اشتباهات رایج در طراحی جعبه - ایرانیان پک

اشتباهات رایج در طراحی جعبه

طراحی زیبا و جذاب برای محصول می تواند نسبت به سایر روش ها همچون تبلیغات تلویزیونی و سایر روش های چاپ مؤثرتر عمل کند و موجب افزایش فروش و توسعه شود. طراحی جعبه می تواند اهمیت زیادی در زمینه تبلیغات و حتی بازار یابی داشته باشد. جعبه از پر استفاده ترین کالا در بین عموم می باشد که در بیشتر مشاغل و حتی آزمایشگاه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

ساخت خلاقانه جعبه و طراحی و بسته بندی یک هنر است. چاپ جعبه ارزان نیز هم‌راستای این هنر ارزشمند،پیام و ماندگاری محصولات را تضمین می‌کند. اولین عکس‌العمل شما پس از دریافت یک جعبه‌ با طراحی خلاقانه و چاپ حرفه‌ای چیست ؟ قطعاً با اشتیاق جعبه را باز می‌کنید تا آنچه که در درون آن است، ببینید. احتمالاً آن جعبه را حفظ می‌کنید و اگر دارای اشکال جالبی باشد از آن برای مصارف دیگر نیز استفاده می‌کنید.

طراحی جعبه

طراحی جعبه

در فروشگاه، سازمان، لوازم خانگی و موارد دیگر جهت حفظ و نگهداری آسان از جعبه استفاده می کنند که در اندازه های کوچک و بزرگ و با جنس های متنوع( کاغذ، مقوا، چوب، فلز و موارد دیگر) مورد مصرف عموم قرار می گیرد. اگر کسب و کاری دارید که تبلیغ کالا یا خدمات ارزشمند هست، می بایست توجه ویژه ای به این موضوع داشت. طراحی لیبل و جعبه اهمیت بسیار بالایی دارد به این دلیل که باید طراحی خاص و منحصر به فردی داشته باشد تا بتواند مورد اعتماد مصرف کنندگان قرار گیرد. تاریخچه فست فود

هنگام طراحی جعبه های عمومی سه المان را باید در نظر گرفت: رنگ، متن و لوگو.هر یک از این المان ها باید درکنار یکدیگر بالانس باشد و به لحاظ فضا بر سایر المان ها غلبه نکند. علاوه بر این شما نیاز دارید تا برند شما با مردم ارتباط برقرار کند، برای این کار نه تنها باید ابعاد کسب و کار خود را ارزیابی کنید، بلکه باید مطئن شوید در این رقابت برند شما در جای مناسبی قرار گرفته باشد.در این جا چند نکته در مورد طراحی جعبه را با هم بررسی می کنیم.

1. سعی نکنید تمام فضا را پر کنید!

یکی از اشتباهات طراحان این است که فکر می کنند نباید هیچ فضای خالی در طراحی شان به چشم بخورد. وقتی در حال تصمیم گیری برای طراحی بسته بندی خود هستید، تنها لازم است روی یک موضوع و المان تمرکز کنید و تا حذ امکان با استفاده از رنگ و نوشته سعی در برجسته نمودن آن کنید.در واقع می توانید این دو جمله را معیار کار خود قرار دهید: یک چیز بزرگ، مهم ترینشان.

نکته دیگر در این باره این است که سعی نکنید همه المان ها را با یک اندازه روی طرحتان استفاده کنید و این که هر چیز مربوط به برند شما شامل لوگو و محصولات باید به چشم بیاید. در این جا شعار مدرنیسم: هر چه کمتر بهتر! این گونه تجلی می یابد که هر کدام از المان ها در جای درست قرار گرفته باشند.نهایتا این سوال که آیا تمام سطح طراحی شما باید با چیزی پوشیده شود؟ نه الزاما

طراحی جعبه

طراحی جعبه

2.بیشتر از دونوع فونت استفاده نکنید.

فقط به این علت که فونت های فراوانی وجود دارد بدین معنی نیست که شما مجاز هستید از همه آنها استفاده کنید، بهتر است در طراحی هر جعبه نهایتا از دو فونت بهره ببرید، وقتی صحبت از انتخاب فونت است نمی توانید اصول تیپوگرافی و فنون چاپ را نادیده بگیرید.ممکن است به عنوان مثال کسب وکار شما تولید دوچرخه باشد و استفاده از فونتی با اشکال شبیه دوچرخه وسوسه انگیز باشد اما ریسک ناخوانا بودن متن را نیز باید در نظر گرفت.

برای نمونه می توان از فونت سریف نام برد که چیزی شبیه آریال و نیوتایم رومن می باشد، و اگر قصد دارید حالت قدیمی بودن را برای مصرف کننده تداعی کنید می توانید در طراحی تان از این فونت استفاده کنید.

3.با رنگ ها دیوانه نشوید.

