تهیه شکلات

تهیه شکلات

تهیه شکلات

 تهیه شکلات  دقت بالایی نیاز دارد . شکلات برای این است که لبخند به لب شما بیاورد … اما  اگر اینطور نباشد چه میکنید ؟ خب شما تنها نیستید

روند شکلات سازی گاهی اوقات خیلی شیرین نیست ! 

اگر چه تهیه شکلات ساده به نظر می رسد اما کار با آن بسیار فنی است و باید در ابعادی باشد که جعبه شکلات مناسب آن یافت و یا ساخته شود . توجه به جزئیات و نحوه رسیدگی آن میتواند نتایج نهایی خوبی داشته باشد .در اینجا  برای جلوگیری از تبدیل شکلات به کاکائو 6 اشتباه بزرگ وجود دارد که باید هنگام تهیه شکلات خانگی از آنها اجتناب کنید .

چندین کار که در تهیه شکلات نباید انجام دهیم !

شکلات
شکلات

1 . استفاده از نوع شکلات اشتباه

بسیاری از مارک های شکلات از کره کاکائو کمی استفاده می کنند و هنگام انتخاب شکلات مورد نظر خود باید به روش تهیه آن دقت کنید و باید از شکلات با بهترین کیفیت استفاده کنید و چربی ها را با روغن گیاهی جایگزین کنید این نوع شکلات ها در روز جهانی شکلات به طور ویژه ایی مورد استقبال قرار می‌گیرد .

به دنبال شکلاتی باشید که اگر چه این شکلات طعم خوبی داشته باشد اما بافت آنها دانه ریز باشد و باعث می شود پالت مومی بهتری داشته باشد . همچنین حاوی کره کاکائو واقعی باشد و هیچ ماده افزودنی اضافی نداشته باشد . این به شما بافت نرم مخملی می دهد که باید دقیقا بدنبال همچین شکلاتی باشید .

شکلات
شکلات

2 . شکلات خود را به سرعت ذوب کنید 

هنگام گرم کردن شکلات با استفاده از مایکروویو , اطمینان حاصل کنید که شکلات باید با احتیاط ذوب شود زیرا ممکن است شکلات بسوزد و طعم آن از بین برود و باید با کمترین حرارت آن را گرم کرده و هر بار آن را هم بزنید تا از ذوب شدن شکلات اطمینان حاصل کنید .

کاسه های شیشه ایی گرما را حفظ می کنند و به افزایش دمای شکلات کمک می کنند . کاسه ایی که از آن برای آب کردن شکلات استفاده می کنید بسیار مهم است و سعی کنید آن را 80% ذوب کنید و مرتبا برای جلوگیری از سوختن شکلات آن را هم بزنید .

شکلات
تهیه شکلات

3 . دما مطلوب در هنگام گرم کردن شکلات

اگر چه ساده به نظر می رسد اما شکلات معتدل به این معنی است که شکلات به دمای مطلوب می رسد تا چربی ها بتوانند به طور مساوی توزیع شوند . در شکلات های معتدل چند عامل باعث خراب شدن شکلات می شود .

فراموش  نکنید که شکلات های مختلف دمای مطلوبی برای رسیدن به دمای معتدل صحیح نقطه فشار لازم دارند و هر کدام دستور العمل های متفاوتی دارند .

  • 88 الی 90 درجه فارنهایت برای شکلات های تلخ
  • 86 الی 88 درجه فارنهایت برای شکلات های شیری
  • 82 الی 84 درجه فارنهایت برای شکلات سفید

توصیه می کنیم آن را روی یک میز خنک ( خیلی دور از اجاق گاز ) استراحت دهید و آرام آرام هم بزنید تا به دمای مناسب برسد این کار بین 5 الی 10 دقیقه طول می کشد .

شکلات
شکلات

4 . استفاده از قالب هایی که کاملا خشک نشده اند 

قالب ها نباید رطوبت داشته باشند و  قبل از استفاده ازقالب ها از شستشوی آنها خودداری کنید زیرا خشک شدن کامل آنها بسیار دشوار است . شکلات و آب ترکیب خوبی ندارند و منجر به دانه ایی شدن شکلات می شوند پس حتما باید قالب ها خشک باشد

به سادگی با یک حوله نرم جاذب آنها را پاک کرده و به ادامه دهید و نیازی به شستن دو مرتبه قالب ها نیست . سپس بعد از اتمام کار قالب ها را بشورید و بعدا دوباره از آنها استفاده کنید .

شکلات
تهیه شکلات

شکلات های خود را در یخچال یا فریزر قرار دهید این کار باعث می شود افت سریع دما داشته باشند و بافت های روغن آن جدا شود و رنگ مات تر و بهتری پیدا کنند . سپس آن ها را در دمای اتاق و در یک مکان خشک و خنک قرار دهید و می توانید انتظار داشتن !

به این صفحه امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *