ایرانیان پک

معرفی 10 نوع شاپینگ بگ کاغذی به همراه تصویر | ایرانیان پک

معرفی ده نوع شاپینگ بگ

close up woman carrying shopping bags

 

شاپینگ بگ‌های کاغذی اخیراً مورد توجه بسیاری از فعالانِ صنعت بسته بندی قرار گرفته‌اند؛ نه فقط به دلیل اینکه گزینه‌ای سازگار با محیط زیست هستند، بلکه به این دلیل که امکان سفارشی سازی بسیار بیشتری نسبت به کیسه‌های پلاستیکی معمولی دارند. کیسه‌های کاغذی، قابل استفاده مجدد هستند، هویت بصری سازمان را بهتر به نمایش می‌گذارند و در نهایت سرنوشتشان به سطل‌های زباله ختم نمی‌شود. شاپینگ بگ‌ کاغذی، به دلیل ماهیت زیست تخریب پذیر بودن و قابلیت بازیافت، برندهای تجاری را دوستدار محیط زیست نشان می‌دهد.

کیسه‌های کاغذی شکل و اندازه‌های مختلف و کاربرد منحصر به فرد خود را دارند. در ادامه انواع متداول کیسه‌های کاغذی و موارد استفاده از آن‌ها را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

  1. ساک‌های کاغذی کرافت قهوه ای ساده
  2. ساک‌های SOS
  3. ساک‌های کاغذی پایین جمع شو
  4. ساک‌های کاغذیِ خرید
  5. بگ‌های خرید اروپایی
  6. بگ‌های کاغذی نان
  7. ساک‌های کاغذیِ مهمانی
  8. بگ‌های پستی
  9. ساک‌های کاغذیِ بازیافتی
  10. ساک‌های کاغذیِ هدیه

انواع مختلف شاپینگ بگ‌های کاغذی

 

1. ساک‌های کاغذی کرافت قهوه ای ساده

این مدل یکی از رایج‌ترین شاپینگ بگ‌های کاغذیِ موجود است، که گاهی به آن پاکت کرافت نیز می‌گویند. برخی از فروشگاه‌های بزرگ یا فروشگاه‌های مواد غذایی از این ساک‌های کاغذی استفاده می‌کنند. جنس آن‌ها کاغذ کرافت ساده قهوه ای است و غالباً انتهای آن‌ها با یک قطعه مقوا تقویت می‌شود. کیسه‌های کاغذیِ کرافت، دوام چندانی ندارند اما می‌توان قبل از اینکه بطور کامل از بین بروند، چندین بار از آن‌ها استفاده کرد. علاوه بر این، شاپینگ بگ‌های کاغذی کرافت، به راحتی قابل بازیافت هستند.

61oOjJo5NeL. SL1000

2. ساک‌های SOS

ساک‌های SOS یا کیف‌های ایستاده، از نظر طراحی کاملاً شبیه شاپینگ بگ‌های کاغذیِ کرافت هستند. با این تفاوت که این ساک‌ها کمی محکم‌ترند و دسته دارند. این مدل از شاپینگ بگ‌های کاغذی، به طور گسترده‌ای برای حمل مواد غذایی و نوشیدنی‌های بسته بندی شده استفاده می‌شوند و کودکان و کارمندان ادارات برای حمل ناهار از آن‌ها استفاده می‌کنند. می‌توان با افزودن طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها، به آن‌ها جلوه‌ای مدرن و متفاوت داد؛ ضمن اینکه ایده مناسبی برای بسته بندی هدایا هستند.

shopping bag

3. ساک‌های کاغذی پایین جمع شو (Pinch Bottom Bags)

این نوع از ساک‌های کاغذی مثل پاکت نامه هستند. انتهای آن‌ها باریک می‌شود و بعد از پر شدن، طرف دیگر باز می‌ماند. معمولاً در شیرینی فروشی‌های مدرن یا فروشگاه‌های نان فانتزی استفاده می شوند. دارای پوشش داخلی مقاوم در برابر چربی هستند و به همین دلیل، راه حلی ایده آل برای بسته بندی مواد غذایی خشک محسوب می‌شوند.

shopping bag2

4. ساک‌های کاغذیِ خرید

این نوع از شاپینگ بگ‌های کاغذی، کیفیت بالا و قابلیت شخصی سازی شدن دارند. معمولا آنلاین شاپ‌ها یا همان فروشگاه‌های آنلاین، برای ارایه محصولات از این مدل ساک‌های کاغذی استفاده می‌کنند. ظاهر آن‌ها مشابه پاکت نامه است و در رنگ‌های مختلف قابل سفارش وشخصی سازی هستند.

tui giay 8

5. شاپینگ بگ‌های خرید اروپایی

 

شاپینگ بگ‌های خرید اروپایی، شبیه ساک‌های SOS هستند با این تفاوت که دسته‌های فانتزی دارند، سفارشی سازی می‌شوند و تنوع متریال مورد استفاده در ساخت آن‎‌ها زیاد است. اگرچه جنس پایه آن‌ها کاغذ است اما در برخی موارد، به دلیل استفاده از پوشش پلاستیکی و جوهرهای فلزی، بازیافت آن‌ها تا حدودی دشوار است. با این حال، این شاپینگ بگ‌ها کاملاً با دوام هستند و می توانند چندین بار مورد استفاده قرار بگیرند و همین ویژگی باعث می‌شود نسبت به پلاستیک‌های یکبار مصرف گزینه بهتری باشند.
بسیاری از برندهای بزرگ، بجای کیسه‌های پلاستیکی، از شاپینگ بگ‌های خرید اروپایی استفاده می‌کنند زیرا باعث ارتقای هویت بصری برندشان می‌شود. همچنین، این شاپینگ بگ‌ها جایگزین بسیار خوبی برای بسته بندی‌های سنتی هدیه هستند.

tui giay 3

6. بگ‌های کاغذی نان

بگ‌های کاغذی با روکش شیشه‌ای یا کاغذ مومی ( کاغذ روغنی) در اشکال و اندازه‌های مختلف، خانواده بگ‌های کاغذی نان را تشکیل می‌دهند. این بگ‌ها می‌توانند به صورت یک پوشه کوچک برای بسته بندی کوکی یا شیرینی‌های کوچک مورد استفاده قرار گیرند یا در ابعاد بزرگتر برای بسته بندی انواع نان‌های فانتزی استفاده شوند. پوشش داخلی بگ‌های کاغذی نان، طراوت و تازگی محصول را حفظ می‌کند.

tui giay 1 1

 

7. ساک‌های کاغذیِ مهمانی

ساک‌های کاغذیِ مهمانی، از نظر ساختار شبیه کیسه‌های کاغذی کرافت هستند با این تفاوت که رنگارنگ و براق‌اند و می‌توان از آن‌ها برای ارایه محصولاتی مانند شیرینی، آب نبات و سایر کالاهای فانتزی استفاده کرد.

tui giay 9

8. پاکت‌های پستی

پاکت‌های پستی شبیه پاکت نامه هستند و برای ارسال محموله های الکترونیکی استفاده می‌شوند. بسیاری از محصولات کوچک در این کیسه‌های پستی کاغذی عرضه می‌شوند. برخی از آنها همچنین دارای یک نوار چسب برای آب بندی آسان و یک لایه پلاستیک داخلی نازک برای مقاومت در برابر پارگی هستند.

shopping bag3

9. ساک‌های کاغذیِ بازیافتی

در ساک‌های کاغذیِ بازیافتی، معمولا از کاغذهای باطله‌ی بازیافت شده به عنوان ماده اولیه استفاده می‎شود. تکنیک‌های جدید تولید باعث شده است که کیفیت کاغذ بازیافتی، به خوبیِ کاغذ ساخته شده از چوب باشد. ساک‌های کاغذیِ بازیافتی در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارند و به کسب و کارها این امکان را می‌دهند که از محیط زیست محافظت کنند.

shopping bag4

10. ساک‌های کاغذیِ هدیه

امروزه بیشتر فروشگاه‌ها از این ساک‌های کاغذی استفاده می‌کنند. این شاپینگ بگ‌های کاغذی، بزرگ و جادار هستند و می‌توان چندین بار از آنها استفاده کرد. از نظر تولید کنندگان، این ساک‌های کاغذی برای برندهای تجاری نیز مناسب هستند. ضمن اینکه گزینه‌ای عالی و شیک برای قراردادن هدیه هستند.

shopping bag5

4 نوع بندِ شاپینگ بگ

 

بندهای شاپینگ بگ تنوع زیادی دارند. می توان از مواد گوناگونی به عنوان دسته کیسه‌های کاغذی استفاده کرد؛ اما در اینجا صرفا به چهار نوع متداول و پرکاربرد اشاره می‌کنیم.

1. روبان

روبان‌ها نرم، لوکس، براق و همچنین بسیار مقاوم هستند. روبان‌ها در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها ارائه می‌شوند و تقریباً با هر سبکی متناسب اند. البته برای کیسه‌های کاغذی که حاوی کالاهای سنگین هستند چندان مناسب نیستند. با این حال، برای حمل وسایل کوچک‌تر و سبک‌تر، روبان یک انتخاب عالی است، به ویژه هنگامی که ظاهر و احساسی که قرار است کیسه‌های کاغذی منتقل کنند اهمیت بیشتری داشته باشد.

tui giay 12

2. بندهای کتانی

بندهای کتانی از نظر ظاهری تا حدودی شبیه روبان‌ها هستند با این تفاوت که مقاومت بسیار بیشتری نسبت به روبان دارند، ضخیم ترند و برای حمل بارهای سنگین‌تر، گزینه بهتری محسوب می‌شوند.

tui giay 2

3. کاغذ پیچ خورده

بندهای کاغذی پیچ خورده، بصورت ماشینی تولید می‌شوند و محکم و سفت هستند. اگرچه چندان لوکس نیستند، اما می‌توانند فشار زیادی را تحمل کنند. همچنین، تولید کنندگان کیسه‌های کاغذی می‌توانند خیلی سریع آنها را بسازند.

tui giay 13

4. کاغذ تا شده

کاغذ تا شده، اقتصادی‌ترین گزینه است. بندهای کاغذیِ تاشده با استفاده از یک کاغذ ساده ساخته می‌شوند و برای شاپینگ بگ‌های کاغذی کوچک و بارهای سبک بسیار متدوال هستند. به علاوه، به دلیل استفاده از متریال کاغذ، فرآیند بازیافت آسانی دارند.

همچنین بخوانید:

6 حقیقت مهم درباره شاپینگ بگ­ های کاغذی

tui giay 4

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید