کاغذ کرافت چیست و چه چیزی باعث محبوبیت آن می شود؟ - ایرانیان پک

کاغذ کرافت چیست؟

با آگاهی روزافزون مردم در زمینه مسائل زیست محیطی، مصرف کنندگان به طور فزاینده ای توجه های خود را به بسته بندی هایی معطوف می کنند که حد اقل آسیب را به محیط زیست می زند. به عنوان یک صاحب کسب و کار، این موضوع برای ما سود آور است که از بسته بندی هایی استفاده کنیم که در سال های اخیر برای مردم محبوب بوده اند.

 اگر همچنان به نقش مؤثر بسته بندی های سازگار با محیط زیست در کسب و کارتان باور ندارید، ادامه مطلب را بخوانید. ما تصمیم گرفته ایم روش تولید کاغذ کرافت (که یک محصول همه کاره در خصوص ساخت انواع پاکت است) را توضیح دهیم.

 بنابراین شما می توانید دقیقاً بفهمید که چگونه ساخته شده است و چه اجزایی آن را سازگار با محیط زیست ساخته است و همچنین گزینه ای بهتر از بقیه کاغذ ها است. سپس ما به شما پیشنهاداتی در مورد چگونگی ادغام پاکت کرافت در کسب و کارتان به شما خواهیم داد.

کاغذ کرافت، کاغذی که هم از بازیافت دیگر کاغذ ها تولید می شود و هم تماماً توسط طبیعت تجزیه می شود!

کاغذ کرافت چگونه ساخته می شود

محصولات کاغذی کرافت با استفاده از فرآیند کرافت ساخته می شوند، که مانند سایر روش های تولید کاغذ، شامل تبدیل شیمیایی چوب به خمیر چوب است. اجزای ساختاری در چوب، لیگنین و سلولز است. از آنجا که لیگنین کاغذ خوبی تولید نمی کند، باید از سلولز جدا شود. برای انجام این کار، تراشه های چوب “الکل سفید” ساخته شده از سولفید سدیم و هیدروکسید سدیم پخته می شوند.

کاغذ کرافت

 آنها لیگنین و سلولز را از هم جدا می کنند، و یک تفاله چوب جامد و یک “الکل سیاه” باقی می گذارند. تراشه های چوب در این مرحله به خمیر تبدیل می شوند. تفاله ها و خمیر های باقیمانده ای که حاصل این فرآیند هستند در نهایت می توانند به محصولات مختلف کاغذی تبدیل شوند.

 

هم‌چنین بخوانید:

شاپینگ بگ و ساک دستی

کاغذ کرافت

چرا کاغذ کرافت از کاغذ معمولی بهتر است؟

فرایند کرافت چگونه با سایر روش های تولید کاغذ های مختلف مقایسه می شود؟ اولین و مهمترین آن این است که کاغذ کرافت به دلیل کاهش مقدار لیگنین و نسبت گوگرد زیاد، مقاومت بیشتری نسبت به سایر کاغذ ها دارد. همچنین فرآیند تولید این کاغذ شامل سفیدکاری زیادی نیست که باعث کاهش مقاومت کاغذ و افزایش هزینه های تولید شود.

بافت کاغذ کرافت

و برخلاف سایر روش ها برای تولید کاغذ، کرافت می تواند از انواع چوب ها، از جمله کاج رزین و بامبو استفاده کند. بعلاوه، کاغذ کرافت می تواند از بازیافت کاغذ باطله تولید شود و همچنین میی تواند تماماً توسط طبیعت تجزیه شود، به ههمین خاطر تولید کاغذ کرافت از یک چرخه ی خودپایدار تشکیل شده است.

کاغذ کرافت

اکنون که درک اساسی از نحوه ساخت کاغذ کرافت به دست آوردید، در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید آن را در کسب و کار خود پیاده سازی کنید. نگران نباشید، کاغذ کرافت فقط برای حفظ محیط زیست مفید نیست و برای کسب و کار شما هم سود آور است. برخی از موارد استفاده ی کاغذ کرافت که می توانید از آنها در کسب و کار خود استفاد کنید به شرح زیر است.

برای بسته بندی

بسته بندی با کاغذ کرافت فواید متعددی دارد:

کاغذ کرافت مقاومت زیادی دارد. از این جهت برای ساخت پاکت های پستی و بسته بندی لباس و بسته بندی غذا و خیلی از موارد دیگر می توان از آن استفاده کرد. یکی از نقاط قوت کاغذ کرافت. ارزان و به صرفه بودن آن است. اگر می خواهید برای کسب و کارتان از پاکت های کرافت استفاده کنید، ما این نوید را به شما می دهیم که پاکتی به صرفه و همچنین زیبا خواهید داشت.

همچنین پاکت های ساخته شده از کرافت جایگزین بسیار مناسبی برایی کیسه های نایلونی – که در حال منسوخ شدن هسستند – است. همچنین کاغذ کرافت قابلیت چاپ پذیری تا 4 رانگ را نیز دارا است. به همین خاطر پاکت کرافت در بسیاری از کسب و کار ها نظیر رستوران ها، قنادی ها، خشکبار فروشی ها، اکسسوری ها، لباس فروشی ها و… قابل استفاده هستند. مجموعه ایرانیان پک مدل های مختلفی از پاکت کرافت را تولید می کند که طرح و مدل آنها بر اساس سلیقه و نیاز مشتری متفاوت است.

کاغذ کرافت
کاغذ کرافت

برای کارت ویزیت

می توانید برای کارت ویزیت از کاغذ های سازگار با محیط زیست استفاده کنید. همچنین استفاده از کاغذ کرافت برای کارت ویزیت می تواند کارت ویزیت شما را خاص تر کند. خصوصاً این که چاپ روی کاغذ کرافت از نوع افست است که این چاپ کیفیت بالایی در مقابل سایر روش های چاپ دارد.

برای کسب و کار های مختلف

کرافت به دلیل مقاومت بالا و همچنین قیمت پاییینی که دارد، می تواند در بسیاری از کسب و کار ها به کار رود. به طور مثال مدل های مختلفی از پاکت کرافت وجود دارد که می توان از آن به عنوان بسته های خرید و همچنین ارسال کالا برای مشتریانی که سفارش اینترنتی می دهند مناسب باشد.

کاغذ کرافت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *