پیدایش منجمد و بسته بندی کردن غذا


پیدایش منجمد و بسته بندی کردن غذا

گلارنس بردزای یک فرد امریکایی اولین کسی بود که در سال 1920میلادی غذاهای منجمد را کشف کرد او ابتدا در یک بیمارستان که روی کشتی قرار داشت کار می‌کرد که به صورت اتفاقی کار ماهیگیرانی که بعد از صید ماهی ها را سریعا منجمد میکردند برایش جالب شد. خصوصا این که ماهی ها بعد از اب شدن یخ، طعمشان را از دست نمیدادند و فاسد نمی‌شدند.
frozen food

frozen food

گلارنس پس از این که بعد از مدتی به امریکا بازگشت یک شرکت تبلیغاتی راه اندازی کرد و تبلیغات همان ماهیگیران را انجام داد. او متوجه این مطلب شد که ماهی ها قبل از این که به بازار برسند فاسد می شوند کلارنس از همون ترفند ماهیگیران استفاده کرد و ماهی ها را منجمد می کرد اما در ابتدا زیاد مورد استقبال مردم واقع نشد چون به ماهی ادویه زیاد ی میزدند و مردم طمعش رو دوست نداشتند.

اما بعدها گلارنس تصمیم گرفت شرکت خود را به ماساچوست انتقال دهد و در آنجا روش جدیدی را برای بسته بندی غذا های منجمد پیدا کرد و در سال 1923 میلادی شرکت دیگری به نام پاستوم سریل راه انداخت که غذا ها و مواد مغذی دیگری را منجمد می کردند. در نتیجه در سرتاسر امریکا کمپانی های بزرگ منجمد کننده ی غذا به وجود امد و این موضوع کمک زیادی به مردم در جنگ جهانی دوم کرد.
frozen food

frozen food

فرآیند تولید و بسته بندی مواد غذایی منجمد شامل پر کردن بسته،استرلیزه کردن، منجمد کردن، ذخیره کردن و انتقال به مقصد می باشد.درسالهای اخیر صنایع بسته بندی این محصول شاهد پیشرفت چشمیگیری بوده و بسته بندی ها به راحتی در مایکروویو قابل استفاده است. درسال 1974 اولین ظروف با ظرفیت گرمایشی بالا در بازار عرضه شد که گرمای لازم را به میزان مناسب به غذا می رساند.اخیرا تکنولوژی های جدیدی ابداع شده که در حین فرآیند بسته بندی باکتری های مضر و… را از غذا می زدایند.

دانستنی ها

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.