ایرانیان پک

6 حقیقت مهم درمورد شاپینگ بگ‌ها که باید بدانید

6 حقیقت مهم درمورد شاپینگ بگ‌ها

1 2 scaled

1 . شاپینگ بگ کاغذی، بخشی از آینده پایدار است.

کیسه­‌های کاغذی برای ایجاد جهانی پایدارتر ساخته ­شده ­اند و به طور طبیعی به کاهش تغییرات آب و هوایی کمک می‌­کنند.

ماده اولیه‌­ی ساک­‌های دستیِ کاغذی – چوب – یک منبع تجدید پذیر و در حال رشد است. کیسه‌­های کاغذی به دلیل ویژگی­ تجزیه پذیری، به حیات موجودات دریایی آسیب نمی‌رسانند و عاملی کلیدی برای خلق تصویر برند در فروشگاه ­ها هستند؛ ضمن اینکه مصرف كنندگانی که از مزایای استفاده از كاغذ آگاهند، برای فروشگاه‌هایی که شاپینگ بگ کاغذی ارایه می‌­دهند ارزش ویژه ای قایل می‌­شوند.

Custom recyclable twist handle printed shopping brown 1024x1024

2. کیسه‌های کاغذی CO2 را ذخیره می­‌کنند.

درختان جوان در حین رشد، دی اکسید کربن (CO2) را از جو جذب می کنند؛ ضمن اینکه، حتی کاغذ هم در طول عمر خود به ذخیره کردن کربن ادامه می‌­دهد. شاید جالب باشد بدانید که یک مترمکعب چوب، 0.7 تن اکسیژن تولید می کند و یک تن CO2 جذب می کند.

کربن ذخیره شده، هنگام قطع درخت آزاد نمی شود، بلکه در محصولات چوبی و کیسه­‌های کاغذی باقی می‌­ماند. یک کیلو کاغذ معادل 1.3 کیلو دی ­اکسید کربن ذخیره می­‌کند و وقتی کاغذ را بازیافت می­‌کنیم، زمان تجزیه و آزاد شدن کربن افزایش پیدا می­‌کند.

paper bag 8

3. کیسه­‌های کاغذی تأثیر اقلیمی کمی دارند.

کلیه فعالیت‌­های صنعتی بر محیط زیست تأثیر می‌گذارند. ارزیابی چرخه زندگی (lCA) می‌تواند به عنوان ابزاری برای سنجش عملکرد محیطی محصولات و فرآیندهای مختلف عمل کند. یکی از این تأثیرات زیست محیطی، پتانسیل گرم شدن کره زمین (GWP) است.

موسسه تحقیقات زیست محیطی سوئد، مطالعاتی در مورد انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از تولید کیسه­‌های مختلف کاغذی و پلاستیکی انجام داده است. نتیجه‌ی بدست آمده این بود که کیسه‌های کاغذی( تولید شده با الیاف بکر یا الیاف بازیافت شده)، در مقایسه با کیسه­‌های پلی اتیلن با چگالی کم (lDPE)، تاثیر بسیار کمتری بر پتانسیل گرم شدن کره زمین (GWP) دارند.

paper bag 10

4. کیسه­‌های کاغذی قابل بازیافت و زیست تخریب پذیر هستند.

اروپا رهبر جهانیِ بازیافت کاغذ است. میزان بازیافت کاغذ در اروپا 71.5 درصد است، به این معنی که 59 میلیون تن کاغذ هر ساله بازیافت می شود یعنی 2 تن کاغذ در هر ثانیه!

کیسه­‌های کاغذی بخشی از این چرخه بازیافت هستند، زیرا الیاف یک کیسه کاغذی به طور متوسط ​​3.5 بار در اروپا مورد استفاده مجدد قرار می­‌گیرند و کارخانه­‌های بزرگ بازیافت کاغذ با استفاده از سیستم‌­های مدیریت محیطی، دارای گواهینامه‌های مطابق با استانداردهای زیست محیطی بالا فعالیت می کنند.

علاوه بر این، تمام مواد تشکیل دهنده یک درخت، به طور کامل هنگام برداشت درخت استفاده می‌­شود، هیچ زباله ای وجود ندارد.

از تنه درخت به طور معمول برای تولید چوب اره و خمیر چوب و از کنده، شاخه­‌ها و قسمت‌های بالای درخت برای تامین انرژی استفاده می‌شود. الیاف کاغذ از ضایعات فرآوری صنعت چوب تولید می‌­شوند. 100٪ طبیعی، تجدیدپذیر و قابل تجزیه هستند.

حتی اگر یک کیسه کاغذی، به اشتباه وارد طبیعت شود، به زمین و اقیانوس­ ها آسیبی نمی رساند؛ به عنوان یک محصول طبیعی، طی دو تا پنج ماه بدون آسیب رساندن به محیط زیست قابل تجزیه است، بر خلاف سایر کیسه­‌های خرید که تجزیه آن‌ها بیش از 400 سال طول می­‌کشد.

هرچند دانستن این نکته ناراحت کننده است اما سالانه هشت میلیون تن زباله پلاستیکی در دریا رسوب می کند و 16 کیسه پلاستیکی در هر متر از خط ساحلی کل جهان وجود دارد. ریختن کیسه­‌های پلاستیکی در دریاها و اقیانوس‌­ها به یک مسئله جهانی تبدیل شده و اکوسیستم‌­های آبزی را در سراسر جهان تهدید می‌­کند. کیسه‌­های پلاستیکی تخریب نمی شوند، بلکه به قطعات کوچکتر و پلاستیک­‌های ریز تبدیل و به اشتباه توسط حیوانات دریایی خورده می­‌شوند.

bag cotton 03

5. کیسه‌های کاغذی قابل استفاده مجدد هستند.

تجربه نشان می‌­دهد که مصرف کنندگان از کیسه­‌های کاغذی برای اهداف مختلف مثلا در خریدهای بعدی، استفاده می­کنند. مرکز تحقیقات بسته بندی، روشی برای ارزیابیِ قابلیت استفاده مجدد کیسه‌­های کاغذی ایجاد کرده است که نتایج آن نشان داد صرف نظر از نوع دستگیره، کیسه‌­های کاغذی قابل استفاده مجدد هستند، هم برای منسوجات و هم برای موارد دیگر.

اگر نیاز به یک شاپینگ بگ کاغذی با مقاومت بالا برای استفاده­‌های مکرر وجود داشته باشد؛ ساک کاغذی کرافت طبیعی پیشنهاد می‌­شود چرا که استفاده از آن فواید عمده‌­ای دارد:

 • کاغذ کرافت به دلیل داشتن الیاف طولانی، از مقاومت مکانیکی بالایی برخوردار است.
 • به دلیل مقاومت بالا، می­توان از وزن کمتری از کاغذ استفاده کرد.
 • اگر طراحی شاپینگ بگِ کرافت، خوب و با کیفیت باشد می­توان چندین بار از آن استفاده کرد.

الیاف سلولز حاصل از یک محصول کاغذی می تواند تا شش بار قبل از اینکه به انرژی زیستی تبدیل شود یا در پایان چرخه حیات، به کود کمپوست تبدیل شود، بازیافت شود. بازیافت کاغذ به معنی کاهش انتشار آلاینده‌­های تولید شده در مکان‌­های دفن زباله است. البته کاغذ بازیافت شده نمی تواند به طور موثر برای همه درجه های(grade) کاغذ استفاده شود یا به مدت نامحدود مورد استفاده قرار گیرد.

به سه دلیل عمده، باید در بازیافت کاغذ به طور مداوم مقدار مشخصی از الیاف تازه وجود داشته باشد:

 • استحکام : فیبر سلولز با هر بار بازیافت خراب می شود.
 • کیفیت : برخی از کاغذها که به عنوان آثار هنری درجه بالا یا با ویژگی­‌های فنی خاص مورد نیاز هستند فقط با الیاف سلولزی تازه قابل تولیدند.
 • در دسترس بودن: برخی از محصولات کاغذی برای بازیافت ارسال نمی شوند؛ مانند کتاب، عکس یا محصولات کاغذی که در هنگام استفاده از بین می روند مثل کاغذ سیگار

ee9458c6dc4ff1e755295dacdd384252

6. شاپینگ بگ کاغذی کمک می­کند تا با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنید.

 • کیسه‌­های کاغذی بین فروشنده و مشتری، پیوندهای عاطفی ایجاد می­‌کنند؛ اما چگونه؟
 • اغلب افراد از آ­ن­ها برای حمل وسایل شخصی خود استفاده می‌­کنند.
 • ارایه کیسه‌­های کاغذی، به مشتری این پیام را می‌­دهد که شما به حفظ محیط زیست متعهد هستید.
 • کیسه­‌های کاغذی به دلیل شکل، بافت و کیفیت چاپ، باعث ایجاد خلاقیت و توسعه تصویر برند می‌شوند.
 • ابزار تبلیغاتی ارزان قیمتی هستند که به راحتی در دسترس همه مشاغل قرار می‌­گیرند.
 • برای تأثیرگذاری در سطح شهر بسیار موثرند.

-85 درصد از رهگذران متوجه پیام‌­های چاپ شده روی کیسه‌­های کاغذی ای که در خیابان می‌بینند می‌­شوند.

-80 درصد از مشتریان فکر می­‌کنند لوگوی چاپ شده روی کاغذ جذابیت بیشتری دارد.

به عنوان جمع بندی، اگر قصد خرید شاپینگ بگ کاغذی را دارید بهتر است نکات زیر را مدنظر قرار دهید:

یک. استفاده از مواد مناسب :

ساک دستی مقاوم و با دوام، دارایی واقعیِ فروشنده است، چرا که از کالاها محافظت می­کند، میزان ضایعات را کاهش می­‌دهد و باعث صرفه جویی در هزینه­‌ها می­‌شود. اما عامل کلیدی مقاومت ساک دستی، در مواد و ساختار آن نهفته است. پس عاقلانه است که کیسه‌های کاغذی‌‌ای را انتخاب کنید که تست شده و گواهی شده باشند.

دو. انتخاب کاغذهای مقاوم کرافت :

کاغذ کرافت یک گزینه عالی برای کیسه­‎‌هایی ست که باید بارهای سنگین را حمل کنند. کاغذ کرافت از چوب درخت‌­های صنوبر وکاج ساخته می شود و الیاف بلند این درختان منجر به تولید کاغذهایی با مقاومت و دوام بالا می‌شود.

سه. توجه به نحوه ساخت و ساز:

آزمایش­‌ها و تجزیه و تحلیل‌­های انجام شده، نشان می­‌دهد که عناصر سازنده­‌ی کیسه کاغذی بر عملکرد آن تأثیر می گذارد و انتخاب چسب و ساخت ماهرانه دسته ها به استحکام و دوام کیف می‌­افزاید.

منبع مطلب : khangthanh

 

به این صفحه امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید