روز جهانی خلاقیت و نوآوری


روز جهانی خلاقیت و نوآوری

در دنیایی که همه چیز ثانیه به ثانیه در حال تجدید و بروز رسانی است، استفاده تکرار یک روش به صورت مداوم و انتظار رسیدن به نتیجه های متفاوت دیوانگی است! همه ما این جمله را شنیده ایم و احتمالا نتایج مثبت آن را درک کرده ایم: عادت های بد خود را ترک کنید. چه بسا بهتر است این عادت های بد، یا به طور جزئی تر روش های نادرست مرسوم در کسب و کار، با پروسه های خلاقانه و نوآوری های علمی جایگزین شوند.

روز جهانی خلاقیت و نوآوری می تواند فرصتی باشد تا در مورد اشتباهات و تجارب گذشته فکر کنیم و برای تکرار نکردن آن ها برنامه ریزی کنیم. از سوی دیگر نکات قوت فعالیت خود را بسنجیم و با توجه به پتانسیل کسب و کار خود، راه های بهتر و موثر تری برای حرکت به سوی اهدافمان را پیدا کنیم. اگر زندگی تان دچار یکنواختی شده، هر چه زودتر خود را از بند تکرار رها کنید و به افق های نو در هر زمینه ای بیاندیشید!

در سال 1452 مردی در ایتالیا متولد شد که در سالهای جوانی توانست مراتب علمی را به سرعت پشت سر گذارد وبا پشتکار ستودنی در بسیاری از زمینه های علمی و هنری همچون جغرافیا، ریاضیات، نقاشی و البته اختراعات به درجه استادی برسد. این مرد لئوناردو داوینچی است که در ماه آپریل به دنیا آمد و این روز را به یاد او، روز جهانی خلاقیت نام نهادند تا فراموش نکنیم انسان می تواند مرزهای محدودیت را با سعی و تلاش درنوردد.

خلاقیت در کسب و کار های غذایی

کسب و کارهایی که در زمینه تولید غذا و مواد خوراکی فعالیت دارند، خصوصا رستوران و فست فود از پتانسیل بالایی در جهت اعمال خلاقیت برخوردارند. از دکوراسیون و تزئینات داخلی گرفته تا سفره آرایی و تنوع مواد غذایی به کار رفته در دستور پخت همه و همه با کمی اندیشه و نترسیدن از ریسک تغییر به راحتی این قابلیت را دارند که به نقطه قوت کسب و کار شما مبدل شوند. افرادی که به طور مستقیم با ارباب رجوع سرکار دارند در صورت کاهش فروش به صورت مستقیم سروقت محصولشان یا رفتار پرسنل می روند و در این زمینه ها ایراد کار خود را جست و جو می کنند.

اما حقیقت این است که چشمان ریز بین مشتریان از کوچکترین جزئیاتی غافل نمی ماند و ممکن است حساب مواردی را نکرده باشید که در انتخاب کسب و کار شما به عنوان مقصد خرید تاثیر مستقیم دارند. بنابر این عاقلانه ترین روش ارزیابی دوره ای و در نظر گرفتن ملاک های مختلف است. پذیرش اشتباهات و تلاش برای تغییر آن یک هنر است و همان طور که اشاره شد چه بهتر که از یک راه حل خلاقانه برای برطرف کردن مشکلات بهره ببرید.

چند پیشنهاد ساده

به عنوان مثال ممکن است موقعیت مکانی رستوران شما در نقطه ای واقع باشد که به خوبی دیده نشود. ساده ترین راه تعویض مکان کسب و کار و نقل مکان به یک مکان پرتردد می باشد، اما اگر با محدودیت هزینه رو به رو هستید می توانید با استفاده از تابلو های چشمک زن تبلیغاتی، مشخص کردن مسیر رستوران با گلدان یا فرش، تبلیغات موثر در شبکه های اجتماعی کسب و کار خود را رونق ببخشید.

مورد دیگر که ممکن است از آن غافل بمانید بسته بندی های مورد استفاده برای غذا است. می توانید با سفارش زیادی ظروف یک بار مصرف پلاستیکی یا آلمینیومی کار خود را راحت کنید. اما آیا این موارد برای مشتری جذابیت بصری دارند؟ یا برای چاپ مشخصات شما یا یک طرح جذاب قابلیت چاپ پذیری دارند؟ جواب به هردو سوال منفی است. جایگزین مناسب برای این موارد بسته بندی های مقوایی یا جعبه است. امکان برش های متنوع، طرح پذیری و شخصی سازی کوچکترین جزئیات جعبه این امکان را برای شما فراهم میکند تا در اجرای ایده های خود محدودیتی نداشته باشید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
روز جهانی خلاقیت و نوآوری
Author Rating
51star1star1star1star1star

رویداد های مهموبلاگ

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.