ایرانیان پک

مکان مناسب رستوران

مکان مناسب رستوران

مکان مناسب رستوران

مکان مناسب رستوران یا مکان بد برای آن می‌تواند آن را موفق یا نابود کند و باعث رونق یا رکود آن شود. بنابراین هر چه از اهمیت انتخاب یک مکان مناسب رستوران گفته شود کم است. 

قبل از اینکه بتوانیم در مورد اینکه چه چیزی باعث ایجاد یک مکان عالی برای رستوران می‌شود صحبت کنیم، بیایید در مورد اینکه چه چیزی یک مکان رستوران را بد می‌کند صحبت کنیم. 

چندین مورد برای مکان رستوران بد است ازجمله: 

  • دید ضعیف – رستوران شما از خیابان به‌راحتی دیده نشود.
  • نبود جای پارک – یافتن مکان پارک عملاً غیرممکن باشد.
  • باید ببینید آیا سایر رستوران‌های منطقه عملکرد خوبی دارند یا نه، اگر جواب منفی است دنبال دلیل آن باشید.

اگر میخواهید رستوران و فست فود و کافی شاپ خود را افتتاح کنید، بهتر است در مورد انتخاب موقعیت مکانی آن دقت لازم را داشته باشید.

پارکینگ کاربرپسند

در شهرهای شلوغ و پرترافیک که اکثر مردم از ماشین استفاده می‌کنند مطمئناً یکی از مسائل مهم جای پارک است. اگر فردی رستورانی ببیند ولی نتواند ماشینش را جایی پارک کند مطمئناً از رفتن به آنجا منصرف خواهد شد. 

یک حالت ایده آل این است که رستوران شما خودش پارکینگ داشته باشد که مشتری‌ها به‌راحتی در آن پارک کنند. یا مطمئن شوید در نزدیکی شما پارکینگی هست که مردم بتوانند به‌راحتی در آن پارک کنند. یا حتی یک نفر را استخدام کنید که در اطراف رستوران برای مشتریان جای پارک پیدا کند.

%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86 2 1

دسترسی

البته شاید دسترسی مناسب بتواند عدم وجود پارکینگ را هم پوشش دهد. اگر رستوران در مراکز بسیار شلوغ و پرتردد مرکز شهر باشد که دسترسی فراوان به اتوبوس و مترو داشته باشد، مشتریان زیادی برای شما خواهد داشت. قشر بزرگی از مردم مانند دانشجوها هنوز خیلی از ماشین استفاده نمی‌کنند و دسترسی راحت برایشان اهمیت بیشتری دارد. از این رو انتخاب مکان مناسب رستوران به لحاظ دسترسی آسان به رستوران هم نکته ای است که حائز اهمیت می باشد.

%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86 3 1

به مسابقه رستوران‌ها در آنجا نگاه کنید

 

اگر در مکانی که می‌خواهید رستوران خود را در آن قرار دهید، چند رستوران دیگر وجود دارد، کمی وقت بگذارید و ببینید که آیا منطقه می‌تواند یک رستوران دیگر را در خود داشته باشد یا نه. البته که شاید مکانی که هیچ رستورانی در نزدیکی‌اش نباشد وسوسه‌انگیز به نظر بیاید اما توجه کنید که شاید واقعاً دلیلی داشته باشد. از طرف دیگر جایی که پر رستوران باشد و به‌عنوان مرکز غذا شناخته شود، به‌طور خودکار مشتریانی برای شما نیز خواهد داشت. توجه داشته باشید که این مراکز مانند فودکورت ها و خیابان‌های مخصوص غذا روزبه‌روز بیشتر می‌شوند و گزینه بسیار خوبی هستند.

%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86 4 1

رستوران بدون جا!

یکی دیگر از روش‌هایی که در چند سال اخیر مرسوم شده و عمدتاً جوان‌ها به سمت آن می‌روند استفاده از ون‌های غذاست. ون‌هایی که خیلی محدود به مکان نیستند و می‌توانند در هرجایی که خواستند اُتراق کنند و آنجا را مکان خود کنند. البته با توجه به محدودیت‌هایی که دارند نمی‌توانند منوی بزرگ و پر آیتمی داشته باشند و باید تنها چند عنوان محدود داشته باشند. اما می‌توانند با انتخاب درست و خلاقانه نهایت استفاده را از آن ببرند. 

%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86 5

هزینه‌ها

باید توجه کنید که قیمت محصولات شما برای مکانی که در آن قرارگرفته‌اید مناسب باشد. اگر قیمت‌هایتان بالا باشد مشتری سراغ شما نمی‌آید و اگر پایین باشد از پس هزینه‌هایی مانند اجاره برنمی‌آیید. برقرار کردن یک تعادل بسیار مهم است. در این زمینه خوب است از قیمت‌های سایر رستوران‌های آن منطقه آگاه باشید و مناسب با آن قیمت‌های خودتان را انتخاب کنید.

icons

آیا می‌شود در یک مکان بد موفق بود؟

هرچند سخت ولی امکان‌پذیر است. باید روی تبلیغات تمرکز کنید و ویژگی منحصربه‌فردی ارائه دهید که مشتری همهٔ سختی‌ها را به جان بخرد و باز مشتاقانه به رستوران شما برگردد. 

نتیجه‌گیری

قبل از افتتاح رستوران، باید موقعیت مکانی خود را ارزیابی کنید. مخاطبان و قشری که می‌خواهید جذب کنید را در نظر داشته باشید و با توجه به آن برنامه‌ریزی کنید. 

اگر می‌خواهید جوانان را جذب کنید قرار دادن رستوران در مرکز شهر، نزدیک مترو و یا نزدیک دانشگاه‌ها ایدهٔ خوبی است و اگر می‌خواهید بزرگ‌سالان را جذب کنید شاید قرار دادن رستوران در نزدیکی ساختمان‌های اداری ایدهٔ خوبی باشد.

برای موفقیت شما مهم است که ابتدا مشتری هدف خود را مشخص کنید. چه کسی ممکن است به غذای شما علاقه‌مند شود؟ قیمت شما چقدر است؟ آیا آن‌ها توانایی خرید آن رادارند؟

هنگامی‌که به این پرسش‌ها پاسخ دادید می‌توانید وارد مرحله بعدی شوید.

شاید به این مورد هم علاقه مند باشید : کانسپت رستوران

به این صفحه امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید