جعبه دارویی و پزشکی

چاپ انواع جعبه دارویی و بهداشتی و بسته‌ بندی‌ پزشکی

جعبه دارویی
جعبه ماسک
پاکت رادیولوژی

سوالات متداول مشتریان جعبه دارویی

نحوه سفارش چاپ و بسته‌بندی در ایرانیان پک چگونه است؟

شما می‌توانید به‌صورت آنلاین و حضوری سفارش طراحی و تولید بسته‌بندی و جعبه مورد نیازتان را ثبت کنید.

سفارش آنلاین: فرم ثبت سفارش، چت آنلاین، واتساپ و تماس مستقیم با شرکت.

سفارش حضوری: حضور در دفتر شرکت و جلسه حضوری با کارشناسان و دیدن نمونه‌کارهای طراحی شده ایرانیان پک.

قیمت چاپ و بسته‌بندی در ایرانیان پک چگونه محاسبه می‌شود؟

سفارش شما با توجه به ابعاد، ضخامت، نوع مقوا، خدمات جانبی و پوشش جانبی، طراحی، بسته بندی، تیراژ و چاپ جعبه قیمت گذاری می‌شود.

برای اطلاع از قیمت و برآورد هزینه بهتر است از مشاورین ما در ایرانیان پک کمک بگیرید. شما را راهنمایی خواهیم کرد.

روند طراحی جعبه در ایرانیان پک چگونه انجام می‌شود؟

در ایرانیان پک شما می‌توانید جعبه را خودتان طراحی کنید؛ در این روش طرح ارسالی شما توسط طراحان ما مجدد بررسی می‌شود. همچنین می‌توانید طراحی جعبه خود را به تیم حرفه‌ای طراحان ایرانیان پک بسپارید تا طراحی جعبه‌تان را متناسب با برند شما انجام دهند.

آیا امکان مشاهده نمونه اولیه وجود دارد؟

بله. امکان ارسال طرح اولیه به صورت گرافیکی برای تمام سفارشات وجود دارد. همچنین درصورت نیاز نمونه اولیه به‌صورت ماکت در اختیار شما قرار می‌گیرد

چگونه می‌توانم از کیفیت چاپ مطمئن شوم؟

شما به صورت حضوری می‌توانید از کیفیت چاپ نمونه کارهای ایرانیان پک برای برندهای مختلف مطلع شوید.

مشتریان عزیز ایرانیان پک این امکان را دارند تا بدون هیچ محدودیتی ناظر چاپ داشته باشند تا از کیفیت چاپ مطمئن شوند.

نحوه ارسال سفارشات چگونه است؟

بعد از اتمام کار در بسته‌بندی‌های متحدالشکل، وزن‌شده و شمارش‌شده، علاوه بر تحویل سفارش در محل چاپخانه به مشتریان عزیز، سفارش‌ها از طریق باربری یا به صورت مستقیم قابل ارسال هستند. امکان ارسال سفارش برای مشتریان شهرستان یا خارج از کشور در ایرانیان پک وجود دارد.

همین حالا به جمع مشتریان ما بپیوندید

راهنمای کامل سفارش انواع بسته بندی و جعبه دارویی پزشکی​

ایرانیان پک می‌تواند راه‌حل و طراحی‌های مناسبی را برای نیازهای بسته بندی پزشکی، جعبه دارویی و مراقبت‌های بهداشتی یا تغذیه‌ای به شما ارائه دهد.

با تخصص در طراحی و تجربه گسترده در تولید و چاپ بسته‌بندی‌ها، طیف گسترده‌ای از بهترین راه‌حل‌های بسته‌بندی مراقبت‌های بهداشتی را به شما ارائه می‌دهیم.

اطلاع رسانی بخش جدانشدنی بسته‌بندی‌هاست و در مواردی چون بسته بندی و جعبه دارویی پزشکی، این بخش نقشی حیاتی دارد.

برای تحقق کامل این منظور در تمامی کشورها قوانین و دستگاه‌های نظارتی متعددی وجود دارد.

در واقع می‌توان گفت اطلاعات روی بسته بندی و جعبه های دارو نوعی تابلوی راهنما برای استفاده از محصولات است..

حال آنکه به وسیلهٔ اطلاعات درج شده روی جعبه دارویی، مصرف‌کنندگان بی‌واسطه و مستقیم نکات پزشکی و طریقهٔ مصرف دارو را دریافت می‌کنند.

لازم است بدانید که بخشی از این اطلاعات به مصرف‌کننده کمک می‌کند تا به شکل صحیح از دارو بهره ببرند و ذکر مدت زمانی که یک محصول قابلیت استفاده دارد در فرآورده‌های دارویی حائز اهمیت اساسی است.

بنابراین در بسته بندی‌ها گوناگون محصولات دارویی مجموعه‌‌ای از اطلاعات دربارهٔ نحوهٔ استفاده، طرز تهیه یا طریقهٔ نصب، بر حسب نوع محتوی، تعیین و بر روی جعبه های دارویی پزشکی درج می‌شوند.

برای دریافت لیست قیمت و مشاوره انواع جعبه دارویی است از طریق چت آنلاین، واتساپ یا تماس مستقیم با کارشناسان فروش ما به‌صورت آنی قیمت‌ها را دریافت کنید.

شماره تماس مستقیم:

02186052311

طراحی بسته بندی و ساخت جعبه دارویی پزشکی

اطلاع رسانی بخش لاینفک همهٔ بسته بندی‌هاست و در مواردی چون بسته بندی دارویی پزشکی، این امر نقشی حیاتی می‌یابد.

برای تحقق کامل این منظور در تمامی کشورها قوانین و دستگاه‌های نظارتی متعددی وجود دارد. در واقع می‌توان گفت بسته بندی نوعی تابلوی راهنما برای محصولات به شمار می‌رود.

حال آنکه به وسیلهٔ اطلاعات درج شده روی بسته بندی دارویی، مصرف‌کنندگان بی‌واسطه و مستقیم نکات پزشکی و طریقهٔ مصرف دارو را دریافت می‌کنند و اعتماد برای مصرف تضمین می‌شود.

لازم است بدانید که بخشی از این اطلاعات به مصرف‌کننده کمک می‌کند تا به شکل صحیح از دارو بهره ببرند و ذکر مدت زمانی که یک محصول قابلیت استفاده دارد در فرآورده‌های دارویی حائز اهمیت اساسی است.

بنابراین در بسته‌بندی‌های گوناگون محصولات دارویی مجموعه‌‌ای از اطلاعات دربارهٔ نحوهٔ استفاده، طرز تهیه یا طریقهٔ نصب، بر حسب نوع محتوی، تعیین و بر روی بسته‌بندی دارویی پزشکی ذکر می‌شود.

در طراحی جعبه دارویی پزشکی، استفاده از لوگو و برند دارو از مهم‌ترین و صریح‌ترین اطلاعات درج شده در روی بسته‌بندی‌هاست.

با دیدن یک نام آشنا، عمدهٔ اطلاعات مربوط به محتوی خودبه‌خود به خریدار منتقل می‌شود.

داخل جعبه‌های دارویی بروشور برای راهنمایی و طریقه مصرف دارو می‌گذارند و علاوه بر بروشورها، درج هشدارهایی در روی بسته‌بندی ضروری است.

اغلب این هشدارها در مورد نحوهٔ استفاده، شرایط نگهداری و احیانا خطرات آن است.

در کنار هشدارها ذکر مجوزهای قانونی نظیر شمارهٔ پروانهٔ ساخت یا تولید، شمارهٔ سری ساخت یا نشان استاندارد و مواردی چون تاریخ مصرف و انقضاء یا مواد تشکیل‌دهنده و مشابه آن‌ها به صورت اجباری باید روی این بسته‌ها آورده شود و تخطی از این کار پیگیرد قانونی دارد.

چاپ و بسته‌ بندی ایرانیان پک برای بسته بندی دارویی پزشکی این اجبار را دارد که حتما باید روی بسته بندی شرح کامل عناصر و ترکیباتی که در پدید آمدن محصول دارویی به کار رفته یا فهرست فواید و موارد کاربرد آن که برای حفظ سلامت جامعه مفید است، چاپ شود.

در جعبه دارویی برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی و ایجاد یک حس اطمینان و اعتماد باید از مطالب ارزشمند و علمی روی بسته‌بندی‌ها استفاده کرد تا به ترغیب مصرف‌کنندگان به خرید بیانجامد.

این عملکرد باعث می‌شود تا مصرف‌کننده به ماهیت کامل محتوی قبل از خرید پی ببرد و با اطمینان کامل کالا را انتخاب کرده و خرید برای او لذت‌بخش باشد.

پیشرفت صنعت بسته بندی در محصولات دارویی موجب شده که بخش محافظت و حمل تولیدات دارویی و همچنین استفاده از آن‌ها ساده‌تر و ارزان‌تر شود.

این صنعت با تسهیلاتی که در حمل و نگهداری محصولات ایجاد کرده و با افزایش تولید و فروش کالاها و بهینه کردن آن‌ها، موجب صرفه‌جویی در مصرف مواد اولیه و انرژی شده و منافع عمومی را بهتر تامین کرده است.

بسته بندی با محافظت از کالاها در برابر صدمات بیرونی و عواملی که موجب فساد دارو می‌شوند، ضایعات را کاهش داده، هزینه‌های تولید را کم کرده و نهایتا با ارزان شدن تولیدات به کل جامعه خدمت می‌کند.

انواع بسته بندی و جعبه دارویی پزشکی

جعبه دارویی پزشکی به قسمت‌های متفاوتی تقسیم می‌شود و این انواع طوری طراحی شده که برای مصرف روزانه افرادی که به قرص نیاز دارند مناسب است.

یک نوع آن مناسب افراد بزرگسال که در شمارش قرص مشکل دارند طراحی شده که با تهیه جعبه قرص کوچک و یا استفاده از برچسب، بر اساس روز، هفته یا تاریخ روزانه می‌توانند قرص‌های خود را مصرف کنند.

نکته: قوطی قرص باید طوری طراحی شود که کودک نتواند به آن دسترسی داشته باشد و طریقهٔ باز و بسته کردن درب آن را نداند و قوطی قرص باید در جعبه‌ای بسته بندی شود که از آن محافظت کند.

نوع دیگر از انواع بسته بندی، جعبه‌های بزرگ است که برای صنعت داروسازی طراحی شده‌‌اند تا داروها به راحتی حمل و نقل شوند.

این کارتن‌ها بزرگ هستند و چندین جعبه کوچک‌تر را داخل خود جا می‌دهند و آن‌ها را به آسانی حمل می‌کند.

جعبه‌های بزرگ از ورق‌های راه‌راه ساخته شده‌‌اند که در حفظ داروها کمک شایانی می‌کنند، همچنین به ثابت نگه داشتن دمای محیط برای جلوگیری از اکسید یا خراب شدن داروها کمک می‌کند.

بسته بندی دارویی پزشکی به چهار نوع تقسیم می‌شود.
• ظرف کاملا بسته
• ظرف هواگیری شده
• ظرف ایمن برای جلوگیری از در دسترس بودن کودکان
• ظرف مهر و موم شده

بنابراین جعبه دارویی باید در جعبه‌های قرار بگیرند به گونه‌‌ای که چینش و انبارداری را برای داروخانه و جابجایی و نگهداری دارو را برای مصرف کننده آسان کند.

نکته: شکل ظاهری بسته بندی دارویی پزشکی به اندازه‌‌ای ارزشمند بوده که معرف شرکت سازنده آن است.

لذا هر سازندهٔ دارویی اثر شکل ظاهری دارو را در پذیرش بیمار و حتی افزایش تاثیر روانی دارو در بهبود بیماری در اولویت قرار می‌دهد.

 

جعبه مقوایی بسته بندی دارویی پزشکی

جعبه مقوایی بسته بندی دارویی پزشکی از جنس ایندربرد و با چاپ افست تولید می‌شود.

بسته بندی بهداشتی بخش جدایی‌ناپذیر از محصولات دارویی است، لذا در چاپ جعبه دارو باید از مقواهای کاملا بهداشتی در گرماژهای بالا استفاده شود.

بسته بندی و جعبه دارویی پزشکی دارای اطلاعات کاملی درباره داروی موجود در بسته بندی است.

اطلاعاتی مانند نام دارو، مقدار تجویز شده، تاریخ انقضا و تعداد داروی موجود در بسته که روی جعبه حک می‌شوند.

اطلاعات چاپی روی جعبه‌های مقوایی دارو موجب شناسایی و تشخیص درست داروهای داخل جعبه می‌شوند.

طراحی و تولید برچسب و بسته‌بندی در صنعت داروسازی روزبه‌روز پیشرفت چشم‌گیری کرده و در این زمینه برای سلامتی افراد جامعه از تکنولوژی‌های مدرن برای تهیه جعبه‌های آن استفاده شده است.

بنابراین توجه خیلی از افراد را به خود جلب کرده و اکثر شرکت‌های بسته بندی دارویی می‌توانند تصویر و ذهنیت بهتری نسبت به برندها در ذهن عموم ایجاد کنند، روش مصرف داروها را آسان کنند و خطا در مقدار مصرف تجویز شده دارو را به حداقل برسانند.

بسته بندی‌های اولیه دارو باید دارای گرید دارویی و مورد تأیید سازمان غذا و دارو باشند، برای چاپ و نوشتار باید فونت نوشتاری غیرتزئینی باشد و موارد حساس مانند حساسیت زا بودن دارو با فونت و رنگ متنوع چاپ شوند.

بسته بندی و جعبه دارویی پزشکی برای نگهداری محصول و محافظت از آن و همچنین مناسب تبلیغات شرکت سازنده دارو، طراحی و تولید می‌شود.