چیدمان رستوران

ایرانیان پک

مشاوره رایگان

چیدمان رستوران

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
چیدمان رستوران

چیدمان رستوران

 

بعد از راه اندازی رستوران بدنبال مدلی زیبا و مختص برای چیدمان رستوران هستیم.

در ادامه ی مطالب ایده های جدید دیزاین نمای داخلی رستوران و … به نمایش میگذاریم . نکاتی را هنگام طراحی دیزاین رستوران باید رعایت کنید . این نکات به شما در فروش بیشتر و جذب مشتریان جدید کمک میکند . هنگامی که محل مناسب احداث رستوران خود را پیدا کردید وقت آن رسیده است که مدل دکوراسیون رستوران خود باشید .چیدمان رستوران علاوه بر دانش معماری و سلیقه خوب نیازمند استفاده بهینه از فضا های موجود برای بازاریابی بهتر است.

%D8%AF%DA%A9%D9%88%D8%B1 %D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86 %D9%BE%DB%8C%D8%B2%DB%8C 2

 

اگر شما تمامی نکات رستوران داری را که در پست های قبل توضیح دادیم رعایت کرده باشید و بهترین غذا را در بین رستوران های رقیب به مشتری های خود ارائه دهید اما دکوراسیون رستوران شما مناسب و زیبا نباشد مشتریان برای بار دوم تمایلی برای انتخاب رستوران شما ندارند.

محیط و مدل دکوراسیون رستوران میتواند تفاوت بین یک رستوران تازه کار وحرفه ایی را بیان کند . به طور مثال اگر شما رستوران سنتی دارید بهتر است صندلی ها , دکور داخل رستوران و حتی لباس کارکنان شما دارای تم سنتی باشد تا مشتریان رستوران شما را , رستورانی حرفه ایی یاد کنند.

%D8%B7%D8%B1%D8%AD %D9%87%D8%A7%DB%8C %D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C %D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C %D8%AF%DA%A9%D9%88%D8%B1 %D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86 6 1

برای دکوراسیون مناسب رستوران باید چه کار هایی انجام دهیم ؟

در ابتدا باید سراغ رنگ مناسب برویم . انتخاب رنگ در رستوران اهمیت زیادی دارد. انتخاب رنگ لازم به یک روانشناسی دارد زیرا که رنگ های تاثیر مهمی بر مغز و روحیه دارند . رنگ ها احساس های متفاوتی به ما می دهند و همچنین بر بدن تاثیر میگذارند .

به عنوان مثال میتوانید به برند مک دونالد توجه کنید . از رنگ قرمز به عنوان رنگ اصلی لوگو و لباس فرم کارمندان استفاده کردند.

رنگ قرمز باعث افزایش اشتها میشود , بنابراین طرح و رنگ یک فاکتور خیلی مهم است.

برای مشتریان ظاهر کلی رستوران و چیدمان میز و صندلی ها خیلی مهم است و به صورت کلی مدل دکوراسیون رستوران نشاند دهنده کیفیت و سبک آن رستوران است .

به یاد داشته باشید هنگامی که میخواهید سبک دکوراسیون رستوران و دیزاین آن را انتخاب و اعمال کنید , هر چه سبک شما مدرن تر , به شیشه و استیل و رنگ های سرد و اشکال سخت و نورپردازی شدید نزدیک تر باشد تاثیر بیشتری بر کسب و کار شما دارد .

در یک مکان عمومی مانند رستوران اعمال درست نور اهمیت بیشتری دارد . نور پردازی مناسب تاثیر چیدمان میز و صندلی رستوران را بیشتر میکند . از آنجا که نور پردازی ها هم رنگ دارند , انتخاب رنگ و نحوه نور پردازی نیز خیلی اهمیت دارد.

restaurant1

دکوراسیون رستوران کوچک

قدرت بو فوق‌العاده است. صحبت ما در مورد بوی معطر غذا نیست بلکه می خواهیم در مورد بوی محیط بحث کنیم. رایحه مناسب خاطرات عاشقانه گذشته را از نو خلق می‌کند و می‌تواند اشتهای هر کسی را تحریک کند. حس بویایی ما خیلی قوی‌تر از آن چیزی است که خیلی‌ها فکر می‌کنند.

به صورت میانگین هر انسان دارای حدود پنج تا شش گیرنده بویایی است. اینها قادرند حدود ۱۰۰۰۰ عطر مختلف را شناسایی و دسته بندی کنند. اغلب از این موضوع بی‌اطلاع هستیم، یک عنصر حیاتی در برنامه بازاریابی خوردنی و نوشیدنی شما این است که حس بویایی را در نظر بگیرید. البته همزمان باید به عطر پیچیده شده در محیط نیز دقت کنید و از آن به عنوان بهبود برند خود استفاده کنید

موضوعی که اعلب مدیران رستوران آن را فراموش کرده اند کیفیت سرویس های بهداشتی است در حالیکه به نظر میرسد این یک موضوع بی اهمیت باشد اما مدیران و صاحبان رستوران بهتر است به جای صرف هزینه های گزاف برای تبلیغات کمی هم به فکر بهبود کیفیت سرویس بهداشتی رستوران بزنند.

به عنوان مثال وقتی یک مشتری بعد یا قبل صرف غذا سراغ سرویس بهداشتی رستوران شما می رود و مشاهده میکند که دستمال توالت موجود نیست نمی توان انتظار داشت که پس از تسویه حساب دیگر سراغ رستوران شما بیاید و حتی بدتر از این اگر سراغ سرویس بهداشتی برود و خبری از نظافت در آن نباشد این یک امتیاز منفی برای شما خواهد بود

امروزه دیگر رستوران از محلی که بیشتر به عنوان یک مکان تجاری شناخته میشد به مکانی برای ساختن خاطره ها، برگزاری جشن های خودمانی، مصاحبه های کاری، قرار ملاقات های عاشقانه و … تبدیل شده است. پس باید بدانید که رستوران شما دیگر صرفا جایی برای تبادل پول با مشتری نیست. شما باید روی خدمات خود و کیفیت آنها در مورد مشتری ها تمرکز کنید تا روز به روز آنها را بهبود بخشید هدف، بهره‌برداری از تمام فرصت‌های ارایه‌شده توسط تجارت بصری است.

استفاده از فضا در رستوران

برای انجام این کار، شما باید مدل چیدمان رستوران را مدیریت کنید، یک مسیر دیداری جذاب برای مشتریان خود ایجاد کنید، و سعی کنید آن‌ها را وادار به راه رفتن از درون آن کنید. در واقع شما از فضا برای بهبود خدمات خود و ارزش گذاری رستوران استفاده کرده اید مدیریت فضا نقش مهمی در تاثیرگذاری بر تصمیمات خرید ایفا می‌کند، چرا که باید قادر به ایجاد رابطه نه تنها فیزیکی بلکه به لحاظ روانی باشد. برای مثال، ما نقاط کانونی را تجزیه و تحلیل می‌کنیم.

این نقاط “مجازی” آن قسمت‌هایی از رستوران هستند که به طور متوسط، بیشتر توسط مشتریان مشاهده می‌شوند. البته آن‌ها به نحوه چیدمان فضا، جایی که شما میزها،صندلی‌ها و همه تجهیزات را قرار می‌دهند، بستگی دارند. به نظر می‌رسد که اگر به جای استفاده از این فضاها برای قرار دادن کارد و چنگال و یا عینک، از آن‌ها برای نوردهی محصولات خاص، مانند شکلات و بطری‌های شراب استفاده کنیم، احتمال این که این ها خریداری شوند .

نقش تهویه هوای مطبوع در رستوران

هوای تهویه شده و مطبوع یکی از آن فاکتورهایی است که هر مشتری به آن توجه میکند اگر دودی و گرمایی که وسایل پخت و پر آشپزخانه ها تولید میکنند به فضای داخلی رستوران راه پیدا کند قطعا باعث ناراحتی مشتری ها خواهد شد. باید دقت داشته باشید تهویه مطبوع برای هر طراحی رستوران بسیار مهم است. هیچ چیز نمی‌تواند مشتری را بیشتر از یک سالن غذاخوری که فاقد تهویه مطبوع است، به ویژه در طول ماه‌های تابستان دور کند. هرگز فراموش نکنید که تهویه ضعیف و تهویه نا مطبوع ممکن است برای شما بسیار گران تمام شود.

دکوراسیون آشپزخانه در رستوران

البته، احتمالاً بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری در طراحی یک رستوران جدید طرح آشپزخانهاست. آشپزخانه ها امروزه به دنبال تجهیزات جدید و گران‌قیمت هستند که ممکن است کیفیت خدمات رستوران و کمیت مشتری ها را افزایش دهد طرح آشپزخانه باید به غذا اجازه دهد تا به طور یکپارچه از آشپزخانه به اتاق ناهار خوری حرکت کند. اگر یک چیدمان آشپزخانه داشته باشید که عملکرد شما را کاهش دهد، در حال از دست دادن کسب‌ و کار هستید. امیدواریم نکاتی که به صورت مشروح برای شما عزیزان بیان کردیم به شما در مدیریت و بهبود خدمات رستوران کمک شایانی کرده باشد.