ایرانیان پک

چیدمان درست و با نظم

چیدمان درست و با نظم

چیدمان درست و با نظم

چیدمان درست و بانظم رستوران علاوه بر زیبایی محیط داخلی رستوران شما باعث جذب مشتری بیشتر و افزایش بازدهی رستوران شما می شود. 

نظم و انضباط کمک خیلی زیادی در روند انجام کار ها می‌کند. نظم به معنای پیوستگی و سامان داشتن و انجام کار هایی به صورت زنجیره وار و پیوسته است. چیدمان درست و با نظم محیط رستوران یکی دیگر از نکاتی است که شما خیلی باید به آن امیت بدهید.

restaurant1

در این بخش به نکات کوچک اما مهمی که میتواند در رستوران داری شما بهتون کمک کند را بیان میکنیم :

1 – پاکیزگی محیط رستوران

2 – منظم بودن محیط آشپزخانه

3 – منظم بودن محیط سالن و بیرون رستوران

4 –منظم بودن تمامی فعالیت های رستوران

1 – پاکیزگی رستوران

زمانی که از پاکیزگی رستوران صحبت میکنیم منظورمان فقط تمیز بودن محیط داخلی رستورا نیست بلکه تمیز بودن محیط آشپزخانه در اولویت است زیرا که آشپزخانه قلب یک رستوران است. پاکیزگی محیط بیرون رستوران هم به جذب مشتری بیشتر کمک می کند . به طور کل اکثر رستوران ها زمانی که میخواهند رستوران را تعطیل کنند زمانی را برای تمیز کردن رستوران اختصاص می‌دهند.

تمیز کردن زمین رستوران , میز ها , شیشه ها و … روزانه باید انجام شود . اولین عامل بهم ریختگی و کثیف شدن رستوران مشتریان هستند پس از ویتر های خود درخواست کنید که وقتی مشتریان از رستوران خارج شدند بلافاصله محیط داخلی تمیز کنند . از خوش بو کننده ها در رستوران استفاده کنید . محیط آشپز خانه را دایم تمیز کنید . شما باید از سلامت غذایی که بدست مشتریان می‌دهید آگاه باشید.

%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86 %D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C 100 1024x575 1

2 – منظم بودن محیط آشپزخانه

مدیریت و سازماندهی محیط آشپزخانه بر عهده سرآشپز رستوران است . هر چه محیط آشپزخانه منظم تر باشد کیفیت غذا ها و سرویس دهی بهتر میشود . از آنجایی که قدرت یک رستوران آشپز خانه آن است , همیشه سعی کنید بهترین ایده ها و بهترین فعالیت ها را در آشپزخانه داشته باشید.

کسانی که در محیط آشپز خانه کار میکنند باید تمامی وسایل سر جای خود بگزارند و یا اگر ظرف هارو شستند آنها رو خشک بکنند . سرآشپز باید مدیریت کامل یک آشپز خانه را برعهده بگیرد و به آن نظم بدهد.

restaurant4

3- منظم بودن محیط داخلی

چیدمان میز و صندلی یکی دیگر از موارد بسیار مهم در دکوراسیون رستوران است . بعضی از رستوران ها چیدمان میز و صندلی خودشان را در فضای باز انجام میدهند , و این کار به شرایط آب و هوایی منطقه ایی که رستوران در آن قرار دارد حائز اهمیت است.

داشتن فضایی باز و مناسب برای چیدمان میز و صندلی ها یکی از امتیازات هر رستوران محسوب میشود , که طراح و معمار علاوه بر توجه به طراحی محیط داخلی رستوران باید به آن نیز توجه کند.

نظم یک رستوران به محیطی که طراحی شده است خیلی اهمیت دارد . سعی کنید میز ها و صندلی ها را در جای درست خود بگزارید مطمعمن باشید اگر رستوران شما از دور منظم باشد مشتریان بیشتری به رستوران شما میاییند.

restaurant1

4- منظم بودن تمامی فعالیت های رستوران

و در آخر فعالیت تمامی کارکنان رستوران به طور خودکار به رستوران شما نظم میدهد . در هر سازمانی اگر هر کس در بخش خود وظیفه های خودش را به درستی انجام دهد به آن سازمان نظم به طور کلی نظم می‌دهد.

از آشپز تا کسی که صندوق دار رستوران است میتوانند با انجام دادن وظایف خود به پیشرفت یک رستوران کمک کنند . شرح این وظایف از سمت مدیر رستوران انجام میشود و یک مدیر میتواند با فکری دقیق و با ثبات به رستوران خودش کمک کند. 

کارکنان رستوران به طور مستقیم با مشتریان در ارتباط اند و در جذب آنها خیلی موثر هستند . بنابراین ظاهر آنها خیلی اهمیت دارد . بعضی از رستوران ها لباس های مخصوصی برای کارکنان خود تدارک دیده اند.

DYKQIYv 768x522 1

اگر سرمایه کمی دارید ولی به راه اندازی یک رستوران علاقه دارید ما پیشنهاد میکنیم رستوران های بیرون بر را راه اندازی کنید زیرا که متراژ کمتری نسبت به رستوران های سالن دار دارند و شما اجاره کمتری پرداخت خواهید کرد و به پرسنل کمتری نیاز دارید.

پس طبق مطالبی که مطالعه نمودید حتما یکی از فاکتور های مهم رستوران داری یعنی چیدمان داخل رستوران را فراموش نکنید و حتما با دوستان و آَشنایان در مورد این موضوع مشورت کنید.

به این صفحه امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید