بسته بندی و ترکیب رنگ ها - ایرانیان پک

بسته بندی و ترکیب رنگ ها

هیچ شکی در این مورد وجود ندارد که رنگ تاثیر جدی ای برانتخاب مشتریان خواهد گذاشت و احتمالا با نگاه به هر گوشه ای در طراحی لوگو شرکت های مطرح این نکته را شاهد بوده اید. به عنوان مثال شرکت یو پی اس آمریکا در طراحی لوگو اش از رنگ های قهوه ای و زرد بهره برده است که در روانشناسی رنگ ها نشانه صداقت و خوشبینی است. یا لوگو مک دونالد که رنگ زرد و قرمز آن باعث افزایش اشتهای مشتریان می شود.

شما نیز می توانید با انتخاب رنگ متناسب با محصول برای بسته بندی مشتریان بیشتری را به خرید کالای خود ترغیب کنید.

رنگ ها چه معنایی دارند؟

تعدادی از رنگ های محبوب و مورد استفاده صنایع بزرگ عبارت اند از:زرد، آبی، سبز،قرمز و نارنجی. این رنگ ها مطابق با کالای تولید شده می توانند به طرز جالبی مشتری را جذب نمایند.در این جا با پیام هرکدام از رنگها برای مشتری در مورد کالای داخل بسته بندی بیشتر آشنا می شویم. 

Color-psychology
red box

قرمز:

این رنگ یکی از پرکاربرد ترین ها در صنعت بسته بندی است زیرا مشتری به خوبی با این رنگ ارتباط برقرار می کند و آن را از سایر بسته بندی ها متمایز می کند.این رنگ به عنوان نماد اشتها، علاقه و تعدادی دیگر از احساسات شناخته می شود. همچنین مشتری معمولا محصول قرار گرفته در یک بسته بندی قرمز را تازه و اگر غذا باشد خوب پخته شده قلمداد می کند. استفاده از رنگ قرمز در ترکیب رنگ ها ی بسته بندی غذا بسیار رایج است.

زرد:

این رنگ از سویی به عنوان نماد خوشحالی،شادابی، خوشبینی و تمامی احساسات خوب شناخته می شود.تحقیقات نشان می دهد وقتی رنگ زرد می بینید،مغز شما سروتین ترشح می کند که هرمون شادی است. بهتر است در انتخاب ترکیب رنگ ها برای بسته بندی هایتان به دقت عمل کنید و از رنگ هایی اسنفاده کنید که احساس خیلی خوبی را در ذهن مخاطبانتان ایجاد کند.

yellow burger box
green box

سبز:

این رنگ بیشتر از قبل برای مشتریان به عنوان نماد سلامتی شناخته می شود که البته برای آن ها مهم است. در بسته بندی ها و محصولات سازگار با طبیعت نیز معمولا از این رنگ استفاده می شود.

نارنجی:

رنگ نارنجی هم تقریبا ویژگی های رنگ قرمز را دارد و انرژی بالایی به مشتری انتقال می دهد.برای بسته بندی مرکبات و میوه ها معمولا از این رنگ بهره می برند.

orange box
blue box

آبی:

کماکان به عنوان نماد آرامش شناخته می شود و برخلاف رنگ قرمز و نارنجی اشتها را سرکوب می کند! معمولا برای بسته بندی شیرینی جات یا محصولات مرتبط با کودکان از این رنگ استفاده می کنند.

همان طور که اشاره شد استفاده مناسب از ترکیب رنگ ها در بسته بندی ها تاثیر عجیبی بر ذائقه مشتریان می گذارد بنابراین هنگام طراحی جعبه یا هرنوع بسته بندی دیگر حتما زمانی را برای فکر کردن در مورد رنگ آن اختصاص دهید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!