ایرانیان پک

نکاتی درباره ماسک مناسب

نکاتی درباره ماسک

بهداشتی ترین حالت جعبه ماسک

شناخت ماسک مناسب مهم ترین چیزی است که شما باید بدانید. اینکه چه ماسکی از شما سلامت محافظت می‌کند و چه ماسکی آنرا تهدید میکند.پس باهم این نکات را مرور می‌کنیم.

حالا که تب واگیر کرونا بالاست و ماسک زدن توصیه همیشگی است، شناخت ماسک مناسب مهم ترین چیزی است که شما باید بدانید. اینکه چه ماسکی از شما سلامت محافظت می‌کند و چه ماسکی آنرا تهدید میکند.پس باهم این نکات را مرور می‌کنیم.

زمانی که شما برای خرید ماسک می روید ؛ اولین چیزی که با آن مواجه می شوید کارتن ماسک است. کارتن ماسک مانند شناسنامه ماسک می ماند. این شناسنامه هم مانند شناسنامه های دیگر اطلاعات زیادی در اختیار شما خواهد گذاشت. شما با نگاه به کارتن ماسک از کیفیت ماسک تاحدودی مطلع می‌شوید. 

61FUln7q9hL. AC SL1200

کارتن ماسک باید بهداشتی باشد. این جمله به معنای این است که این کارتن باید از مقوا یبهداشتی ساخته شده باشد. مقوای بهداشتی و معتبر برای کارتن ماسک تنها مقوای ایندربرد است. این مقوا دو طرف سفید بوده و حالت گلاسه ای دارد. این مقوا تنها مقوایی است که مورد تائید وزارت بهداشت است. پس گرفتن مجوز وزارت بهداشت برای تولید و پخش ماسک منوط به کارتن ماسک نیز میشود. شرکت های زیادی شروع به تولید و چاپ جعبه ماسک خصوصا جعبه ماسک پرستاری کرده اند اما کیفیت نامطلوب این جعبه ها باعث ضرر و زیان شرکت های تولیدی ماسک شده است.حتی طراحی جعبه ماسک نیز در انتخاب ماسک مناسب تاثیرگذار است.

مرحله بعدی کیفیت خود ماسک است. ماسکی از شما محافظت کامل را خواهد کرد که سه لایه باشد. سه لایه بودن ماسک به معنای این است که ماسک باید از دولایه درونی و بیرونی هم جنس تهیه شده باشد. اما مهم ترین لایه لایه وسطی است. این لایه ، لایه ای است که از شما در برابر آلوده شدن توسط ویروس ها علی الخصوص کرونا محافظت می کند. این لایه معروف به لایه ملت بلون است. این لایه باید خصوصیات مختلفی داشته باشد. این لایه کیفیت ماسک شما را تضمین می کند.

WhatsApp Image 2020 11 15 at 2.41.20 PM

این لایه آب و رطوبت را عبور نمیدهد؛ همچنین در برابر حرارت آتش نگرفته و ذوب می شود. یک راه ساده تر برای فهمیدن وجود این لایه آزمایش نور است. منبع نور نباید از پشت این لایه دیده شود. یعنی این لایه نور را پخش کرده و منبع نور را به صورت نقطه ای نیست.

حاالا که نوبت به استفاده از ماسکی با این مشخصات می رسد پای نکات دیگری هم به میان می آید. زدن و برداشتن ماسک دارای اصولی است که اگر آنرا دست کم بگیریم و رعایت نکنیم ممکن است زودتر در معرض خطر قرار بگیریم. به طوری که نزدن ماسک برای ما مفید تر باشد. 

WhatsApp Image 2020 11 15 at 2.41.22 PM

نحوه ماسک زدن و برداشتن آن  

  • همیشه ابتدا دستان خود را بشویید.
  • هیچگاه قسمت پارچه ای ماسک را لمس نکنید .چون اساساً  این لایه فیلتر میکروب است ومطمئنا شما نمی خواهید هر میکروبی را که به دام افتاده رادر سطح ماسکتان پخش کنید.
  • برای درست قرار گرفتن ماسک در صورت تان گوش یا گره استفاده کنید.  البته ابزار های دیگری هم مانند بند پشت گردنی ماسک نیز میتوانید استفاده کنید. ماسک شما کاملا باید روی صورتتان قرار بگیرد. ناحیه پوششی باید از نزدیک پل بینی به پایین چانه برسد و تقریباً در نیمه راه یا بیشتر به سمت گوش های شما کشیده شود. این نکته را هم یادتان باشد که اگر ماسک شما دارای چین است ، قسمت تا شده آن باید به سمت پایین باشد.

امیدوارم این نکات شما را در انتخاب ماسک مناسب یاری کند.

WhatsApp Image 2020 11 15 at 2.41.16 PM

به این صفحه امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید