قیمت متعادل غذا - ایرانیان پک

قیمت متعادل غذا

زمانی که مشتری وارد رستوران شما می‌شود برای انتخاب غذای خود علاوه بر تنوع غذایی منو شما به قیمت غذا هم توجه می‌کند. قیمت متعادل غذا در رستوران یکی از عامل های پیشرفت یک رستوران است.

نویسنده پارسا حبیبی

زمانی که مشتری وارد رستوران شما میشود برای انتخاب غذای خود علاوه بر تنوع غذایی منو شما به قیمت غذا هم توجه میکند . قیمت متعادل غذا در رستوران یکی از عامل های پیشرفت یک رستوران است. قیمت گذاری یکی از مهمترین موضوعات در صنعت رستوران داری است. کلیه غذا های منو رستوران , کلیه سرویس دهی ها , تبلیغات و … باید قیمت گذاری بشوند.

  قیمت گذاری در اکثر مواقع توسط مدیر رسن.ران انجام میشود اما اگر رستوران بزرگ باشد وظیفه ثیمت گذاری توسط تیمی از مدیر رستوران , سرآشپز و مسول تدارکات یا مسول خرید رستوران انجام میشود .

قیمت متعادل غذا
قیمت متعادل غذا در رستوران

قیمت گذاری منو رستوران باید درست و دقیق و واقعی باشد . به طور مثال یک ساندویچ در نظر بگیرید ! برای قیمت گذاری این ساندویچ موارد زیادی تاثیر گذار هستند :

1 – کیفیت ساندویج

2 –هزینه های اعمال شده در رستوران

3 – هزینه های آشپز خانه

4 – هزینه کارکنان رستوران

5- متعادل بودن قیمت

6 – قیمت آن غذا در رستوران های رقیب

7 – توقعات مشتری

و …

شما در رستوران با خدماتی که ارائه میدهید به درآمد میرسید. یک قیمت گذاری خوب باعث اطمینان خاطر شما از سوددهی رستورانتان است.

اولین قدم در استراتژی قیمت گذاری رستوران و فست فود برآورد درست هزینه ها به صورت کامل است . به همین منظور حتما با سرآشپز و مسول خرید رستوران مشورت کنید و بر اساس مقدار و قیمت مواد اولیه غذا ها , قیمت یک غذا را بدست آورید و بعد گزینه هایی مثل حقوق کارمندان و … در نظر بگیرید .

قیمت متعادل غذا در رستوران

در مرحله بعد شما باید به قیمت گذاری منوی رستوران و فست فود های رقیبانتان توجه کنید . قیمت گذاری شما نباید بر اساس قیمت گذاری آنها باشد . رقیبان مستقیم همان رستوران های هم سطح و هم رده شما میباشند . در رستوران داری قیمت گذاری باید کاملا منحصر به فرد و خاص باشد .

شما اطلاعات دقیقی از رستوران های رقیب خود ندارید ! نمیدانید که چه قدر درآمد و سود دارند . چه قدر هزینه های رستوران میدهند, آیا رستوران آنها همیشه پر رونق است ؟ به همین دلایل شما باید استراتژی قیمت گذاری منحصر به فرد خودتان داشته باشید. 

بعضی از مردم فکر میکنند که ارزش های یک رستوران فقط بر اساس قیمت های آن رستوران است . در حالیکه شما علاوه بر ارائه بالاترین کیفیت , سرویس ها وخدمات ویژه ایی دارید . نکاتی در مورد رستوران های موفق :

  • استفاده از مواد اولیه تازه
  • طراحی حرفه ایی محیط رستوران و استفاده از دکوراسیون زیبا
  • استفاده از کارکنان با تجربه . خوش برخورد
  • ارائه بهترین و خاص ترین سرویس ها

این موضوع را در نظر داشته باشیم که رستوران خود را به صورت یک کالا ارائه نکنید که اگر وارد این بازی بی‌پایان شوید چاره‌ای جز پایین‌بردن قیمت منو غذاها ندارید که در درازمدت نمی‌توانید برنده باشید.

طراحی-منو-(2)
طراحی منو رستوران
فونت در طراحی منو رستوران
طراحی-منو-(4)
قیمت متعادل غذا
قیمت متعادل غذا در رستوران

منو رستوران عنصری قدرت مند و با ارزش در رستوران است که میتواند شما را به موفقیت نزدیک تر کند و به مشتریان نشان میدهد که شما دقیقا در چه زمینه ایی قدرت مند هستید . منو رستوران و قیمت آیتم های منو رستوران شما را از بقیه رستوران ها تفکیک میکند .

هر چه امکانات رستوران شما و خدمات شما بهتر باشد و به عبارتی خاص باشد این امکان را فراهم میکند که مشتری های شما مبلغ بیشتری برای خدمات خاص شما هزینه میکنند .

اگر سرمایه کمی دارید ولی به راه اندازی یک رستوران علاقه دارید ما پیشنهاد میکنیم رستوران های بیرون بر را راه اندازی کنید زیرا که متراژ کمتری نسبت به رستوران های سالن دار دارند و شما اجاره کمتری پرداخت خواهید کرد و به پرسنل کمتری نیاز دارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *