جعبه ماسک و جعبه دستکش یک بار مصرف

جعبه ماسک و جعبه دستکش یک بار مصرف

برای بسته بندی محصولات بهداشتی همچون ماسک و دستکش عمدتا از پک های پلاستیکی استفاده می شود اما مطابق استاندارد های بین الملل و با توجه به مقاومت بهتر کاغذ و مقوا در برابر ویروس و باکتری برای این منظور بهتر است از جعبه ماسک و جعبه دستکش یک بار مصرف استفاده شود. همان طور که در سالهای اخیر جعبه های دارویی عمدتا با مقوای بهداشتی تولید و عرضه می شود قطعا این محصول برای بسته بندی ماسک و دستکش نیز کاربرد بهتری دارد.

ظرفیت جعبه ها به گونه ای است که برای ماسک های جراحی یا دستکش های لاتکس و نمونه های مشابه فضای نگه داری مناسبی دارد و هنگام حمل و ارسال خصوصا برای مسافت های طولانی به خوبی می تواند کالا را حفظ کند. این مهم خصوصا برای شرکت هایی که قصد صادرات محصولات بهداشتی را دارند حائز اهمیت است.

جعبه ماسک و دستکش

ابعاد دستکش و ماسک تنفسی

ماسک ها بر اساس انواع و کاربرد های مختلف و همچنین ضخامت آن دارای ابعاد گوناگون هستند. ماسک های ساده سه لایه که به عنوان ماسک جراحی شناخته می شوند دارای ابعاد استاندارد 17.3 در 9.5هستند و ضخامت چندانی نداردو به طور استثنا ممکن است برای ماسک کودکان در حدود 12 در 8 سانتی متر باشد. ضخامت کم این ماسک ها باعث می شود در جعبه های متوسط تعداد 50 عدد و در جعبه های بزرگتر تعداد 100 عدد توزیع شود.

جعبه دستکش

ماسک های استاندارد n95 با توجه به ضخامت بیشتر ممکن است فضای بیشتری نیاز داشته باشند و به عنوان مثال در هر جعبه نهایتا 5 تا 10 عدد قرار بگیرد. اگر ماسک از استاندارد بالاتری برخوردار باشد و یا فیلتر دار باشد طبیعتا فضای بیشتری نیاز دارد. ایعاد این ماسک ها به صورت گسترده 17 در 17 سانتی متر هستند و با در نظر گرفت چروک و تا شدگی یکی از ابعاد تا 10 سانت نیز کاهش می یابد
دستکش های یک بار مصرف که بر اساس ضخامت به گونه های مختلف همچون نایلونی ساده، لاتکس، وینیلی و … در بازار موجود است عمدتا دارای سایز یندی small,large,xlarge و … می باشد که هم در طول و هم در عرض گسترده دستکش با هم تفاوت دارند.

ابعاد و جنس جعبه مقوایی

بهترین و استاندارد ترین جنس جعبه برای بسته بندی و توزیع دستکش و ماسک یک بار مصرف مقوای ایندربرد بهداشتی است و همان طور که اشاره شد مورد تایید ترین جنس کاغذ می باشد که در جعبه های دارویی نیز استفاده می شود و مورد تایید سازمان های بهداشتی می باشد. نوع دیگر مقوای پشت طوسی است که در گرماژ های 200 ، 250 ، 300 مورد استفاده قرار می گیرد و مناسب ترین کاغذ برای این کار 250 گرم است.

لیبل الکل

با توجه به مطالب ذکر شده برای ماسک ابعاد 18 در 10 ارتفاع 8 بیشترین کاربرد را دارد و برای ماسک ها در ضخامت های مختلف از 50 تا 100 عدد را در خود جای می دهد. دستکش ها نیز طبیعتا با توجه به ضخامت کمتر از نظر طول و عرض تنوع بیشتری دارند اما ارتفاع کنتری به خود اختصاص می دهند.

لیبل مواد ضد عفونی کننده

صنایع چاپ ایرانیان پک همچنین امکان تولید لیبل های صنعتی در جنس و ابعاد مختلف را دارد. بسیاری از کارخانجات مواد شیمیایی این روزها بخش بزرگی از خط تولید خود را به مواد ضد عفونی کننده اختصاص داده اند و بدین منظور نیاز به لیبل برای درج اطلاعات فنی محصول، تاییده های بهداشتی و اطلاعات تولید کننده بیش از پیش احساس می شود. برای شیشه های پلاستیکی ضد عفونی کننده می توان از لیبل شیشه استفاد کرد که همچون چسب های نواری صنعتی مقاومت خوبی در برابر تغییر دما دارند و به راحتی کنده نمی شوند.

جعبه دستکش

صنایع چاپ و بسته بندی ایرانیان پک مفتخر است سهمی هر چند کوچک در تامین بسته بندی محصولات بهداشتی داشته باشد و برای رضایت هرچه بیشتر مصرف کنندگان محصولات بهداشتی بخش بزرگی از ظرفیت خود را به این کار اختصاص دهد. ضرورت تامین محصولات بهداشتی همچون ماسک و دستکش و به تبع آن محصولات بسته بندی مرتبط نیازمند فعالیت شرکت های معبر و چاپخانه مورد اعتماد صنایع بهداشتی و غذایی است.

وبلاگ

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.