ایرانیان پک

افزایش فروش نوروز

افزایش فروش نوروز

استراتژی افزایش فروش در تعطیلات نوروز

 

با شروع تعطیلات نوروز و فصل بهار، فرصت مناسبی برای بسیاری از خانواده ها به وجود می آید تا به شهر های دیگر سفر کنند. هجوم تعداد زیادی گردشگر به شهر های مختلف، خصوصا شهر هایی که دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی هستند این امکان را فراهم می کند تا برای فست فود و رستوران ها سهمی از گردشگران به وجود بیاید. در این جا می توانید با یک برنامه ریزی منسجم جذب هرچه بیشتر مشتری در این ایام را شاهد باشید و در روز هایی که بسیاری از رقبا افت فروش و کم رونقی را تجربه می‌کنند، به حجم بالای از فروش دست بیابید. در این مقاله قصد داریم تعدادی از روش ها را بررسی کنیم.

photo 2018 04 03 13 11 10

یکی از مزیت هایی که در این روزها شاهد آن هستیم، این است که خانواده ها از وضعیت مالی بهتری برخوردارند و خصوصا در مسافرت حساسیت چندانی برای خرج کردن ندارند. تعداد بسیاری از این مسافران ممکن است در هتل اقامت نداشته باشند، بنابراین برای تهیه غذا یا باید همچون سایر روزهای سال پخت و پز کنند و یا از فست فود و رستوران ها سفارش غذا بدهندو در صورت انتخاب گزینه دوم، احتمالا با تعداد زیادی رستوران و فست فود تعطیل مواجه می شوند که مزیت رقابتی ایام نوروز را درک نکرده اند.

افزایش فروش نوروز

مسافران معمولا در برخورد با ساکنین شهر مقصد این سوال را خواهند پرسید: معروف ترین و بهترین فست فود و رستوران شهر شما کجاست؟ 

اگر رستوران شما جایگاه خوبی در ذهن مردم دارد احتمالا نکرانی دیگری نخواهید داشت، اما اگر تازه شروع به فعالیت کرده اید یا به هر دلیل فرصت معرفی کسب و کار خود را به خوبی نداشته اید، نگران نباشید زیرا با چند ایده خلاقانه هم چنان امکان برند شدن را حتی در ایام نوروز خواهید داشت. با در نظر گرفتن نیاز های میهمانان نوروزی می توانید سهم بیشتری را به مهمانان تازه وارد اختصاص دهید، به شرط این که خدمات و تبلیغات مناسبی را تدارک ببینید. 

در این جا چند توصیه را با هم مرور می کنیم: 

1-در ورودی های شهر تبلیغات کنید و از ایستگاه های قطار و فرودگاه غافل نشوید. نگاه مشتریان را با یک طرح جذاب روی بیلبورد می توانید به خود جذب کنید.

2-با سازمان های فرهنگی همکاری کنید. معمولا سازمان های گردشگری و میراث فرهنگی نقشه هایی برای رفاه حال مسافران آماده می کنند و در آن تعدادی فست فود و رستوران را نیز معرفی میکنند که با رایزنی می توانید در این نقشه ها جایگاهی داشته باشید.

3-می توانید تراکت هایی طراحی کنید که علاوه برمعرفی مکان های دیدنی و گردشگری در شهرتان، بخشی از آن به تبلیغات کسب و کار شما اختصاص بیابد و توسط افراد زبده در بین مسافران پخش کنید.

4-گروهی از مهمانان هستند که علی رقم اقامت در یک هتل، به دلایل مختلف از جمله قیمت بالا، کیفیت پایین و … علاقه ندارند از غذای هتل استفاده کنند، اگر در اطراف مکان هتل ها تبلیغات خوبی داشته باشید می توانید این بخش از مسافران را نیز به کسب و کار خود جذب کنید.

5-در مکان هایی دیدنی تا حد امکان به وسیله پوستر و بیلبورد تبلیغات انجام دهید و اگر به تلویزیون های بزرگ مجهز است می توانید تیزری بسازید و نمایش دهید. به هر حال تبلیغات در این مکان ها مزیت رقابتی خوبی برای شما به وجود خواهد آورد.

به این صفحه امتیاز دهید!

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید