7 روند چاپ و بسته بندی در سال 2024 که باید بدانید!

همان‌طور که همچنان با چالش‌های ایجاد شده توسط افزایش تجارت الکترونیک، زنجیره‌ی تامین مختل شده و تغییر رفتار مصرف‌کننده مواجه هستیم، نه تنها باید در این محیط جدید سازگار شویم و زنده بمانیم، بلکه باید راهی برای پیشرفت کسب‌وکارمان پیدا کنیم. در صنعت چاپ و بسته بندی چالش‌های جدیدی در 12 ماه آینده خواهیم داشت که در این مقاله باهم آن‌ها را مرور می‌کنیم. در بخش نظرات نیز چالش‌هایتان را برای ما بنویسید.
7 روند چاپ

عناوین مهم:

برای رشد بیشتر صنعت چاپ و بسته بندی، نمی‌توانید فرصت‌های ساده‌سازی عملیات زنجیره تامین و ایجاد کارایی بیشتر در سراسر جریان کاری خود را با به حداکثر رساندن استفاده از تکنولوژی نادیده بگیرید.

فراموش نکنید، شما در این چالش‌ها تنها نیستید.

برای کمک به شما و آماده شدن برای فرصت‌های ۲۰۲4، فکر کردیم برخی از پیش‌بینی‌های را که از کارشناسان خود جمع‌آوری کرده‌ایم به اشتراک بگذاریم:

باهم برخی از شرایط خاص بازار چاپ و بسته بندی را که احتمالاً بر کسب‌وکار شما تأثیر می گذارد، بررسی کنیم.

آنلاین شدن چاپ و بسته بندی

بسیاری از ما قبلاً تجربه دوبار کلیک کردن روی محصولات، کتاب‌ها، محصولات آرایشی و موارد دیگر در فروشگاه‌های آنلاین را داشتیم و سفارشمان را در خانه به آسانی تحویل گرفته‌ایم – اما ویروس کووید 19 تجربه خرید آنلاین را گسترده‌تر و روند آن را سریع‌تر کرده است.

کووید مصرف کنندگان را بیشتر به این فضای آنلاین سوق داده است و اکنون که مشتریان سفارش و خرید آنلاین را چشیده‌اند دیگر راه برگشتی وجود ندارد.

بنابراین، جای تعجب نیست که 35 درصد از متخصصان چاپ و بسته بندی گفته‌اند که تجارت الکترونیک و آنلاین مهم‌ترین روندی است که در کسب‌وکارتان در سال 2021 باید دنبال کنید.

همچنین، فضای بازار آنلاین نیز تغییر کرده است، زیرا برندهای کوچک کارآفرینی که قبلاً به بازار مصرف دسترسی نداشتند، اکنون موانع بسیار کمتری برای ورود به بازار دارند.

برندهای محلی کوچک اکنون می‌توانند به بازار تجارت الکترونیک جهانی نیز دسترسی داشته باشند.

1. ورود محتوای برندینگ

رضایت مصرف‌کننده و برآوردن خواسته‌هایش اهمیت بیشتری پیدا کرده است. خوشبختانه، برنامه‌های مدیریت دارایی هر برند می‌تواند به ساده‌سازی فرآیندهای بسته‌بندی شما کمک کنند و به شما این امکان را می‌دهد که سریع‌تر وارد بازار شوید و در عین حال دقت، سازگاری و مقیاس‌پذیری خود را با بازار و مشتریان تضمین کنید.

برندها با وارد کردن هویت، محتوا و مزیت‌های رقابتی سعی دارند در فضای تجارت الکترونیک ارتباط بیشتری با بازار و مشتریان داشته باشند و تصویر قدرتمندی از صنعت چاپ خودشان نشان دهند.

2. حمایت از محیط زیست دیگر فقط شعار نیست!

دیگر فقط داشتن یک بیانیه حمایت از محیط زیست در وب سایت شما کافی نیست. مصرف‌کنندگان می‌خواهند بدانند دقیقاً چه کاری برای محافظت از سیاره ما انجام می‌دهید.

مصرف کنندگان در مورد قابلیت بازیافت مواد بسیار نگران هستند. بحث پلاستیک در مقابل الیاف توسط مصرف کنندگان مدام دنبال می‌شود که این تصمیم مشتریان برای صاحبان برند باید مهم باشد. مشتریان محصولات بسته بندی شده در مواد فیبردار را به پلاستیک ترجیح می‌دهند.

54 درصد از شرکت‌کنندگان نظرسنجی ما می‌گویند که پایداری محیط زیست در سال 2024 برای آنها بسیار مهم خواهد بود.

توصیه ما به شما این است که توجه به محیط زیست را از ابتدا شروع کنید. برای هر فرآیند. از تعداد چرخه‌های بازبینی و چاپ مجدد گرفته تا هدر رفتن جوهر و کاغذ و موارد دیگر را رنظر بگیرید.

در نظر بگیرید که چگونه می‌توانید ناکارآمدی‌ها و ضایعات را از فرآیندهای خود حذف کنید و از راه‌حل‌های دیجیتال برای کمک به ساده‌سازی عملیات استفاده کنید.

