جعبه پیتزا؛ اختراع متفاوت اپل!

اپل پتنت‌های زیادی رو تا به امروز به دنیا معرفی کرده؛ اما در بین همه‌ی اون‌ها جعبه پیتزای اپل یک ایده متفاوت بود که همه رو متعجب کرد. جعبه پیتزایی با یک طراحی هوشمندانه که در این مقاله به طور کامل به داستانش اشاره کردیم.
جعبه پیتزای اپل

عناوین مهم:

اپل هر روز پتنت‌های جدیدی را ثبت می‌کند و به دلیل محبوبیتی که دارد همه را کنجکاو محصول یا پتنت‌های جدید خود می‌کند. اما در بین تمام این‌ها، پتنت مربوط به طراحی جعبه پیتزا بسیار متفاوت بود.

طبق ادعای خبرگزاری Wired اپل جعبه پیتزای خود که یک جعبه‌ی سفید کوچک دایره‌ای شکل است را برای کافه تریای خود اختراع کرد؛ زیرا نمی‌توانست به جعبه پیتزایی که قبلاً آنجا بود راضی شود.

این ایده اپل برای طراحی جعبه پیتزا در نوع خود جذاب است؛ اما با این حال مردم تاکنون مشکلی با جعبه پیتزاهای متداول نداشته‌اند.

ساختار ایده جعبه پیتزای اپل چیست؟

جعبه پیتزا اپل ظرفی است که از نظر ساختاری به اندازه کافی پایدار است تا بتواند یک کالا را در خود جای دهد و همچنین سازگار با محیط زیست است.

در واقع نوآوری بزرگ اپل قرار دادن تعدادی حفره در درب ظرف است تا هوا بتواند از آن خارج شود و مانع از خیس یا خمیر شدن پیتزا شود.

نکته دیگر در طراحی جعبه پیتزای اپل، وجود برآمدگی‌هایی در کف آن است که باعث به وجود آمدن فضای خالی و عبور هوا از قسمت زیرین پیتزا می‌شود. این برآمدگی‌ها مانع به دام افتادن رطوبت می‌شود. به گفته اپل برای ساخت این جعبه از مواد بازیافت شده نیز می‌توان استفاده کرد.

در این مقاله بخوانید: 4 بازی جذاب با جعبه پیتزا

حفره های جعبه پیتزا اپل

جعبه پیتزا اپل لزوما برای نگهداری از پیتزا نیست. کارمندان به کمک این جعبه می‌توانند خوراکی‌های کافه تریا را به میز خود ببرند.

همچنین اگر برای نگهداری پیتزای خود از این ظرف استفاده کنند، پیتزایشان به دلیل طراحی هوشمندانه‌ای که دارد، به هیچ عنوان خمیر یا خیس نمی‌شود.

طراحی جعبه پیتزای اپل توسط جمعی از کارمندان کمپانی که سرپرست تیم مواد غذایی «فرانچسکو لانگونی» هم در بین آن‌ها حضور داشت، انجام شد.

البته اولین باری نیست که کمپانی ساکن کوپرتینو پتنت‌های اینچنینی ثبت می‌کند. در گذشته نیز شاهد پتنت جالبی مربوط به یک ساک دستی مقوایی ساخت اپل بودیم.

اپل هفت سال پیش برای ثبت اختراع این جعبه پیتزا درخواست داد و به نظر می‌رسد که از آن در محوطه‌های دانشگاهی موجود نیز استفاده کرده است.

خبرگزاری گاردین نیز در یکی از توییت‌های خود تصویر جعبه پیتزا را با امضای یکی از کارمندان اپل منتشر کرد. این جعبه چندی پس از مرگ استیو جابز امضا شده بود.

البته باید بگوییم که این اولین بار نیست که شاهد اختراع جدید اپل در حوزه مکانیزم حمل وسایل هستیم.

همچنین بخوانید: داستان تکامل جعبه پیتزا؛ طراحی اولین جعبه پیتزا

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده: شهرزاد خادم
نویسنده: شهرزاد خادم

سلام من شهرزادم. نوشتن همیشه بخشی از کارهای مورد علاقم بوده و تصمیم گرفتم بعد از دانشگاه برم سراغ علاقم. این شد که به مدت دوسال در یک فروشگاه اینترنتی سرپرست محتوا بودم و حالا هم بیش از یک ساله که در حوزه‌ی چاپ و بسته بندی به صورت تخصصی می‌نویسم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *