طرح های جدید بسته بندی

40653576 - coffe cup and paper bag on table. 3d rendering


طراحی جدید بسته بندی

این روزها صنعت بسته بندی نیز همچون صنعت لباس دائما تحت تاثیر مد قرار می گیرد و طرح های سال گذشته برای مشتریان در سال جدید جذابیت خود را از دست می دهد.در متن زیربا تعدادی از طرح هایی را که احتمالا در سال جدید میلادی نخواهیم دید آشنا خواهید شد.

طرح های شلوغ و متضاد

تولید کنندگان معمولا تحت فشار مشتری این موضوع را قبول می کنند تا از اشکال و رنگ های مختلف در طراحی استفاده کنند. این کار باعث می شود طرح اصلی کار به چشم نیاید و از طرح اختصاصی منحرف شود. در سال جدید شاهد این موضوع خواهیم بود که یک طرح اختصاصی در یک بستر یکرنگ و با تم مشخص در بیشتربسته بندی ها به کار رفته شود. کمپانی های بزرگ همچون نایک و ادیداس اخیرا در مناسبت های مختلف، مثلا در حراجی های آخر فصل این شیوه را اتخاذ می کنند. با چند مورد از طرح های جدید آشنا شوید.

. به جای استفاده از لغات فراوان می توانید یک جمله را با فونت خوانا و با پیام مشخص روی یک فضای طیف بندی شده یک رنگ طراحی کنید.جمله باید چشمان نظر مشتری را به خود جذب کند.
.بسته بندی هایی که به جای رنگین کمانی بودن یک رنگ مشخص داشته باشند به گونه ای که فارغ از طرح و اندازه آن وقتی در ویترین قرار می گیرند به چشم بیایند.
می توانید به صورت سایه از رنگ های متداول بهره ببرید تا تم اصلی کار خسته کننده نباشد و نسبت به طرح هایی عمومی متمایز به نظر برسد.

حذف بخش های اضافی

بارها با این صحنه مواجه شده اید که برای برداشتن محصول از داخل بسته بندی چند مدل جعبه را باز می کنید و تمام شوق شما برای دیدن سفارشتان از بین می رود! بهترین مثال برای آن فلش مموری ها یا چیزهای کوچک هستند که از فروشگاه های اینترنتی خریداری میکنید. زدودن بسته بندی های زائد علاوه بر این که فرآیند بازیافت را راحت تر می کند برای مشتری خوشایند تر است. جدای از آن بسته بندی های جدید به سمت استفاده از پلاستیک و مقوا در کنار هم سوق یافته اند و خصوصا در صنایع غذایی با استقبال بیشتری از سوی مشتری و صاحبان کسب و کار مواجه شده است.

طرح های خیره کننده و سفارشی

این طرح ها ابتدائا در بطری های نوشیدنی به کار گرفته شدند و بازخورد خوبی نیز دریافت کردند، اما امروزهخ در تمامی صنایع می توان با خلاقیت طرح های بدیعی را به کار گرفت. اگر میخواهید جایگاه خود را در بین رقبا حفظ کرده و ارتقا دهید، نباید از پیشرفت های صنایع مرتبط با کسب و کار خود غافل بمانید،قطعا بسته بندی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وبلاگ

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.