کارآمدتر کار کردن و خودکار کردن فرآیندها می‌تواند تأثیر پایدار قابل توجهی بر صنعت چاپ داشته باشد.

3. اتوماسیون‌سازی بحثی کلیدی است

40 درصد از مشتریان ما فکر می‌کنند که پیشرفت مداوم اتوماسیون‌سازی بیشترین تأثیر را بر بسته‌بندی در صنایع آنها در سال 2024 خواهد داشت.

و این نه تنها به خودکارسازی وظایف پیش از چاپ، بلکه به اتوماسیون بیشتر فرآیند ساخت صفحات فلکسو نیز مربوط می‌شود.

بنابراین، می‌توان انتظار داشت که این روایت در سال جاری و بسیار فراتر از آن اجرا شود، زیرا کسب‌وکارها به دنبال راه‌هایی برای صرفه‌جویی در زمان و پول هستند تا سریع‌تر از همیشه به بازار بیشتری دست پیدا کنند.

"اتکا به اتوماسیون بسیار پیشرفته و ابزارهای دیجیتالی در طول وقفه‌های زنجیره تامین و کمبود نیروی کار ارزش فوق العاده‌ای خواهد داشت."

4. چاپ دیجیتال بیشتر

در حالی که چاپ دیجیتال برای ایجاد نمونه‌های مقرون‌به‌صرفه و نمونه‌های اولیه برای بسته بندی‌های سفارشی استفاده می‌شود، همچنین می‌توان از چاپ دیجیتال برای ایجاد طرح‌های هنری براب بسته بندی‌های تاثیرگذار استفاده کرد.

بنابراین، می‌توانید انتظار داشته باشید که چاپ دیجیتال در سال 2024 نقش گسترده‌ای را برای پاسخگویی به تقاضاهای افزایش مداوم مشتریان تجارت الکترونیک ایفا کند.

5. پذیرش فناوری‌های جدید

همانطور که کسب و کارها به دنبال اتوماسیون هوشمندتر هستند – فناوری‌های جدید و هوشمندتر نیز همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد.

برای مثال، کسب‌وکارها از هوش مصنوعی برای پشتیبانی از جریان‌های کاری بسته‌بندی استفاده می‌کنند. برای مثال، هوش مصنوعی می‌تواند با پیش‌بینی تقاضا و مشخص کردن تلاش‌های فرآیند تولید در جهت آن تقاضا، بر مدیریت موجودی تأثیر بگذارد.

همچنین هوش مصنوعی پیچیدگی‌های زنجیره تامین را می‌تواند به حداقل برساند و به توزیع بهتر کمک کند.

"در سال 2024 بکارگیری هوش ماشینی در فرآیندها برای کارآمدتر کردن همه چیز خواهد بود."

AR و VR (واقعیت افزوده و مجازی) نیز نقش بیشتری در بسته‌بندی بازی خواهند کرد – با محبوبیت بیشتر بسته‌بندی‌های تعاملی. چه مصرف‌کنندگان یک کد QR را اسکن کنند، چه بازی انجام دهند یا در تجربیات مجازی دیگر شرکت کنند، این روندی است که بسیاری از برندها می‌خواهند بخشی از آن را اجرا کنند.

6. دیجیتالی شدن به جبران کمبود نیروی کار کمک خواهد کرد

آیا اعضای ارزشمند تیم را در پی همه‌گیری از دست داده‌اید؟ می‌دانیم که زندگی و کار را سخت می‌کند.

"استعفای متخصصین واقعا صنعت چاپ و بسته بندی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. شرکت ها برای یافتن کارگرانی برای کار با ماشین آلات تخصصی مدام در تلاش هستند.

سرمایه‌گذاری در راه‌کارهای دیجیتال برای خودکارسازی بخش‌هایی از فرآیند و جایگزینی وظایف دستی می‌تواند به مقابله با «کمبود نیرو» – استرس ناشی از کمبود فعلی نیروی کار – کمک کند، زیرا می‌توانید در زمان کمتری کارهای بیشتری انجام دهید.

استفاده از گردش‌های کاری خودکار مشترک نیز باعث می‌شود کمتر به کارشناسان محلی که کارهای تخصصی یا دستی انجام می‌دهند وابسته شوید.

نتیجه‌گیری

اگرچه هیچ یک از ما پیشگو نیستیم، اما دلایل زیادی داریم که باور کنیم چاپ و بسته بندی در سال 2024 و بعد از آن پیچیده‌تر خواهد شد.

پذیرش این روندها کلید توانایی شما برای پیشرفت در “روند جدید” است.

برای کمک به شما در انجام این کار، ابزارها و راه‌حل‌های مختلفی برای به حداکثر رساندن کارایی و به حداقل رساندن هزینه و ریسک وجود دارد.

چالش شماره 7 را شما برای ما در بخش نظرات بنویسید.

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده: ایوب مردانی
نویسنده: ایوب مردانی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *