ایرانیان پک

کیفیت مواد مصرفی در غذا

کیفیت مواد مصرفی در غذا

کیفیت مواد مصرفی در غذا

 

مهمترین وظیفه مسولان صنایع غذایی رسیدن و حفظ کیفیت مواد مصرفی در غذا ها است.

شاید این اتفاق برای شما هم افتاده باشد که وقتی رستورانی می روید و پس از میل کردن غذا از کیفیت مواد مصرفی در غذای آن رستوران صحبت کرده باشید و نظر شخصیت خودتان را راجب آن غذا با دوستان و آشنایان در میان گزاشته باشید.

%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86 %D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF %D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C 2.1

کیفیت چیست ؟

کیفیت در هر زمینه ایی خیلی مهم است در صنایع غذایی به ویژه رستوران ها این نکته ارزش بالایی دارد . میتوانیم کیفیت را عدم وجود نقص هم تعریف کنیم .در همه موارد چه وسایل مصرفی و چه محصول و مواد غذایی بدلیل استفاده کردن مستمر و استفاده از آن “کیفیت بالا” موجب میشود تا شما دوباره به سمت آن چیزی که تجربه اش را داشته اید قدم بگزارید.

در مواد غذایی,مشکلات عمده شامل سیب های ضربه دیده, گوشت نامرغوب, تخم مرغ های فاسد ,سیب زمینی های سبز و …هستند .

وقتی شما رستورانی راه اندازی میکنید نکته ایی که باید خیلی به آن توجه کنید این است که در ابتدای کار خودتون کیفیت را در اولیت اول لیست غذای خود بگزارید تا بتوانید مشتریان ثابت و وفادار داشته باشید . هنگامی که صحبت از کیفیت میشود عواملی مانند قیمت اقتصادی آن محصول و یا غذا وارد قضیه میشوند . شما باید با حفظ قیمت مناسب و همچنین قیمت اقتصادی مشتریان خودتون از خودتون راضی نگه دارید . پس دو رکن قیمت اقتصادی غذا و کیفیت مواد مصرفی در غذا راز پیشرفت رستوران و کسب کار شما می باشد.

%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86 %D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF %D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C 1.1

شاید این قضیه خیلی واضح باشد اما عطر و طعم غذا ها در ذهن مشتریان میماند و باعث میشود دوباره از شما خرید کنند . آنچه سبب میشود یک ماده غذایی برای یک مصرف کننده متفاوت باشد نوع طبخ آن و کیفیت آن است.

به همین منظور حتما در رستوران خود از مشتریان خود راجب غذا های خود پرسش و پاسخ کنید تا متوجه بشوید غذای شما در ذهن مشتریانتان چه خاطره ایی را ترسیم میکند .

شاید مشتریان کیفیت مواد مصرفی در غذا را در غذاهایی که سرو می کنید متوجه نشوند, شما میتوانید با داشتن محیطی کاملا بهداشتی و پاکیزه در رستوران خودتون این حس را به مشتریان خود بدهید.

یکی دیگر از راه حل های بالا بردن کیفیت و نشان دادن این امر به مشتریان این است که شما بروی خصوصیات کیفی خاصی تمرکز کنید مثلا اگر شما رستورانی دارید که در آن مرغ سوخاری سرو میکنید بروی فیله ها وسیب زمینی ها تمرکز کنید و تمام تلاشتان بکنید تا بهترین سوخاری و سیب زمینی شهر را تامین کنید . از مواد مصرفی تازه استفاده کنید . در خرد کردن و سرخ کردن سیب زمینی ها تمرکز کنید . از سرآشپز های ماحر استفاده کنید تا آشپزخانه حرفه ایی داشته باشید.

%D8%B1%D9%86%DA%AF 6

خصوصیات حسی به سادگی توسط حواس پنج گانه شناسایی میشوند  . عطر و طعم مرتبط با دو حس چشایی و بویایی , رنگ یا ظاهر مرتبط با حس بینایی و بافت مواد غذایی مرتبط با حس لامسه است .خصوصیات پنهان برای یک مصرف کننده اهمیت دارند . خصوصیات پنهان مثل سلامت مواد غذایی و خصوصیات تغذیه ای آن است.

2%D8%B4%D8%A8 %DB%8C%D9%84%D8%AF%D8%A7

بسته بندی محصولات غذایی نیز با محافظت از کیفیت غذا و شرح مختصری در مورد غذا و حفظ سلامت غذا اهمیت بالایی دارند. مشتریان برای تصمیم گیری در مورد خرید مواد غذایی از اطلاعات موجود بروی بسته بندی محصولات استفاده میکند و از تاریخ تولید و انقضا آن, شرکت تولید کننده, قیمت آن , مواد تشکیل دهنده آن محصول با خبر می‌شوند.

به این صفحه امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید