفته میشود متشکل از سه لایه بوده که عبارت اند از؛ لایه زیرین که به عنوان قسمت بهداشتی روی مقوا کشیده شده و جنس آن کاغذ روزنامه است و اطلاعات کارخانه ی تولید کننده ی مقوا، تاریخ تولید، شماره های استاندارد، کد های بهداشت و گواهینامه های مربوط به تولید کننده ی مقوا روی آن چاپ می شود.

لایه دوم؛ لایه ی میانی میباشد که از مقوای بازیافتی تشکیل شده و بار استحکام مقوا را به علت ضخامت بیشتری که دارد عهده دار است، این قسمت تاثیر بسزایی در کیفیت جعبه پیتزا دارد چراکه هر چقدر مقوا بازیافتی استفاده شده در این لایه کیفیت بالاتری داشته باشد، احتمال بروز مشکلاتی از قبیل بو دادن جعبه پیتزا و امثالهم کمتر میشود. تاریخچه وافل

و در نهایت لایه ی سوم که لایه ی بیرونی و ظاهری مقوای بهداشتی می باشد.این قسمت با توجه به درخواست مشتریان با سه جنس: کرافت (کاغذ قهوه ا.ی)، تحریر (کاغذ سفید)، گلاسه (کاغذ روغنی) پوشانده میشود و در پروسه ی چاپ، مشخصات و طرح روی این سطح چاپ میشود؛ این نوع مقوا که با توجه به این که لایه ی میانی آن از جنس بازیافتی می‌باشد قیمت تموم شده ی جعبه را کم می‌کند و به علت سطح مسطح و یک لایه ی آن با انواع دستگاه ها قابلیت چاپ را دارا می‌باشد که از جمله ی آنها می‌توان به چاپ افست اشاره کرد.

moghava jabe pitza

۲.مقوای ای فلوت بهداشتی(از خانواده ورق کارتن):

این نوع مقوا نیز در تولید جعبه های پیتزا در سراسر دنیا دارای اهمیت می‌باشد که به دو شیوه ی مستقیم (مقوای سه لایه) با چاپ روی کارتن ، یا غیر مستقیم (دولایه کارتن به همراه لایه لمینیتی) چاپ روی ورق مجزا و بعد لمینت کردن آن به مقوای اصلی استفاده میشود.

از جمله مزیت های این نوع از مقوا یا کارتن میتوان به استحکام بسیار بالا ، عایق حرارتی بودن آن به علت وجود فاصله بین لایه ها و صد در صد بهداشتی بودن آن به علت استفاده از کاغذ نو در سه لایه ی آن اشاره کرد.جنس کلی لایه های ورق های ای فلوت به صورت پایه از کرافت میباشد که در مواردی برای کم کردن هزینه بخشی از کار از لاینر های ایرانی استفاده میشود. مقوای جعبه فست فود

۳.مقوای ایندربرد:

یکی از بهترین مقواهای مورد استفاده در صنعت چاپ و بسته بندی میباشد که به علت پروسه تولید بسیار خاص و چوب خالص که در فرآیند تولید از آن استفاده میشود،کیفیت بسیار عالی دارد.از دلایل این کیفیت خوب می توان به چاپ پذیری بسیار بالا، استحکام و زیر دست مناسب آن میتوان اشاره کرد، این نوع از مقوا بیشتر برای جعبه های غذایی، دارویی و جعبه های خاص استفاده می‌شود.

۴.مقوای پشت طوسی:

این نوع از مقوا به دلیل چاپ پذیری و قیمت بسیار مناسب آن پر مصرف ترین مقوای مصرفی در صنعت چاپ دنیا بوده و اوج استفاده ی آن را میتوان در محصولات صنعتی مشاهده کرد و البته که در صنعت فست فود و رستوران در جعبه های غذای کلاسیک، جعبه ساندویچ و جعبه برگر استفاده میشود.

این نوع مقوا مناسب برای انواع مارک معروف چاپگر افست با سرعت بالا است.صافی سطح خوب، جوهر پایدار، جذب‌پذیری، زبری سطح پایین و نقاط چاپی غنی، باعث نتیجه عالی چاپ می شود.

به غیر از موارد فوق، صدها نوع دیگر مقوا وجود دارد که بیشتر آنها در کارهای فانتزی و صنعتی خاص قابل استفاده میباشند که در مطالب آینده به  آنها مفصل اشاره خواهد شد..