روز استرالیا: آشنایی با غذاهای کشور گوسفندان - ایرانیان پک

روز استرالیا: آشنایی با غذاهای کشور گوسفندان

روز استرالیا: آشنایی با غذاهای کشور گوسفندان

وقتی نام استرالیا را می شنوید اولین چیزی که بیاد می آورید چیست؟ اگر فوتبالی باشید احتمالا گل تاریخی خداد عزیزی که باعث صعود ما به جام جهانی شد ، اگر دوستدار حیوانات باشید شاید به یاد کانگورو بیفتید و اگر عاشق هنر باشید سالن اپرای سیدنی که به صورت امواج طراحی شده است. روز استرالیا نشان تأسیس و تولد این کشور می‌باشد. 

استرالیا با تمامی جذابیت هایش ششمین کشور پهناور دنیا، خواستگاه هنرمندان مختلف و دارای تنوع عجیب آب و هوایی است .شاید جالب باشد بدانید در تقویم جهانی امروز، بیست ششم ژانویه نیز روز استرالیا نام گذاری شده است و به این بهانه قصد داریم با تعدادی از غذاهای مشهور از جمله غذاهای ترکیه ای این کشور آشنا شویم.

استرالیا با تمامی جذابیت هایش ششمین کشور پهناور دنیا، خواستگاه هنرمندان مختلف و دارای تنوع عجیب آب و هوایی است

امیرحسین مهاجری

لامینگتون

دسترسی سریع به بخش‌های مقاله (کلیک کنید)

نوعی شیرینی است که از دو یا چند لایه کیک اسفنجی تشکیل شده، بینشان با خامه و مربای توت فرنگی پر می شود و رویش را با سس شکلات و نارگیل می پوشانند. چنین ترکیب معرکه ای در هر گوشه از جهان طرفدار دارد اما اصل آن را فقط در نان و شیرینی پزی های استرالیا می توانید بیابید چون به نوعی نماد این کشور است و در روز استرالیا هم مورد توجه قرار می گیرد!

لامینگتون
همبرگر استرالیایی

همبرگر استرالیایی

دقیقا شبیه همبرگر در تمام دنیاست با یک تفاوت، در داخل نان برگر از چغندر قند و آنانس استفاده می شود! البته آناناس به صورت خام نیست و باید حتما در کنار گوشت گریل شود. شاید در نگاه اول ترکیب جالبی نباشد اما به هر حال در ذائقه مردم این کشور خوشایند است.

چیکو رول

منظور از چیکو همان چیکن (مرغ) است که به همراه سبزیجاتی نظیر کرفس، کلم و چند ادویه دیگر در داخل خمیر پیچیده می شود. سپس آن را درون روغن سرخ می کنند تا ترد و برشته شود. این غذا یکی از محبوب ترین خوراکی های استرالیاست و معمولا در ورزشگاه ها هنگام برگزاری مسابقات ورزشی فروش خوبی بین تماشاچیان دارد.

chiko roll un aperitivo diferente
-لابستر و غذا های دریایی

غذاهای دریایی و لابستر

به دلیل موقعیت و دسترسی اقیانوسیه به دریا غذاهای دریایی این کشور زبانزد است. اگر روزی به این کشور سفر کردید حتما طعم غذاهایی نظیر لابستر( شاه میگو) و اسلایدر خرچنگ را تجربه کنید. برای این کار می توانید به رستوران های مشهوری چون بیگ لابستر و نورث باندی فیش سربزنید که درکنار دریا قرار دارند و لذت خوردن غذا را با یک منظره فوق العاده برای شما دو چندان خواهند کرد.

chiko roll
lamington_cake
همبرگر استرالیایی-

در میان غذا ها ی ملل مختلف ، بدون شک مواردی وجود دارند که می توانند برای ما بسیار جذاب باشند. همچنین با مطالعه ی فرهگ های غذایی ملل مختلف ما ممکن است از تجارب هیجان انگیزی بهره مند شویم که تا کنون تجربه و تصور آن را نداشتیم

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!