چهار ایده بسته بندی برای رضایت مشتری

چهار ایده بسته بندی برای رضایت مشتری

چهار ایده بسته بندی برای رضایت مشتری

وقتی صحبت از بسته بندی غذا پیش می آید، شاید اهمیت ظاهر آن چیزی کمتر از طعم غذایی که به مشتری ارائه می دهید نباشد. امروزه بسته بندی بخش اجتناب ناپذیری از هر کسب و کار است، اما انتخاب نوع آن به گستردگی و نوع فعالیت شما بستگی دارد. در این جا قصد داریم چهار پیشنهاد کاربردی را مطرح کنیم تا هنگام انتخاب بسته بندی برای فست فود و رستوران خود دچار سردرگمی نشوید.

بسته بندی ها چند بار مصرف

چاپ طرح و لوگوی اختصاصی شما روی یک جعبه پیتزا کار سختی نیست، و ما شما را به چاپ اختصاصی دعوت می کینم زیرا فضای موجود روی بسته بندی بهترین مکان برای دیده شدن برند شماست. اما اگر قصد دارید مشتری را برای خود حفظ کنید راه دیگری نیز وجود دارد: استفاده از جعبه های چند بار مصرف برای کیک و شیرینی، آجیل و تنقلات و حتی غذاهای فست فود!
بهترین نمونه برای این بسته بندی ها جعبه هایی هستند که در آن از یک متریال مقاوم استفاده شده،که با یک ربان و کارت ویزیت روی آن پیچیده شده است، این جا می توان گفت در یک بازی برد برد شرکت کرده اید.

چهار ایده بسته بندی برای رضایت مشتری

پاکت های باز و بسته شونده

یکی از جدید ترین محصولات صنعت بسته بندی پاکت های مجهز به زیپ هستند که به راحتی محصول را از گرد و خاک، خیس شدن و آلودگی حفظ می نماید. سطح داخلی این پاکت ها مجهز به پلی اتیلن است و اگر قصد داشته باشید یک خوراکی روغنی را داخل پاکت بریزید از نظر روغن پس دادن و … به مشکل بر نمی خورید. نوع دیگری از بسته بندی های باز و بسته شونده جعبه برگر و سوخاری مدل قفلی هستند که در صورت افتادن و جابه جایی های غیر منتظره غذا را به خوبی حفظ می کنند.

راحتی در در حمل و جا‌به‌جایی

هر زمان که فردی از شما خرید می کند، به صورت حضوری یا روش های دیگر، سعی کنید از نظر جا به جایی راحت و مقاومت بسته بندی برایشان اطمینان خاطر ایجاد کنید. بهترین مثال برای آن جعبه های پاستا و نودل هستند که علاوه بر مقاومت خوب جعبه در برابر غذا به دلیل استفاده از مقوای ایندربرد مجهز به پلی اتیلن، به راحتی با یک دسته فلزی یا پلاستیکی قابل حمل هستند.
البته برای مشتریانی که به دنبال یک جعبه تمام مقوایی هستند، می توان یک دسته محکم و دای کات در بالای جعبه تعبیه کرد، بدون آن که ترسی از پاره شدن دسته و ریختن خوراکی داخل آن داشته باشید.

چهار ایده بسته بندی برای رضایت مشتری

تنوع در سایز و ابعاد

وقتی صحبت از یک بسته بندی خوب است، قطعا بزرگ بودن آن مورد نظر ما نیست، خصوصا اگر فردی نتواند غذایش را تمام کند. برای اطمینان شما می توانید از هرنوع جهبه پیتزا، برگر، سوخاری و … دست کم سه سایز تهیه کنید تا اگر با چنین مشتریانی رو به رو شدید برای پیچیدن غذا یا مانده غذا با مشکل رو به رو نشوید. این کار نوعی اهمیت دادن و احترام برای مشتری است و نشان می دهد شما تنها به دنبال فروش بیشتر نیستید.

کیفیت خوب غذای شما مهم ترین دلیل برای مراجعه دوباره به فست فود و رستوران شماست، اما این که نوعی حس به خصوص بودن را برایشان به وجود آورید به آن ها انگیزه مضاعف خواهد داد تا مشتری دائمی شما باشند.

وبلاگ

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.