ایرانیان پک

مک دونالد و جعبه برگر پلاستیکی

مک دونالد و جعبه برگر پلاستیکی

مک دونالد و جعبه برگر پلاستیکی

استفاده از جعبه های برگر پلاستیکی در مک دونالد متوقف میشد!

اگر مک دونالد به استفاده از جعبه های پلاستیکی برای برگر خود ادامه دهد شاید نتواند در دورانی که هدر کردن ضایعات بسیار بندرت انجام می پذیرد دوام بیاورد. این جعبه کوچک که یک نوآوری در عرصه طراحی بود پیش از تبدیل شدن به سمبلی از بحران ضایعات به یکی از مشهور ترین بسته بندی ها در سطح آمریکا تبدیل شد اما بزودی از شرکت مک دونالد حذف خواهد شد.

کنار گذاشتن جعبه های برگر (فوم-پلاستیکی) ممکن است یک عقب گرد ناگهانی برای این شرکت باشد که بشدت از استفاده جعبه برگر پلاستیکی در رستورانهایش دفاع کرده است. مک دونالد که تقریبا 8000 رستوران را در کشور آمریکا مدیریت می کند و بر این باور است که فوم به نگهداشتن دمای غذا کمک می کند و از غذا در برابر آلودگیها محافظت می کند وهمچنین مقاومتش در برابر لکه های روغنی از جعبه های مقوایی بیشتر می باشد.

plastic burger

جعبه برگر پلاستیکی در محیط زیست

از سمتی دیگر طرفداران محیط زیست بر این باورند که پروسه تولید این مواد باعث ایجاد آلودگی میشود و اینکه این جعبه ها عمر مفیدی در حد چند دقیقه ای دارند، درحالیکه وقتی که بصورت ضایعات در مراکز دفع زباله انداخته میشوند ، تا دهه ها دوام می آورند. پلاستیک در برابر کاغذ یا چوب زمان بیشتری را جهت تجزیه در محیط صرف می کند.

همچنانکه کلان شهرها ممنوعیت هایی را در مورد ظروف تجزیه ناپذیر و غیر قابل بازیافت تصویب کرده اند، مک دونالد برای تغییر پروسه بسته بندی خود تحت فشار قرار گرفته است. جهت حل این مشکل ، اقداماتی را جهت بازیافت پلاستیکهایش انجام داده است که شامل این بود که ممکن است برنامه بازیافت ضایعاتش را گسترش دهد.

اما چند تن از اعضای مشغول در صنعت تولید پلاستیک ، پایدار بودن سود اقتصادی جمع آوری و پردازش مواد اولیه را زیر سوال برده اند که بخاطر ساختارش حجیم اما کم ارزش می باشد. طرفداران محیط زیست ، ارزش پروژه های نظارت کننده را زیر سوال برده اند با این ادعا که تا وقتیکه بازاری برای محصولات احیا شده وجود نداشته باشد و پروسه از لحاظ اقتصادی معقول نباشد مواد بازیافت شده ارزش کمی خواهند داشت.

بهمین صورت ،این اعضا بر این باورند که چاپ نشان بازیافت برروی کاغذهای بسته بندی ، چنانچکه مک دونالد انجام داده است، تا زمانی که مواد اولیه واقعا بازیافت نشده باشند کاری بیهوده است.

جعبه برگر پلاستیکی

جعبه های فومی/پلاستیکی

باوجودیکه بیشتر رستوران های زنجیره ای فست-فود در برخی مواقع از فومهای پلاستیکی استفاده می کنند، مک دونالد بعنوان بزرگترین رستوران های زنجیره ای فست-فود کشور، بزرگترین استفاده کننده این مواد اولیه می باشد.

در میامی، یک سخنگو در شرکت برگر کینگ، که رقیب اصلی مک دونالد می باشد، اظهار داشت که این رستوران های زنجیره ای از زمان تاسیس در سال 1954 بطور عمده از بسته بندی کاغذی استفاده کرده است. تنها استثنا ، فنجانهای پلی استایرن هستند که در پروسه جایگزینی با فنجانهای کاغذ ضخیم می باشند .

اوایل امسال ، مک دونالد گفت که حاضر است 100 میلیون دلار برای کمک به خلق بازارهایی برای بازیافت مواد اولیه اهدا کند و همچنین گفته است که از این مواد اولیه در ساخت و بازسازی رستوران هایش استفاده خواهد کرد.

در ماه آگوست، اعلام کرد که تلاشی مشترک بین صندوق دفاع سازمان محیط زیست شکل گرفته است جهت انجام مطالعات در طی شش ماه جهت یافتن راههایی برای کاهش تولید ضایعات جامد تولید شده در 11000 رستورانهایش در سراسر دنیا.رییس این صندوق گفته است که ظرف همبرگر بخش اصلی تحقیقات این گروه بوده است.

مواد مورد استفاده در جعبه های فومی

پروسه تولید پلی استایرن آلودگی بهمراه دارد و مونومر استایرن بسیار خطرناک ارزیابی شده است. مانند تمامی پلاستیکها ، پلی استایرن از زنجیره ای طولانی از یک مولکول تکرار شونده که به مونومر نامیده می شود ساخته شده است. همچنین حجم ظرف با در نظر گرفتن میزان انعطاف پذیر بودن بسته بندی بیش از اندازه می باشد.و برای مردمی که در رستوران غذا می خورند.

اقدام جهت کنار گذاشتن بسته بندی فومی در جعبه های برگر به این جهت شکل گرفت که مک دونالد در حال ارزیابی و تجربه تغییراتی رادیکالی در مکان، دکوراسیون، غذا و خدمات سرویس می باشد و در تلاش برای پیدا کردن ترکیباتی مورد پسند افراد بالغ می باشد. کمپانی و رقیبانش بدین جهت تصمیم به این تغییرات گرفته اند چون انبوه مردم پا به سن می گذارند و جمعیت جوانان رو به کاهش می باشد، و این باعث تبدیل افراد بالغ بعنوان مشتریان اصلی صنعت پر رقابت فسد-فود شده است.

صنایع چاپ ایرانیان پک نیز همچنین در راستای حمایت از محیط زیست به شما رستوران داران عزیز توصیه میکند از برای برگر های خود از جعبه های مقوایی استفاده کنید..

به این صفحه امتیاز دهید!

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید