ایرانیان پک

ایرانیان پک

انواع جعبه فست فود

انواع جعبه فست فود

انواع جعبه فست فود

وقتی صحبت از جعبه های فست فود می شود، احتمالا اولین تصویری که به ذهن می آید جعبه پیتزا است. اما حقیقت این است که جعبه فست فود دامنه بسیار گسترده تری دارد و تقریبا برای هر مدل غذایی که در یک رستوران پخته می شود، حتی پاستا و نودل هم جعبه خاصی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم تعدادی از این جعبه ها را بر اساس دسته بندی های مختلف بررسی کنیم. این موضوع کمک می کند تا مشتری هنگام سفارش جعبه از اطلاعات بیشتری برخوردار باشد.

photo 2019 01 29 16 44 40 2 scaled

انواع جعبه فست فود بر اساس مدل

متناسب با نوع غذایی که تولید می کنید، به ازای هر یک تعداد زیادی از انواع مختلف جعبه وجود دارد که توسط برند های مطرح فست فود و رستوران اختراع و توسعه داده شده است. به عنوان مثال جعبه پیتزا برای اولین بار توسط برند دومینوز مورد استفاده قرار گرفت یا جعبه برگر توسط مک دونالد جهانی شد. در بین جعبه های پیتزا های کشویی، کلاسیک و دومینوز مرسوم ترین مدل ها هستند و در این بین جعبه های مثلثی مدرن ترین جعبه های مورد استفاده در فست فود و رستوران هستند. کباب ترکی

انواع جعبه فست فود 

برای جعبه های سوخاری، ساندویچ و برگر نیز مدل های قفلی، کلاسیک و سفره ای موجود است که مدل سفره ای را می تواند پرکاربرد ترین و راحت ترین جعبه به لحاظ مصرف در نظر گرفت. البته برای برگر جعبه های صدفی یا مک دونالدی نیز سالهای مدیدی از سوی فست فود ها مورد استقبال قرار گرفته است. یکی دیگر از جدید ترین بسته بندی های فست فود جعبه های کمبو هستند که قبلیت قراگیری چند محصول در کنار هم برایشان مهیا می باشد.

انواع جعبه فست فود بر اساس جنس کاغذ

عمده کاغذ های مورد استفاده برای جعبه های فست فود عبارت اند از دوبلکس و ایفلوت بهداشتی برای جعبه پیتزا، مقوای ایندربرد برای تمامی مدل های برگر، سوخاری، سیب زمینی و …، و نهایتا مقواهای پشت سفید و پشت طوسی که صرفا برای جعبه های حمل غذا داخل کاور یا پاکت مورد استفاده قرار می گیرند. تمامی موارد ذکر شده به جز مورد آخر به راحتی این امکان را دارند تا در تماس مستقیم با ماده غذایی قرار بگیرند و البته مشکلاتی از قبیل روغن پس دادن یا بو گرفتن نخواهند داشت. در این بین باید از جعبه های پاستا و سالاد نام برد که مجهز به لایه پلسی اتیلن هستند و انواع غذاهای آبکی و داغ، حتی سوپ را به راحتی در داخل خود برای مدت زمان طولانی حفظ می کنند.

انواع جعبه فست فود

انواع جعبه بر اساس نوع کسب و کار

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در شروع یک کسب وکار فست فود باید توان خود را بسنجید و متناسب با سفارشات مشتریان، استراتژی فروشتان را مشخص کنید. برخی فست فود ها به طور تخصصی تنها در زمینه پیتزا یا برگر و… فعالیت می کنند اما برخی دیگر به صورت ترکیبی چندین مدل غذای مختلف را در منو خود دارند. برخی دیگر پرا ازین فراتر می گذارند و فست فود و کافه را در کنار هم راه اندازی می کنند. لازم است در مراحل راه اندازی بدانید قرار است چه محصولی ارائه دهید و در مرحله بعد برای انتخاب نوع بسته بندی اقدام کنید.

به این صفحه امتیاز دهید!

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید

آماده پاسخگویی به شما هستیم...
ارسال پیام