فواید بسته بندی مناسب و تاثیر بسته بندی در فروش چقدر است؟

بسته بندی مناسب محصولات در جذب مشتریان جدید و وفاداری مشتریان قدیمی می‌تواند تاثیر قابل توجهی در جذب و فروش داشته باشد. همانطور که می‌دانید جذب مشتری به معنای فروش بیشتر مجموعه و در نهایت سود بسیار بالای برند شما است. از بسته بندی می‌توان به عنوان ابزاری جهت بازاریابی محصولات استفاده کرد. در این مقاله اهمیت بسته بندی و تاثیر آن در فروش را برای شما شرح داده‌ایم، با ما همراه باشید.
افزایش فروش رستوران

عناوین مهم:

بسته بندی انواع محصولات برای حمل آسان‌تر و سالم رساندن محصول به دست مشتری ‌نهایی استفاده می‌شود؛

 استفاده از بسته بندی می‌تواند فرصتی بزرگ برای افزایش فروش مجموعه‌ی شما باشد.

بر اساس نظرسنجی و تحقیقات اخیر، 72 درصد از افراد، تاثیر طراحی و کیفیت بسته بندی بر روی تصمیمات خرید خود را تایید کردند.

اگر برای طراحی بسته بندی محصول خود از ایده‌های خلاقانه استفاده نکنید، در واقع فرصت تبلیغات، بازاریابی و در نهایت فروش بیشتر مجموعه‌ی خود را از دست داده‌اید.

بیایید بررسی کنیم که چگونه بسته‌بندی محصول می‌تواند بر فروش تأثیر بگذارد و چرا اینقدر مهم است.

مزایای استفاده از بسته بندی باکیفیت و اختصاصی چیست؟

کیفیت و طراحی بسته بندی محصولات اهمیت دارد؟

قطعا جواب این سوال بله است.

بسته بندی نقش‌های اساسی و مهم برای شرکت‌ها و مشتریان آن‌ها ایفا می‌کند.

نقش‌های مختلفی مثل بازاریابی، فروش و شناخت بیشتر برند را بر عهده دارد.

در ادامه به اهمیت بسته بندی در فروش برند می‌پردازیم:

یکی از نقش‌های مهم و کاربردی که بسته بندی دارد، محافظت از محصولات داخل بسته بندی از زمان ارسال و حمل آن، تا لحظه‌ی باز کردن بسته توسط مشتری است.

اگر محصول هنگام تحویل به مشتری آسیب ببیند، قطعا تصور او از شرکت شما هم آسیب خواهد دید و احتمالا مجبور به تعویض، جایگزینی یا عودت دادن هزینه‌ی محصول هستید.

طراحی بسته بندی باید به گونه‌ای باشد که به راحتی باز شود، این‌کار باعث می‌شود مشتری تجربه‌ی بهتری از پکیجینگ برند شما داشته باشد.

استفاده از بسته بندی اختصاصی و منحصر به فرد باعث می‌شود محصولات برند شما در ذهن مشتریان ماندگار شود.

بسته بندی باید از طریق متن، تصاویر و… اطلاعات کافی را به مشتری ارائه دهد تا مصرف کننده بتواند به سرعت تشخیص دهد که چه چیزی داخل بسته وجود دارد.

اهمیت بسته بندی

استفاده از رنگ مناسب و متفاوت می‌تواند برای درک بهتر محصول توسط مشتری تاثیرگذار و برای برند شما مفید باشد.

زمانی‌ که از خود در بسته بندی محصولات استفاده کنید، باعث شناسایی محصولات و برند خود می‌شود مشتری برند شما را راحت‌تر کند.

بسته بندی‌هایی که از لوگو، رنگ‌ها و فونت مربوط به برند استفاده می‌کنند، به مشتری کمک می‌کند تا برند شما را راحت‌تر شناسایی کنند.

استفاده از لوگو، رنگ‌ها و فونت مناسب و مرتبط با برند در بسته بندی اختصاصی می‌تواند به مشتریان جدید کمک کند تا با برند شما آشنا شوند و به راحتی با محصولات ارتباط برقرار کنند.

بسته بندی باید با برند شرکتی که محصول را می‌فروشد، مطابقت داشته باشد، چون بسته بندی یک فرصت عالی برای برندینگ و تبلیغات است.

بسته بندی محصولات نقش اساسی در افزایش فروش دارد که در ادامه به اهمیت بسته بندی می‌پردازیم.

بسته بندی محصولات چگونه می‌تواند فروش برند شما را افزایش دهد؟

از آنجایی که از هر 10 خریدار 7 نفر می‌گویند که بسته بندی خاص و لوکس بر تصمیمات خرید آن‌ها تأثیر می‌گذارد، شرکت‌ها باید طراحی بسته بندی محصولات برند خود را هم از نظر کارایی و هم از نظر بازاریابی و فروش در نظر بگیرند و انتخاب کنند.

تاثیر بسته بندی در فروش چقدر است؟

هنگامی که مصرف کنندگان با تنوع زیادی از محصولات در فروشگاه مواجه می‌شوند، عامل اصلی در تصمیم‌گیری آن‌ها بسته بندی محصول است.

گاهی ممکن است یک بسته بندی جذاب 20 درصد فروش شما را نسبت به رقبا افزایش دهد.

بسیاری از خریداران، محصولی را انتخاب می‌کنند که بسته بندی آن جلب توجه می‌کند.

اکثر افراد حداقل یکبار محصولی را فقط به دلیل بسته بندی جذابی که داشته و جلب توجه کرده است خریداری کرده‌اند.

بسته بندی باکیفیت و جذاب باعث می‌شود محصول شما نسبت به محصول رقبا متمایز شود و در واقع به فروش مجموعه‌ی شما کمک می‌کند.

بسته‌بندی محصولات اولین برداشتی است که افراد از برند شما دارند، به همین دلیل بهترین کار این است که اولین برداشت برند شما به خوبی ایجاد شود.

اگر بسته بندی شما باکیفیت باشد، مشتریان، برند و محصولات شما را ارزشمند می‌دانند و احتمال خرید مجدد این افراد از شما به شکل قابل توجهی افزایش می‌یابد.

محافظت از محصول داخل بسته بندی برای مشتری اهمیت دارد؛

بسته بندی باید محکم و مقاوم باشد تا هنگام حمل محصول آسیب نبیند.

اگر این موارد در بسته بندی رعایت نشود، از نظر خریداران، شرکت انتخابی آن‌ها به اندازه‌ی کافی به محصولات و مشتریان خود اهمیت نمی‌دهد.

فواید بسته بندی مناسب و تاثیر بسته بندی در فروش چقدر است؟

بسته بندی حتی می‌تواند یک ابزار موثر در بازاریابی آنلاین باشد.

مشتریان شما ممکن است تصاویر یا ویدئویی جذاب از بسته بندی محصول خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند و اینکار برند شما را بهبود می‌بخشد و به مرور زمان مشتریان جدیدی جذب برند شما می‌شوند.

در یک نظرسنجی، 60 درصد از خریداران محصولات آنلاین گفتند که تمایل دارند عکس یا ویدیوی محصول جدید را که بسته بندی خاص و لوکس دارد به اشتراک بگذارند.

در میان افرادی که در نظرسنجی شرکت کرده بودند، 35 درصد از افراد تمایل به تماشای ویدیو آنباکسینگ هستند و 55 درصد از افراد گفتند که دیدن ویدئو بازگشایی جعبه‌ی منحصر به فرد، حس اشتیاق در آنها بوجود می‌آورد که آنها میل بیشتری برای خرید محصول دارند.

بسه بندی کالا

تأثیر بسته بندی محصول بر رفتار خرید مصرف کننده

بسته بندی اصولی و استاندارد بر درک مصرف‌کنندگان از برند شما تاثیر می‌گذارد به همین دلیل افراد زیادی می‌توانند با برند شما ارتباط موثر برقرار کنند و در نهایت محصولات بیشتری از مجموعه‌ی شما به فروش می‌رسد.

طراحی اختصاصی بسته بندی، به ویژه استفاده از رنگ مرتبط با محصول و برند، نقش مهمی در درک خریداران از برند شما دارد.

بر اساس مقالات منتشر شده در وب سایت‌های معتبر خارجی، به این موضوع اشاره شده است که بسته‌بندی خوراکی‌ها و مواد غذایی بر درک کودکان از طعم محصولات تأثیر دارد.

تحقیقات اثبات کرده است که رنگ‌ها تاثیر زیادی در فعالیت‌های مغزی و تصمیمات افراد دارد.

وقتی افراد بسته‌بندی جذابی را می‌بینند، فعالیت مغزی شدیدتری دارند که در اکثر مواقع به خرید محصول ختم می‌شود.

بطور مثال رنگ قرمز محرک است و ضربان قلب را افزایش می‌دهد همچنین ممکن است اشتها را افزایش دهد، به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های مواد غذایی و نوشیدنی از آن در لوگو و بسته بندی خود استفاده می‌کنند.

سفارش بسته بندی

چگونه بسته بندی مناسب با برند خود را انتخاب کنیم؟

موارد زیر را در نظر بگیرید تا در انتخاب بسته بندی مناسب به شما کمک ‌کند:

مخاطبین هدف برند شما:

یکی از عوامل کلیدی و مهم که باید در نظر داشته باشید، مخاطبان هدف شما هستند.

شما باید ترجیحات، علایق و انتظارات آن‌ها از محصول و برند خود را بدانید.

از طریق نظرسنجی می‌توانید اطلاعاتی مثل، سلیقه، انتظارات مشتریان و نظرات کاربران را دریافت کنید و در نهایت بسته بندی مناسب برای محصولات برند خود را تهیه کنید.

به عنوان مثال، مشتریان شما ممکن است بسته‌بندی‌هایی که به راحتی باز می‌شوند و کاربردی هستند و یا رنگ‌های ملایم و پاستلی در بسته بندی خود را ترجیح دهند.

مطابقت داشتن بسته بندی با برند شما:

بسته‌بندی باید با برند شما همخوانی داشته باشد، این کار به افراد کمک می‌کند تا محصولات برند را به راحتی شناسایی کنند و باعث بهبود هویت برند شما شوند.

محافظت از محصول داخل بسته بندی:

با توجه به نوع محصولی که پکیجینگ می‌شود باید بسته بندی کاربرد محافظت از محصول را داشته باشد تا کالا سالم به دست مشتری نهایی برسد.

برای مثال، بسیاری از محصولات غذایی به بسته بندی نیاز دارند که رطوبت و اکسیژن را از خود دور نگه دارد، یا عایق سرما و گرما باشد، بنابراین استفاده از بسته بندی‌هایی که این‌کار را انجام می‌دهند بسیار کاربردی و مهم است.

در پایان اضافه کنیم که خیلی مهم است که بسته بندی محصول خود را به شرکت چاپ و بسته بندی که در حوزه شما تجربه دارد بسپارید.

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده: بیتا نعنائی
نویسنده: بیتا نعنائی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *