خرید جعبه پیتزا

خرید جعبه پیتزا

خرید جعبه پیتزا دردسر های خودش را دارد، اگر در زمینه پخت پیتزا فعالیت دارید احتمالا این نکته را می دانید که بیشتر فست فود ها از جعبه های مقوایی استفاده می کنند. سوالی که در این جا مطرح می شود این است: جعبه های پیتزا به صورت فرم عمومی در سطح بازار در حال تولید است و در ابعاد مختلف و با جنس های متفاوت قابل تهیه است، پس چه نیازی به تولید جعبه اختصاصی است؟

برای این که تمایل داشته باشید جعبه اختصاصی خود را تولید کنید دلایل بسیاری وجود دارد که در این جا به ذکر تعدادی ازآنها بسنده می کنیم.اولا با نگاهی به بزرگترین برند های فست فود و رستوران که چند دهه فعالیت دارند، به راحتی این نکته قابل تشخیص است که تمایز آن ها از رقیبان، بعد از کیفیت خوب و تولید نوع مشخصی از غذا مرهون استفاده از بسته بندی های اختصاصی است، گواه این مطلب برند های دومینوز و پیتزا هات هستند که جعبه پیتزای آن ها به نوعی شاخص در صنعت چاپ و بسته بندی تبدیل شده است.

پس می توان تنیجه گرفت بخشی از بار تبلیغات بر دوش خرید جعبه پیتزاست، اما موضوع دیگر نوع مشتریانی است که با آنان سر و کار دارید. ممکن است محدوده فعالیت شما در جایی باشد که مشتریان بسیار سخت پسند هستند و کوچکترین جزئیات از قبیل خیس شدن جعبه، له شدن آن هنگام ارسال غذا یا بو گرفتن از دیدشان پنهان نمی ماند. در چنین موقعیتی استفاده از یک جعبه خوب در رقابت با سایر برند ها برای شما یک چالش خواهد بود. به هر حال برای خرید جعبه پیتزا به اطلاعات فنی نیاز است و قصد داریم تعدادی از این اطلاعات مهم را بررسی کنیم تا مشتریان هنگام سفارش دهی دقیقا بدانند چه می خواهند.

قیمت جعبه پیتزا

خرید جعبه پیتزا

نوع مقوا و چاپ

در تولید جعبه های پیتزا عموما از مقوای دوبلکس بهداشتی استفاده می شود و در سطح بازار حتی به مقوا پیتزایی شهرت دارد. این مقوا از دو سه لایه تشکیل شده ولایه میانی بار مقاومت جعبه را به دوش می کشد . عموما از جنس مقوای بازیافتی است که هرچه با کیفیت تر باشد کمتر با مشکلاتی از قبیل بو گرفتن رو به رو خواهیم شد. در لایه سوم از کاغذ کرافت، تحریر یا گلاسه بسته به نوع چاپ مورد نظر شما استفاده می شود. لابه اول نیز که در مجاورت غذا قرار می گیرد حتما باید از جنس مرغوب ترین نوع کاغذ باشد و مهر بهداشتی داشته باشد.

فراموش نکنید برای چاپ این نوع جعبه چاپ فلکسو یا دیجیتال بهتر جواب می دهد، زیرا چاپ افست در حالی که بهترین کیفیت را دارد اما به دلیل استفاده از غلطک در فرآیند چاپ، لایه های جعبه را روی هم میچسباند و خاصیت آن را تا حدودی از بین می برد. نوع دیگر مقوای مورد استفاده در خرید جعبه پیتزا مقوا ایفلوت است که به صورت سه لایه یا دولایه به همراه لمینت تولید می شود و به دلیل مقاومت خوب و عایق حرارتی بودن در سالهای اخیر مورد توجه تولید کنندگان بسته بندی قرار گرفته است. انواع فرآیند چاپ روی این نوع مقوا قابل استفاده است. و نهایتا مقوای پشت طوسی که علی رقم پرکاربرد بودن جایگاه خود را در انتخاب جنس جعبه پیتزا درسال های اخیر تا حدودی  از دست داده است.

سفارش جعبه پیتزا

خرید جعبه پیتزا

ابعاد جعبه و طراحی

در اندازه گیری ابعاد خرید جعبه پیتزا معیار هایی وجود دارد که مهم ترینشان نوع پیتزا است. پیتزاهای موجود در بازار به طور کل به دو دسته ایتالیایی و آمریکایی تقسیم بندی می شوند که نوع اول مسطح تر است و به جعبه ای با طول و عرض بیشتر نیاز دارد. اما پیتزاهای آمریکایی و کیک پیتزا ها قطور تر هستند و نیازمند این موضوع هستند که ارتفاع جعبه بیشتر از حد معمول باشد. شاید قصد داشته باشید در کنار پیتزا در داخل جعبه سس مخصوص در ظروف یک بار مصرف سرو کنید، در این صورت ابعاد اضافی را حتما لحاظ کنید

نکته دیگر طرح چاپ شده روی جعبه پیتزا است. در این مورد دو نکته را هرگز فراموش نکنید: اولین موضوع یکسان سازی کسب و کار است. یعنی رنگ و طرح مورد استفاده در تبلیغات و طراحی رستوران، با طرحی که روی جعبه استفاده می کنید همخوانی داشته باشد. نکته دیگر این که تا حد امکان از طرح های شلوغ و متضاد روی جعبه پیتزا اجتناب کنید و فراموش نکنید حتی اگر چاپ مورد نظر شما تک رنگ باشد( که البته تا چهار رنگ قابل ارتقا است)، ساده اما برجسته باشد.