ایرانیان پک

پاکت کرافت پیتزا
پاکت کرافت پیتزا
پاکت کرافت پیتزا
پاکت کرافت پیتزا
پاکت کرافت پیتزا

فرم استعلام آنلاین قیمت

"(ضروری)" indicates required fields

پاکت کرافت پیتزا

گالری محصول پاکت کرافت پیتزا

پاکت کرافت پیتزا | چاپ پاکت پیتزا و فست فود + استعلام قیمت

یکی از محصولات پرکابرد در فست فودهای بیرون بر پاکت کرافت پیتزا است.

استفاده از کیسه‌های پلاستیکی به دلیل معایب زیادی که هم برای محیط زیست و هم کسب و کارها دارد، مدتی است جزو موارد انتخابی صاحبان مشاغل صنایع غذایی نیست.

از آن‌جایی که پاکت پیتزا یک بار مصرف بوده و برای رستوران‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که قیمت تمام شده برایشان اهمیت زیادی دارد، پاکت پیتزا از جنس کاغذ کرافت بهترین گزینه برای این مشتریان به حساب می‌آید.

چرا باید از پاکت کرافت پیتزا استفاده کنیم؟

 1. بهداشتی بودن پاکت کرافت

از آن‌جایی که پاکت با منگنه مهر و موم می‌شود، برای مشتریان سخت‌گیرتان بهانه‌ای برای دست‌خورده شدن سفارششان توسط پیک وجود نخواهد داشت.

 1. استفاده کمتر از پلاستیک و قابل بازیافت بودن کاغذ کرافت

پلاستیک‌های به‌جا مانده از چند صد سال گذشته که هنوز به همان شکل باقی مانده‌اند و تجزیه نشده‌اند، دلیل محکمی برای استفاده از منابع تجدیدپذیر است.  

 1. جلوگیری از آسیب دیدن غذا برای سفارش‌های مختلف مشتریان

چیدن چند سفارش روی هم بدون در نظر گرفتن پاکت یا کیسه برای آن‌ها احتمال آسیب دیدن غذاها در طول مسیر تحویل به مشتری را بالا می‌برد.

 1. جلوگیری از دم کردن یا رطوبت گرفتن غذا

کیسه‌های پلاستیکی باعث دم کردن، رطوبت گرفتن و در نهایت خمیر شدن غذا می‌شود. اما پاکت‌های کرافت علاوه بر حفظ تازگی غذا، آن را گرم نگه داشته و سلامت غذا را تضمین می‌کند.

مزایای پاکت کرافت پیتزا

پاکت کرافت پیتزا از چند جهت نسبت به سایر نمونه‌های مشابه مزیت دارد.

اولا با توجه به امکان چاپ‌پذیری آن برای رستوران و فست فود مزیت تبلیغاتی خوبی به وجود می‌آورد، ثانیاً شکیل‌ترین حالت ارسال پیتزا به شمار می‌رود و هم‌چنین می‌تواند گرمای غذا را به خوبی حفظ کند.

شاید این نکته را از قبل می‌دانستید که برای ارسال ساندویچ، برگر، سوخاری، سیب زمینی و سایر محصولات فست فود می توان از پاکت بیرون بر استفاده کرد.

اما هیچ محدودیتی در ابعاد برای تولید پاکت کرافت وجود ندارد و حتی برای ارسال پیتزا نیز می‌توان از پاکت استفاده کرد.

اتفاقاً یکی از بهترین روش‌های ارسال پیتزا جهت هماهنگ‌سازی با سایر محصولات استفاده از پاکت کرافت پیتزا است، خصوصاً اگرتعداد سفارشات مشتری بیشتر از چند عدد باشد.

پاکت‌ها عموماً در دو شکل دسته دار و بدون دسته تولید می‌شوند. در این بخش با روند تولید پاکت، جنس و چاپ آن بیشتر آشنا می‌شویم.

فرآیند تولید پاکت پیتزا

ابتدا کاغذ مخصوص تولید پاکت که عموماً از جنس کرافت در گرماژهای مختلف است، بنا به درخواست مشتری و سایز محصول برش می‌خورد.

سپس طرح موردنظر مشتری در چاپخانه بر روی کاغذها چاپ می‌شود. بعد از این مرحله در صورت نیاز با دستگاه دایکات یا لترپرس خط تا و خط برش انداخته می‌شود.

در نهایت وابسته به نوع پاکت، محصول چاپی وارد پروسه ساخت می‌شود که در این مرحله بخشی از کار توسط دستگاه و بخشی توسط نیروی انسانی انجام می‌شود.

دقت عمل در این مرحله بسیار مهم است، زیرا ممکن است قسمت‌های نادرستی به هم متصل شوند و عملاً پاکت‌ها را بلا استفاده کنند.

جنس پاکت کرافت پیتزا

هیچ محدودیتی در انتخاب کاغذ برای پاکت پیتزا وجود ندارد، اما عمده متریال مورد استفاده در تولید این محصول عبارت اند از:

 • کاغذ کرافت در گرماژهای 70، 80 و 120 گرم
 • کاغذ تحریر 80 و 120 گرم
 • کاغذ گلاسه (در مواردی از کاغذ سنگ و کاغذهای تزئینی نیز استفاده می‌شود.)

کاغذ کرافت نسبتاً به‌صرفه‌ترین گزینه روی میز و گلاسه گران‌ترین متریال موجود است.

مقاومت کاغذهای ذکر شده با استفاده از ویژگی‌ای تحت عنوان گرماژ سنجیده می‌شود؛ یعنی گرماژ بالاتر به معنی کیفیت بهتر، قیمت بالاتر و مقاومت بیشتر است. برای جعبه پیتزا اما بهترین گزینه استفاده ازکاغذ کرافت است. زیرا از نظر هزینه به صرفه‌تر و از نظر کاربرد پر استفاده است.

چاپ پاکت پیتزا

چاپ پاکت‌ پیتزا کرافت به سه شکل زیر انجام می‌شود:

 • سیلک
 • افست
 • فلکسو 

چاپ سیلک نوعی چاپ دستی است که برای سفارش‌های کمتر استفاده می‌شود. به این نکته توجه کنید که چاپ سیلک کیفیت بالایی ندارد و بهتر است از دو نوع چاپ دیگر استفاده کنید.

از طرف دیگر چاپ فلکسو برای سفارش‌های بالای 100 هزار عدد انجام می‌شود. قیمت تمام شده در این چاپ و تیراژ مناسب‌تر است.

روش چاپ افست یکی از مرسوم‌ترین روش‌های چاپ در صنایع بسته‌بندی به شمار می‌رود که به دلیل کیفیت بالا و امکان چاپ با حجم زیاد همواره مورد اقبال چاپخانه داران بوده است. با این حال اگر پاکت به صورت آماده و خام موجود باشد از روش چاپ سیلک نیز استفاده می‌کنند.

در روش افست به تعداد رنگ‌ها بنا به خواست مشتری از یک تا چهار رنگ متغیر است و البته به‌ازای هر رنگ یک عدد زینک نیاز است.

زینک نوعی ورقه فلزی است که واسط بین دستگاه و ورقه‌های کاغذی است و به کمک آن فرآیند چاپ روی کاغذ پاکت انجام می‌شود.

به طور معمول انتخاب مشتریان به دلیل صرفه اقتصادی، چاپ یک رنگ یا دو رنگ است.

اما به درخواست مشتری چاپ پنتون و یا اسپات هم قابل انجام هستند.

سایز پاکت کرافت

بسته به مدلی که جعبه پیتزا را در پاکت غذا قرار می‌دهید، سایز پاکت متفاوت است.

اگر قرار باشد پیتزا را صاف درون پاکت قرار دهید، اندازه کف پاکت باید مربعی باشد. برای مثال اگر جعبه پیتزا 27 سانتی متر باشد، پاکت باید 29*29 سانتی متر تولید شود.

از لحاظ ارتفاع نیز بسته به نوع رول کاغذ و درخواست مشتری می‌تواند تفاوت داشته باشد.

در حالت دوم؛ اگر پیتزا را صاف داخل پاکت نگذارید،می‌توانید از اندازه‌های دلخواه خود برای تولید پاکت کرافت پیتزا استفاده کنید. برای مثال برای جعبه پیتزا 24 سانتی متری می‌توانید از پاکت 25*9 سانتی متر استفاده کنید.

پاکت غذا دسته دار

نکات پاکت کرافت پیتزا

 • برای پاکت کرافت پیتزا می‌توان در یا دسته در نظر گرفت. اما به این نکته توجه کنید که هزینه تمام شده در این مورد بالاتر می‌رود.
 • در صورت استفاده از بند یا دسته باید در انتخاب کاغذ و نوع بند دقت زیادی داشته باشید؛ چون فشار حاصل از وزن پیتزا و هرآنچه درون پاکت قرار می‌گیرد، روی پانچ‌های بند است.
 • برای افزایش مقاومت پاکت کرافت پیتزا می‌توان از کفه تقویت استفاده کرد. کفه تقویت به تکه مقوایی گفته می‌شود که کف پاکت کرافت قرار گرفته و استحکام آن را افزایش می‌دهد.
 • چسب‌زنی پاکت کرافت باید با دقت عمل بالایی انجام شود تا مقوای کف پاکت به هم نچسبد. ما در ایرانیان پک با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و دقیق و نیروهای انسانی متخصص، احتمال افتادن این اتفاق را تقریباً نشدنی کرده‌ایم.
 • کاغذهای کرافت در رنگ‌بندی‌های مختلف سفید و قهوه‌ای تولید می‌شوند. بیشتر از 95 درصد کاغذهای موجود در بازار قهوه‌ای هستند. کاغذ کرافت سفید به دلیل مشکلات مربوط به واردات، سهم کوچکی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

قیمت پاکت کرافت پیتزایی ارزان

همان‌طور که عنوان شد بخش زیادی از هزینه‌ها با انتخاب مشتری قابل تغییر است.

به‌عنوان مثال در بحث انتخاب کاغذ، گرماژهای پایین‌تر هزینه نهایی محصول مورد سفارش شما را کاهش خواهد داد. البته نمی‌توان از آن انتظار مقاومت چندانی داشت.

علاوه‌بر آن در قسمت چاپ نیز می‌توانید طرح خود را با یک یا نهایتا دورنگ به چاپ برسانید که هزینه چاپ را کمی کاهش دهد.

صنایع چاپ و بسته بندی ایرانیان پک در زمینه چاپ محصولات بسته بندی در حال فعالیت است و در سال‌های اخیر تمرکز خود را بر تولید محصولات فست فود و رستوران معطوف نموده است.

امکان تولید و چاپ محصولات با کیفیت جز از یک مجموعه با سابقه و حرفه‌ای انتظار نمی‌رود، و ایرانیان پک به گواه مشتریان در این بخش‌ها توانسته امتیاز خوبی کسب کند.

برای آشنایی بیشتر با محصولات ما می‌توانید از وبسایت و سایر صفحات اجتماعی ما دیدن کنید.

3.8/5 - (11 امتیاز)

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پاکت کرافت پیتزا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همین حالا به جمع مشتریان ما بپیوندید

فرم ثبت درخواست نمونه و قالب

کاتالوگ فست فود

کاتالوگ رستوران