تفاوت‌های چاپ اختصاصی و چاپ عمومی، کدام بیشتر می‌فروشد؟

چاپ اختصاصی فرایندیه که در آن محصولات چاپی با توجه به نیاز و سلیقه مشتری تولید می‌شوند. ممکنه برای انجام کارهای چاپی خود بارها با این سوال رو به رو شده باشید که چاپ اختصاصی بهتر است یا چاپ عمومی؟ ما در این مقاله تمام سوالاتی که ممکنه براتون پیش اومده باشه رو پاسخ دادیم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.
تفلوت های چاپ اختصاصی و چاپ عمومی

عناوین مهم:

چاپ اختصاصی چیست؟

چاپ اختصاصی فرایندی است که در آن محصولات چاپی با توجه به نیاز و سلیقه مشتری تولید می‌شوند.

در این روش مشتریان می‌توانند طرح، رنگ، متریال و سایز محصول را برای چاپ انتخاب کنند تا کار چاپی خود را در قالب سربرگ، تراکت، فاکتور، جعبه و … تحویل بگیرند.

چاپ اختصاصی یا چاپ عمومی؟

چاپ اختصاصی و چاپ عمومی تفاوت‌های بارزی باهم دارند که هر کدام پاسخگوی برخی از نیازهای ما هستند.

در ادامه مزیت‌های چاپ اختصاصی نسبت به چاپ عمومی را بررسی کردیم و نمونه کارهایی از بسته بندی با چاپ اختصاصی اجرا شده توسط ایرانیان پک را با شما به اشتراک گذاشتیم.

1. کیفیت بالا

در چاپ عمومی به دلیل اینکه محصول چاپی شما با کارهای دیگر در فرم چاپی قرار می‌گیرد، امکان نظارت بر کار خود را ندارید؛ در حالی که در چاپ اختصاصی ناظر چاپ می‌تواند حضور داشته باشد تا از کیفیت کار اطمینان حاصل کند.

خدماتی که قصد انجام آن برای خاص یا برتر بودن محصول خود را دارید، تنها در چاپ اختصاصی امکان پذیر است.

اگر رنگ سازمانی خاصی در چاپ محصول خود دارید، بهتر است که از چاپ اختصاصی استفاده کنید تا بتوانید به صورت حضوری در مرحله چاپ نظارت داشته باشید و کیفیت بهتر با محصول خاص‌تری تحویل بگیرید.

چاپ اختصاصی دهکده پروتئین

2. توانایی انتخاب کاغذ و متریال گوناگون به صورت دلخواه

برای فرم‌های عمومی از جنس‌های عرف برای پروسه چاپ استفاده می‌کنند؛ اما در چاپ اختصاصی می‌توانید بسته به سلیقه و نیاز خود از انواع کاغذها در گرماژ مختلف استفاده کنید.

3. قیمت بیشتر

در چاپ اختصاصی، محصول چاپی در فرمی مجزا وارد خط تولید می‌شود و چون در صنعت چاپ هزینه‌ها به صورت فرمی محاسبه می‌شوند، این هزینه‌ها بر عهده شخص شما می‌باشد و در نتیجه مبلغ نهایی نسبت به چاپ عمومی بیشتر می‌شود.

اگر خاص بودن محصولتان برایتان مهم است، به فکر هزینه نباشید و این را در نظر بگیرید که در ازای پرداخت هزینه بیشتر، محصولی خاص‌تر با کیفیت بالا دریافت می‌کنید که نتیجه این کار پیروزی شما در رقابتی است که دارید.

در سفارشاتی که از محصول چاپی خود تعداد بالایی می‌خواهید، قیمت نهایی در چاپ اختصاصی بسیار به صرفه‌تر از چاپ عمومی است.

تفاوت‌های چاپ اختصاصی و چاپ عمومی، کدام بیشتر می‌فروشد؟

4. خدمات شخصی سازی ( قالب، روکش، طلاکوب، برجسته، صحافی و برش خاص)

برای خاص جلوه دادن محصول خود و متمایز بودن در بین رقبایتان بهتر است دست به شخصی سازی محصول چاپی خود بزنید و از خدماتی همچون طلاکوب، برجسته، یووی، برش‌های خاص و … استفاده کنید.

امکان تنوع رنگ و کنترل آن در فرم عمومی وجود ندارد و مسئول چاپ سعی می‌کند تا کیفیت رنگ قابل قبولی را در کلیه سفارش‌ها ارائه دهد. اما در چاپ اختصاصی چون تنها فایل موجود مختص محصول شماست و نظارت وجود دارد، رنگ‌ها اخصاصی‌تر و با خروجی بهتری عرضه می‌شوند.

در چاپ عمومی اگر بخواهید سفارش قبلی خود را حتی به فاصله یک روز تجدید چاپ کنید، هیچ ضمانتی وجود ندارد که سفارش شما با همان توناژ رنگی سفارش قبلی تکرار شود. اما در چاپ اختصاصی حتی با گذشت یک سال هم می‌توانید همان کیفیت و رنگ قبلی را داشته باشید.

چاپ اختصاصی هات کاپ

5. کمتر بودن زمان تحویل

به دلیل اینکه فرم‌ها در چاپ اختصاصی تنها مختص به سفارش شماست، زمان چاپ محصول در مقایسه با چاپ عمومی کمتر خواهد شد.

هزینه چاپ اختصاصی

می‌توانید در انتهای کار زینک خود را از چاپخانه تحویل بگیرید تا برای چاپ مجدد از آن استفاده کنید. با این کار هزینه چاپی شما در سفارش بعدی کمتر خواهد شد.

هزینه این نوع چاپ برای تعداد چاپ کم به دلیل هزینه‌های زینک و چاپ، بالا در می‌آید.

یکی از مزیت‌هایی که چاپ اختصاصی دارد این است که امکان ایجاد یک محصول منحصر به فرد و شخصی سازی شده را برای شما فراهم می‌کند.

می‌توانید عکس، متن و انواع الگوهای خاص را روی انواع محصولات چاپ کنید و از این طریق پیام خود را به مشتریان منتقل کنید.

اگر به فکر ایجاد محصولاتی منحصر به فرد مختص مجموعه خود هستید و می‌خواهید از آن‌ها به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده کنید، چاپ اختصاصی برای شما بهترین گزینه است.

چاپ اختصاصی ناکایا

سوالات متداول

چاپ اختصاصی چیست؟

چاپ اختصاصی فرایندی است که در آن محصولات چاپی با توجه به نیاز و سلیقه مشتری تولید می‌شوند؛ یعنی در این روش مشتریان می‌توانند طرح، رنگ، متریال و سایز محصول را به سلیقه خود برای چاپ انتخاب کنند.

هزینه چاپ اختصاصی بیشتر است یا چاپ عمومی؟

چاپ اختصاصی. زیرا محصول چاپی در فرمی مجزا وارد خط تولید می‌شود و این هزینه‌ها بر عهده شخص شما است.

داشتن رنگ‌هایی اختصاصی با کیفیت بالا در کدام نوع از چاپ امکان پذیر است؟

چاپ اختصاصی. امکان تنوع رنگ و کنترل آن در فرم عمومی وجود ندارد. اما در چاپ اختصاصی چون تنها فایل موجود مختص محصول شماست و نظارت وجود دارد، رنگ‌ها اخصاصی‌تر و با خروجی بهتری عرضه می‌شوند.

کیفیت چاپ اختصاصی بهتر است یا چاپ عمومی؟

چاپ اختصاصی. در چاپ عمومی به دلیل اینکه محصول چاپی شما با کارهای دیگر در فرم چاپی قرار می‌گیرد، امکان نظارت بر کار خود را ندارید؛ در حالی که در چاپ اختصاصی ناظر چاپ می‌تواند حضور داشته باشد تا از کیفیت کار اطمینان حاصل کند.

آیا می‌توانم محصول چاپی سال گذشته‌ی خود را با همان رنگ و کیفیت سفارش دهم؟

بله. در چاپ اختصاصی حتی با گذشت یک سال هم می‌توانید همان کیفیت و رنگ قبلی را داشته باشید.

5/5 - (2 امتیاز)
نویسنده: شهرزاد خادم
نویسنده: شهرزاد خادم

سلام من شهرزادم. نوشتن همیشه بخشی از کارهای مورد علاقم بوده و تصمیم گرفتم بعد از دانشگاه برم سراغ علاقم. این شد که به مدت دوسال در یک فروشگاه اینترنتی سرپرست محتوا بودم و حالا هم بیش از یک ساله که در حوزه‌ی چاپ و بسته بندی به صورت تخصصی می‌نویسم.

2 دیدگاه دربارهٔ «تفاوت‌های چاپ اختصاصی و چاپ عمومی، کدام بیشتر می‌فروشد؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *