رستوران های سیار

رستوران های سیار

عناوین مهم:

رستوران های سیار

رستوران های سیار یا فود تراک یکی از کسب و کار های نوپا در زمینه صنایع غذایی است و در چند سال اخیر موقعیت خوبی در بین مردم پیدا گرده و تقریبا محبوب شده است.

بسیاری از فست فود ها هستند که به صورت جانبی در این زمینه شروع به فعالیت کرده اند و در مدت اندک نتیجه خوبی گرفته اند.

این مهم خصوصا اگر در یک کسب و کار رقابتی فعالیت داشته باشید از نظر اصول بازاریابی حائز اهمیت است.

در متن زیر سعی داریم نکاتی در جهت بازدهی بیشتر در این زمینه را به اشتراک بگذاریم.

به دنبال ازدحام و شلوغی باشید! 

یکی از مزایای داشتن فود تراک امکان جابه جایی راحت آن است و یک بازار بزرگ و منعطف را در اختیار شما قرار می دهد.

شما با یک کاروان می توانید به نقاط مختلف شهر سفر کنید، میزان فروش در مناطق مختلف را تجربه کنید و با کیفیت خوب غذا و برخورد مناسب مشتریان ثابت پیدا کنید. البته نباید فراموش کرد مجوز های لازم را برای توقف در یک نقطه خاص از اداره اماکن و… تهیه کنید.

فضای مجازی را دست کم نگیرید.

بهترین و کم هزینه ترین گزینه برای تبلیغات شما فضای مجازی است، تا حد ممکن با ساختن کلیپ های جذاب و عکاسی حرفه ای برای صفحات خود خوراک تهیه کنید.

شما می توانید منو خود را منتشر کنید یا مشتریان ثابت خود را از آخرین محل فعالیتتان آگاه کنید. راه اندازی کمپین های مناسبتی یا اطلاع از نظر مشتریان خدمت دیگر صفحات اجتماعی به کسب و کار شما است.

رستوران های سیار

خاص باشید!!!

یکی از محدودیت های رستوران سیار منو محدود و کم بودن تعداد غذایی است که شما توان تولید آن را دارید، اما می توانید همین محدودیت را به نقطه قوت خود بدل کنید! اکنون که امکان پخت چند نوع غذا برای شما فراهم نیست می توانید وقت و تمرکز خود را برای تولید یک غذا به بهترین شکل صرف کنید. به عنوان مثال اگر تنها به پخت برگر می پردازید، اطمینان حاصل کنید با کیفیت ترین برگر را به دست مشتری می رسانید.چرا که این کار موجب پیشرفت شما خواهد شد.

برندسازی کنید

برای برجسته شدن کسب و کارتان تکیه به شبکه های اجتماعی و… لازم است اما کافی نیست.

استفاده از کالاهای تبلیغاتی مثل جعبه برگر، پاکت، کاغذ دور یا زیر ساندویچ و… فضاهایی هستند که روی آن می توانید از لوگو یا طرح اختصاصی تان استفاده کنید و به همین سادگی یک مزیتی تبلیغاتی بهره ببرید.

توجه داشته باشید یکپارچه سازی طرح و رنگ اختصاصی در تمامی المان های کسب و کارتان رعایت شده باشد.

رقبایتان را به شرکای تجاری تبدیل کنید!


از دیگر مزایای رستوران سیار و شاید مهم ترینشان تعامل با سایر رستوران و فست فود ها است، به این شکل می توانید در محل افتتاحیه حاضر شوید یا اگر یک رستوران به صورت تخصصی پیتزا می پزد و شما برگر، مشتریان خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

این جا منظور از همکاری شکل گیری یک اتحادیه منظم و با مدیریت واحد نیست، بلکه به صورت تجربی و رندوم می توانید رستوران های مختلف را در این زمینه محک بزنید.

رستوران سیار علی رقم محدودیت هایی که دارد گزینه خوبی برای افزایش فروش کسب و کار شما است و البته نیاز به خلاقیت و آزمون دارد، اما زمانی که به نتیجه برسید تجربه موفقی برای شما خواهد بود.

از برند های داخلی موفق در این زمینه تنورک و مسترچیکن هستند که در نقاط مختلف شهر تهران فعالیت دارند.

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده: ایوب مردانی
نویسنده: ایوب مردانی