آشنایی با بهترین غذاهای ترکیه

غذاهای ترکیه‌ چون اکثرا بر پایه‌ی گوشت هستن، لذیذ و خوشمزه‌ان. اگر به غذاهای ترکی علاقه دارید و می‌خواهید با معروف‌ترین غذاهای این کشور آشنا شوید، ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.
آشنایی با غذاهای ترکی

عناوین مهم:

آشنایی با غذاهای ترکیه ای

کشور ترکیه علاوه بر توریستی بودن شهرت های جهانی دیگری نیزدارد، یکی از ویژگی های آن غذاهای معروفی است که کیفیت خوب و طعم مطبوعشان طرفداران بسیاری یافته است. این مهارت آشپزی که در در دوران امپراطوری عثمانی به اوج می رسد مرهون عوامل دیگر نیز بوده که عبارت اند از: جغرافیای خاص منطقه آناتولی، مهاجر پذیر بودن و در نتیجه تحت تاثیر بودن به لحاظ فرهنگی و قرار گرفتن در مجاورت اروپا که بر غذاهای این کشور اثرگذار بوده است. در متن زیر به بررسی تعدادی از این غذاهای رنگارنگ خواهیم پرداخت.

آشنایی با بهترین غذاهای ترکیه

دونر کباب

یکی از محبوب ترین غذاهای ترکیه ای است که در کشور های دیگر همچون آلمان نیز طرفداران بسیاری یافته است و از 1970 توسط مهاجران ترک در این کشورمعرفی شده است. جالب است بدانید امروزه بیش از 15000 فست فود در آلمان نزدیک به 400 تن از این غذا را روزانه به فروش می رسانند.

این غذا که این روزها در کشور ما نیز با استقبال رو به رو شده است، تکه های گوشت به صورت فیله است که روی هم چیده می شوند و به صورت عمودی در معرض آتش قرارمی گیرند، سپس لایه لایه گوشت را برش می دهند و روی سطح فر با فلفل دلمه ای، پیاز و قارچ ترکیب می شوند.

آشنایی با بهترین غذاهای ترکیه

بورک

یکی از بهترین و لذیذترین میان وعده ها در دنیا به حساب می آید که در خمیر یوفکا پخته می شود و برای مواد داخل آن از اسفناج،پنیر،سیب زمینی وگوشت استفاده می کنند و برای طعم دهی به آن از ادویه جاتی نظیر نمک، فلفل،زیره و …بهره می برند. برای تهیه آن خمیر یوفکا را به صورت دو لایه و مثلثی آماده کرده و مواد را درون آن می ریزند، سپس به صورت لقمه درآورده و در روغن سرخ می کنند. برای بهتر شدن شکل ظاهری آن می توانید از زرده تخم مرغ و کنجد استفاده کنید.

سیب زمینی تنوری یا کمپیر

برای تهیه این غذا که به راحتی درمنزل و با استفاده از فر یا مایکروویو نیز قابل پخت است، ابتدا سیب زمینی بزرگی را به مدت بیست دقیقه در آب می جوشانند، از وسط برش داده و داخل آن را خالی می کنند. سپس مواد دلخواهی که اصلی ترین ترکیبات آن گوشت،کره، شوید و نمک و فلفل است داخل سیب زمینی خالی شده میریزند، آن را با فویل می پوشانند و در فر قرار می دهند. این ترکیبات را می توانید به دلخواه خود با ذرت، پنیر و … خوشمزه تر کنید.

آشنایی با بهترین غذاهای ترکیه

اسکندر کباب

اسکندر کباب یکی از غذاهای ترکیه ای بومی است. برای تجربه بهترین طعم این کباب بهتر است به بورسا در ترکیه سفر کنید، چون این غذا برای اولین بار در قرن هفده میلادی توسط افندی اسکندر در مرز بورسا و سوریه ابداع شد. البته می توانید از طعم مطبوع آن در سایر شهر های ترکیه نیز لذت ببرید و نهایتا اگر این امکان هم فراهم نبود، به راحتی در منزل تهیه کنید.

این غذا به دلیل برش های لایه ای گوشت تا حدودی شبیه دونر است با این تفاوت که با گوجه و رب تفت داده می شود. بعد از تفت گوشت آن را روی تکه ای نان قرار داده و با ماست میل کنید.

آشنایی با بهترین غذاهای ترکیه

غذاهای ترکیه ای امروزه در کشور ما نیز با اقبال روبه رو شده است و در بسیاری از فست فود ها به صورت تخصصی یا در کنار غذاهای دیگر منو سر می شوند بنابر این استفاده از بسته بندی های متناسب با این غذاها بر کسی پوشیده نیست. مجموعه ایرانیان پک با تکیه بر توان فنی و تجربه همکاری با برند های معتبر فست فود و رستوران این امکان را دارد تا همه نیاز های شما در این زمینه را تامین نماید.

آشنایی با بهترین غذاهای ترکیه

آشنایی با بهترین غذاهای ترکیه

آشنایی با بهترین غذاهای ترکیه

4.3/5 - (3 امتیاز)
نویسنده: ایوب مردانی
نویسنده: ایوب مردانی