داشتن یک پالت رنگی ثابت به دیده شدن برند شما بیشتر کمک می کند یا بیرنگی؟ برای جواب دادن به این سوال باید نمونه های موفق را بررسی کنیم. انتخاب پالت رنگ زمانی معنی پیدا می کند که شما یک برند را برای کسب و کار خود ثبت می کنید و در تبلیغات و بسته بندی از آن استفاده می کنید، با این کار در تمامی عناصر تشکیل دهنده کسب و کار شما نوعی یکرنگی و اتحاد حس می شود. هنگام انتخاب پالت رنگ خود ممکن است روی یک رنگ تکیه بیشتری داشته باشید و این خوب است، فرتموش نکنید انتخاب یک رنگ بهتر از پنج است.

نکته دیگری که در انتخاب رنگ نباید فراموش کنید نوع مقوای جعبه است که فرآیند چاپ قرار است روی آن شکل بگیرد. اگر مقوای شما قهوه ای رنگ باشد رنگی که انتخاب کرده اید ممکن است دیده نشود در حالی که مقوای سفید بهترین بازتاب رنگ را نسبت به انواع مشابه دارد.

طراحی جعبه

طراحی جعبه

4.کار را پیچیده نکنید.

در یک جهان ایده آل تمامی محصولات ابتدا به شکل جعبه به چشم مشتری می آیند، پس چه بهتر که جعبه شما ساده ترین و جذاب ترین شکل ممکن را دارا باشد، و معمولا این نوع بسته بندی های ساده و در عین حال لاکچری معمولا با رنگ های سفید و سیاه در ذهن ما شکل می گیرند. این نوع طراحی از دو جهت دارای اهمیت است: علاوه بر این که برند شما را شناخته شده و برجسته می کند در ذهن مشتری باقی خواهد ماند.

5.طراحی را به عنوان یک تجربه شخصی در نظر نگیرید

تا کنون باز کردن جعبه توسط مشتریان را دیده اید؟ تجربه باز نمودن جعبه و بیرون آوردن محصول از میان آن یکی از کارهایی است که مردم دوست دارند در صفحات اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارند، و هر چیزی که در صفحات اجتماعی مورد اقبال مردم قرار بگیرد فرصتی برای دیده شدن به شمار می رود.

بنابراین بازکردن جعبه در نگاه اول شاید یک تجربه شخصی داشته باشد اما اگر در فضای مجازی منتشر شود دیگر جنبه شخصی ندارد و تبلیغات رایگان برای شماست. علاوه بر یک طراحی چشمگیر برای جعبه محصولات خود با راه اندازی کمپین هایی می توانید به آن پر وبال بدهید و مشتریانتان را به این کار تشویق کنید.

6. برند سازی خود را به جعبه محدود نکنید.

هنگامی که یک جعبه خوب با بالاترین کیفیت و یک طراحی جذاب برای جعبه خود انتخاب می کنید تنها قدم اول را در این زمینه برداشته اید. در نگاه بعد آن چه درون جعبه قرار گرفته است و چیدمان کالاها کنار یک دیگر قدم بعدی برای تاثیر گذاری خواهد بود.در سفارش محصولات معمولا دو حالت رخ می دهد: یا تمامی سفارش ها از یک برند هستند یا چند محصول از چند شرکت مختلف هستند که در کنار هم قرار می گیرند.

بهترین کار برای اطمینان از چیدمان صحیح کالاها در جعبه این است که ابتدا خودتان آن ها را بسته بندی کنید، در جعبه بچینید، درب جعبه را ببندید و مجددا خودتان آن را باز کنید تا تجربه ای مشابه مشتری را درک کنید.هر نوع چیدمانی که برای پکیج خود انتخاب می کنید و هر نوع ایده ای که برای طرح روی آن دارید، ابتدا از خود بپرسید در صورت مواجه مشتری با این نوع بسته بندی چه واکنشی نشان خواهد داد و چقدر او را شگفت زده خواهد کرد؟

توصیه آخر ما به شما انتخاب یک تیم حرفه ای برای طراحی و تولید بسته بندی های مورد نظر شماست زیرا استفاده از تجارب تولید کنندگان حرفه ای قدمی رو به جلو برای کسب و کار شما به حساب می آید.

اشتباهات رایج در طراحی جعبه

طراحی زیبا و جذاب برای محصول می تواند نسبت به سایر روش ها همچون تبلیغات تلویزیونی و سایر روش های چاپ مؤثرتر عمل کند و موجب افزایش فروش و توسعه شود. طراحی جعبه می تواند اهمیت زیادی در زمینه تبلیغات و حتی بازار یابی داشته باشد. جعبه از پر استفاده ترین کالا در بین عموم می باشد که در بیشتر مشاغل و حتی آزمایشگاه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

ساخت خلاقانه جعبه و طراحی و بسته بندی یک هنر است. چاپ جعبه ارزان نیز هم‌راستای این هنر ارزشمند،پیام و ماندگاری محصولات را تضمین می‌کند. اولین عکس‌العمل شما پس از دریافت یک جعبه‌ با طراحی خلاقانه و چاپ حرفه‌ای چیست؟قطعاً با اشتیاق جعبه را باز می‌کنید تا آنچه که در درون آن است، ببینید. احتمالاً آن جعبه را حفظ می‌کنید و اگر دارای اشکال جالبی باشد از آن برای مصارف دیگر نیز استفاده می‌کنید.

ساخت خلاقانه جعبه و طراحی و بسته بندی یک هنر است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!