تاریخچه و طرز تهیه شیرینی براونی - ایرانیان پک

تاریخچه و طرز تهیه شیرینی براونی

داستان های زیادی درمورد تاریخچه شیرینی براونی وجود دارد اما قدیمی ترینشان مربوط به سال 1893 است، زمانی که نمایشگاهی در هتل پالمر شیکاگو در حال برگزاری بود و اولین بار توسط سرآشپزان این هتل پخته و سرو شد. بعد از آن در سال 1896 طرز تهیه آن به طور رسمی در یک کتاب آشپزی در بوستون به چاپ رسید، و به سبب آن در قرن بیستم میلادی با کمی تغییر در دستور پخت میان مشتریان کافه و رستوران ها طرفداران بسیاری پیدا کرد.

براونی در میان مشتریان کافه ها و رستوران ها طرفداران بسیاری دارد.

روش تهیه

برای پخت شیرینی براونی مواد تشکیل دهنده آن شامل آرد، کره، تخم مرغ، کاکائو و بکینگ پودر که قبلا مخلوط شده اند را در یک کفه تابه ای شکل می ریزند و درون فر قرار می دهند تا مانند کیک به آرامی شروع به پختن کند. سپس در قطعات مستطیلی شکل برش می دهند و در کنار ساندی (نوعی بستنی) و سس کارامل سرو می کنند. بسته به ذائقه مشتریان می توان از تکه های شکلات تخته ای برای تزیین آن استفاده کرد یا روی آن را با پودر شکر پوشاند. بهترین نوشیدنی در کنار شیرینی براونی یک لیوان شیر است اما در کافه ها به انتخاب مشتری با نوشیدنی های سرد و گرم مختلف سرو می شود.

Chocolatebrownie
bb910766 2acc 4b8c bb80 3c3bc56c9c47

براونی بلوندی! 

بلوندی یکی از انواع شیرینی براونی است که در قرن بیست میلادی به دنبال ایجاد تغییرات جزئی در دستور پخت آن ابداع شد. اما چه تفاوتی میان براونی و بلوندی وجود دارد؟ می توان گفت در براونی جدید که از سال 1906  شهرت یافته است، شکر سیاه به صورت تافی جایگزین شکلات شد و در دهه 60 و 70 میلادی در آمریکا به عنوان جایگزینی برای براونی اصلی محبوبیت بیشتری داشت. علت این محبوبیت قابلیت افزودن طعم های جدید به برونی نظیر نارگیل، وانیل و … بود که ذائقه های بیشتری را پوشش می داد.

فراموش نکنید براونی در مدل های مختلف تهیه می شود و دستور پخت های متنوعی دارد، برخی از آنها آب‌نباتی هستند و برخی دیگر ترد و شکننده. ممکن است برخی همانند کیک نرم باشند و در تهیه آنها از شیر و خامه استفاده شود. به هر حال بهتر است ابتدا مدل دلخواه خود را انتخاب و دستور تهیه آن را جست‌وجو کنید.

نهایتا این که شیرینی براونی انواع مختلفی دارد ، به عنوان شیرینی تنوری پز شناخته می شود و در تقسیم بندی خوراکی ها مابین کیک و بیسکوییت قرار می گیرد. خوردن براونی در کنار یک فنجان قهوه یا یک لیوان چای و یا هر نوع نوشیدنی دیگر واقعا تجربه لذت بخشی خواهد بود، پس اگر تاکنون طعم آن را امتحان نکرده اید شاید امروز بهانه ای برای این کار باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!